photoshop cs5 de bir soru

Kodla Büyü

yasakliescobar3232

Aktif Üye
arkadaşlar cs5 de alt tuşuyla birlikte brush size büyütürken ve opaklığını değiştirirken kırmızı renkte daire şeklinde simültane bir olay gerçekleşiyordu. (alt tuşu sağa sola, yukarı aşağıya)

bu ayarın nerede olduğunu bilen var mıdır acaba?

saygılarımla
şimdiden teşekür ederim.

Anlasak söyleyeceğiz ama...siz resim üstünde negibi bir işlem yapmak istiyorsunuz?

HOCAM resim üstünde işlem değil.

brush seçiliyken (b tuşuna basın) alt tuşuna basın ve fareyi sağa doğru çekin brush size büyür, sola doğru küçülür. bu işlem sırasında kırmızı renkte bir önizleme çıkıyordu bende şimdi bu ayar pasif hale gelmiş. brush size değişiyor değişmesine.
bu ayarını soruyorum.

yasakliescobar3232' Alıntı:
HOCAM resim üstünde işlem değil.

brush seçiliyken (b tuşuna basın) alt tuşuna basın ve fareyi sağa doğru çekin brush size büyür, sola doğru küçülür. bu işlem sırasında kırmızı renkte bir önizleme çıkıyordu bende şimdi bu ayar pasif hale gelmiş. brush size değişiyor değişmesine.
bu ayarını soruyorum.
Bunu bilmiyordum senden sonra cs6 da denedim çalışıyor yalnız sen tuş kombinasyonlarını hatırlamıyorsun fırça seçiliyken alt tuşuna basıyorsun sonra mouse sağ tıklayıp bırakmadan sağa sola hareket ediyorsun. :)

sağ tıklamayı bırakmadan oluyor elbette. bu hareket sırasında kırmızı bir daire duruma göre büyüyüp küçülüyordu? bunun ayarını sormuştum. neyse teşekür ederim.

bunu istemiyormusun !
Grafik kartı ile alakasını anlamadım.
Her fırçada olmaz. altgr+sağtık basılı iken gelir

aynen istediğim şey bu. fakat hangi fırçayı denediysem olmuyor. Aynı pc de 1 gb harici ekran kartım vardı arızalandı şimdi on board olanı kullanıyorum. Ben buna bağladım. Ama bilmiyorum bir ayarı var mıdır yok mudur?

Geri