Photoshop'ta Resim kaydetme

Kodla Büyü

chernobil

Aktif Üye
Merhaba arkadaslar bir web sitesi hazırlıyorum .. Fakat şöyle bir sorun var ; sitede koyacagım resimlerin üzerinde oynamak yaptım ve save for web olarak kayıt ettim , Fakat kayıt ederken şöyle bir sorun var : kayıt ederken resim formatını GIF olarak kayıt edersem resmin kalitesi bozuluyor fakat resim sitede hızlı açılıyor , Ama PNG-24 olarak kaydet dersem resimin kalitesi bozulmuyor fakat çok yavaş açılıyor ve diger bilgisayarlarda da PNG-24 olarak kaydettigim resimlerin etrafında sanki beyaz renkte bir kare şerit var .. Arkadaslar hem resim kalitesinin düzgün olacagı ve hızlı açılacagı bir resmi nasıl yapabilirim ? photoshop ayarlarından mümkün mü ? yardımcı olursanız sevinirim..

RESİMLER

Hocam resim çözünürlükleri yüksek olduğundan geç açılır. Çözünürlüklerini düşürün, Sizin resimlerinizin çözünürlükleri 1600x1200 buda web siteleri için yüksek bir değerdir bunu aşağıya çekin. Yapmış olduğunuz işlemlerde problem yokmuş. Eklemek istediğiniz resimler için 640x480 çözünürlüğü yeterlidir. Aşağıdaki resim 640x480 dir buda web sitesi için yeterlidir(boyutu 92 kb olmaktadır).

hasari' Alıntı:
Hocam resim çözünürlükleri yüksek olduğundan geç açılır. Çözünürlüklerini düşürün, Sizin resimlerinizin çözünürlükleri 1600x1200 buda web siteleri için yüksek bir değerdir bunu aşağıya çekin. Yapmış olduğunuz işlemlerde problem yokmuş. Eklemek istediğiniz resimler için 640x480 çözünürlüğü yeterlidir. Aşağıdaki resim 640x480 dir buda web sitesi için yeterlidir(boyutu 92 kb olmaktadır).

Hımm dogru diyorsunuz hocaM Ben cep telefonu ile cekmistim bu resimi 1600 * 1200 dü çözünürlük .. Çözünürlügü nerden düsürdünüz hocam ? şimdi ben bu resmi save for web diyip GIF olarak kaydetsem renkler bozulur mu ? veya PNG-24 olarak kaydetsem hızlı açılırmı ? hangi resim formatında kayıt edeyim ?

resminin penceresine sağ tıkla
ölçü ölçeğini seçersen çözünürük ayarlamaları yapabilirsin.

Hocam Jpg olarak keydedin. Hocam ven office 2003 ile gelen Microsoft Office Picture Manager ile çözünürlüğün ayarladım ama photoshopta bunu yapabilirsin. Photoshopta; Menüden görüntü>Ölçü ölçeğine tıklayın(alt+ctrl+I) ordan çözünürlük değerini girerek kaydedin.

hasari' Alıntı:
Hocam Jpg olarak keydedin. Hocam ven office 2003 ile gelen Microsoft Office Picture Manager ile çözünürlüğün ayarladım ama photoshopta bunu yapabilirsin. Photoshopta; Menüden görüntü>Ölçü ölçeğine tıklatın(alt+ctrl+I) ordan çözünürlük değerini girerek kaydedin.

Tamam hocam office picture ile hallettim dediginiz gibi .. Fakat o direk Jpeg olarak kayıt ediyo .. Ben direk o resmi jpeg olarak mı siteye koyayım ? Jpeg geç açılmaz mı sitede ? yoksa o çözünürlügünü düşürdügüm resmi photoshopta açıp , PNG-24 olarak mı kayıt edip siteye koyayım ?

Hocam resmi jpg olarak sitenize ekleyin gerçek renk değerini veren en iyi resim formatı jpg dir. Eğer verktörel bir resim olsaydı png veya gif formatlarını tavsiye ederdim. Ama fotograflar için en iyi görüntü formatı jpg dir.

hasari' Alıntı:
Hocam resmi jpg olarak sitenize ekleyin gerçek renk değerini veren en iyi resim formatı jpg dir. Eğer verktörel bir resim olsaydı png veya gif formatlarını tavsiye ederdim. Ama fotograflar için en iyi görüntü formatı jpg dir.

Tamam hocam çözünürlügü düşürdüm 640*480 yaptım ve jpeg olarak kayıt ettim .. o şekilde direk siteye koyuyorum.. İnşallah hızlı açılır .. Çok tşk.ederim

Geri