Photoshop'ta dip değerini düşürme?

Kodla Büyü

DotCom

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Merhaba Arkadaşlar ,

Adobe Ps Cs 3 'te 11000x8000 boyutunda 300 dip çözünürlükte bir harita çizdim. Dosya boyutu 50 mb. Bu resim dosyasını jpe çevirip A4'e ekldiğim zaman haliyle yazılar çok küçük görünüyor okunmuyor.

Bu dosyanın çözünürlüğünü nasıl düşürebilirim. Şimdi dosyayı açmaya çalıştığım zaman scracth disk full hatası veriyor. Disklerimde 20 şer gb boş yer var. Sistem özellikleri : intel dual core 1.6 ghz , 2 gb ram.

Ps'de scratch disk ayarlarını yaptım ama hala açamıyorum dosyayı. Açabilsem bile çözünürlük düşürme işlemini tamamlayabileceğinden şüpheliyim. Ne önerirsiniz?

hocam resmin boyutu küçült istersen microsoft office picture manager ile açıp ordan resimleri düzenleme tuşuna basıp resmi sıkıştır ile boyutunu azaltabilirsiniz yada bir converter ile deneyin bence

microsoft office picture manager ve paint programıyla denedim maalesef çözünürlüğü düşürmüyor sadewce boyutunu düşürüyor

web sayfaları olarak sıkıştır hocam orda düşüyor olması lazım çözünürlüğü

Dosyayı gönderirsen yardımcı olabiliriz kanımca.
Eğer dosyayı photoshopta açabilirsen Menülerde Görüntü>Ölçü Ölçeği burdaki 300 dpi seçeneğini 72 yap. Görüntüyü yeniden oranla çekini kaldırırsan çözünürlük değeri korunacak. Eğer kaldırırsan çözünürlük değeride düşecektir.

Geri