Photoshopta Zemini Transparan Yapmak

Kodla Büyü

yasarsahbaz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Öğrenciyken yapıyordum da şimdi nasıl yapacağımı hatırlayamadım hocalarım. Arkaplan'ı transparan olacak şekilde resim yapmam lazım. Bilirsiniz genelde PNG uzantılı resimler böyledir. Ama ben PNG uzantılı da yapsam arkaplan beyaz oluyor ve sırıtıyor. Nasıl yapıyorduk bu transparan'ı?

Re: Photoshopta Takıldığım Bir Yer Var

Sıkıntıyı çözdüm hocalarım. Bilmeyen arkadaşlar için; yeni bir resim oluştururken transparent seçeneği seçiliyor. Moderatörler konuyu kaldırabilir. Keşke konuyu silebilsek.

Ekli dosyalar

• ornek.png
    ornek.png
    32 KB · Görüntüleme: 1,530

Hocam silinmesin. Cevabı kendin bile bulmuş olsan bir konu üzerinde bilgi paylaşımı var. Böyle bir konuda sıkıntı yaşayacak birileri mutlaka olur. Arama yaptıklarında bu bilginden faydalanırlar. Bence başlığı Photoshopta şeffaf arkaplan veya benzer bir şekilde değiştirirsen daha da faydalı olur

Bir upucuda benden olsun, ps de zemini transparanda seçseniz, web ve aygıtları için kaydet dedikten sonra PNG24 olarak kaydetmesseniz, yinede transparan görünmez.

evet bu durum baze sıkıntı çıkarıyordu, iyi oldu bilgiler, teşekkürler.

jemba35' Alıntı:
Bir upucuda benden olsun, ps de zemini transparanda seçseniz, web ve aygıtları için kaydet dedikten sonra PNG24 olarak kaydetmesseniz, yinede transparan görünmez.
Bak bu bilgi ilaç işte :++:

cevabı verilmiş bir soruya bu kadar çok yorum yapılırken, hala cevabı olmayan konular var...

hocam yaptığın örek bir resmide koysaydın arkaplanı transparan resim öğrenenler için iyi olurdu. arama bölümünden ararken böyle konu başlıklarını bulunca bende seviniyorum işimi hallediyoru teşekkürler

Geri