peugeot 206 lastik basıncı?

Kodla Büyü
en iyisi deneyerek bulman bence.
185/65 için 32 ön ve arkaya basmıştım, baktım çok sert oldu kasislerde dönerken 30'a düşürdüm.
gayet iyi oldu. ideal 32'dir

opetin benzin istasyonlarında lastiğin boyutuna göre basıncının ne olmasının gerektiğini gösteren tablolar oluyordu. Oradan bakabilirsiniz.

Verdiğim linke bakmamışsınız. Orda bar dönüştürmek için linkler vardı. :)

Benim lastikler 185/ 65/ 15 tir.

Arkadaşlar önerilen lastik basınçları üretici tarafından genelde kapı içlerine yazılır.
Peugeot 206 175*65*14 ebatlarında lastik kullanır ve söför kapısının iç tarafına bakıldığında 2.3 bar hava basılması tavsiyer edilir. 1bar = 14,5 psi eder bu bilgiden herkes kendi aracına uygun havayı basabilir.
2.3*14,5=33,35 psi eder. peugeot 206 için!
Ben 206'ma kışın 34 psi, yazın 33 psi basıyorum.

Dostum birde dikkat et lastikçilerin hiç biri aracın modeline göre hava basmaz hepsi standart hava basar. Bastıkları hava basıncı ya 30 dur ya da 32 dir bunun dışına çıkmazlar. Bu yüzden dikkatli ol, aracının performanslı çalışmasını istiyorsan herzaman kendin basınçlarını kontrol et ya da lastikçilere özellikle hava basıncı miktarını belirt. Keyifli sürüşler.
Birde toplumda bilinen yalnış birşey var yaz-kış uygumalası böyle birşey yok! Sadece yüklü ve yüksüz olması durumu var eğer araç yüklüyse biraz daha fazla hava basılabilir.

hasari' Alıntı:
Dostum birde dikkat et lastikçilerin hiç biri aracın modeline göre hava basmaz hepsi standart hava basar. Bastıkları hava basıncı ya 30 dur ya da 32 dir bunun dışına çıkmazlar. Bu yüzden dikkatli ol, aracının performanslı çalışmasını istiyorsan herzaman kendin basınçlarını kontrol et ya da lastikçilere özellikle hava basıncı miktarını belirt. Keyifli sürüşler.
Birde toplumda bilinen yalnış birşey var yaz-kış uygumalası böyle birşey yok! Sadece yüklü ve yüksüz olması durumu var eğer araç yüklüyse biraz daha fazla hava basılabilir.
Yaz ve kış için farklı lastikler kullanmıyorsak basınç değerleri arasında farklılık yaparak sürtünme miktarı ve yol tutuşu artırılıp azaltılabilir. İster servisinize danışın ister lastikçiye.. Yada internete; ilk çıkan link:
http://www.kislastigi.com/sss.asp#soru18

hocam kapı içinde yazan lastik basınçları avrupa standartlarına göredir aman ha ona aldanıp o kadar hava basma sakın. mesela bende opel corsa var standardı 36 bar ama ben 30-32 basıyorum yollar patates tarlası bizim memlekette biliyosunuz bi kasise düşerseniz lastiği yararsınız o yüzden standartların altında hava basın.

Geri