Photosohop'ta Geçişli Opaklık(Transparan) Ayarı Nasıl Yapılır?

Kodla Büyü

amip33

Süper Üye
Süper Üye
Ps'de bir katmanın örneğin soldan sağa doğru, en sol taraf 0(sıfır) opaklık iken en sağı 100 opaklık olsun istiyorum. Yani sağdan sola bir geçiş olsun, silikten görünürlüğe doğru bir geçiş olsun istiyorum.

Yardımcı olabilecek var mıdır?

Ps'de bir katmanın örneğin soldan sağa doğru, en sol taraf 0(sıfır) opaklık iken en sağı 100 opaklık olsun istiyorum. Yani sağdan sola bir geçiş olsun, silikten görünürlüğe doğru bir geçiş olsun istiyorum.

Yardımcı olabilecek var mıdır?

1. Katmana resmi ekleyin.
2. Layers(katmanlar) kısmında altta bulunan layer mask (katman maskesi ekle) aracını tıklayın. Resmin yanına maske eklenecektir.
3. Eklenen maskeyi tıklayın ve degrade aracını seçip üstteki ayar kısmındaki geçiş şeklini seçin. ilk seçenek uygun olacaktır.
4. Sonra renk seçiminden üst rengi siyah, alt rengi beyaz yapın ve degrade aracı ile katmanı istediğiniz yönde boyayın. Böylece istediğiniz görüntü oluşacaktır eğer yanlış anlamadıysam.

Aşağıdaki gibi bir görsel oluşacaktır.

Gül resmine dediklerimi yaptım. İllaki başka yolları da vardır ilk bu geldi aklıma.

Ekli dosyalar

• deneme.jpg
    deneme.jpg
    237.2 KB · Görüntüleme: 82
Son düzenleme:
Tam istediğim şey olmasada (galiba istediğim şey yok phosotopta), en yakın şey sizin anlattığınız yol sanırım hocam. Teşekkürler emeğinize sağlık.

Tam istediğim şey olmasada (galiba istediğim şey yok phosotopta), en yakın şey sizin anlattığınız yol sanırım hocam. Teşekkürler emeğinize sağlık.
fireworks cs5 te yada cs3 te var bu istediğiniz. yeni versiyonlarda kalmıştı o özellik. büyük ihtimalle cs5 olması lazım. sürümü unuttum şimdi şu desem yalan olur. Grafik ve animasyon dersinde anlatıyorduk birinci dönem.

Evet cs5'miş. Kurduğumuz versiyonu kontrol ettim de hariciden.

Son düzenleme:
Geri