Pivot (en basit animasyona giriş)

Kodla Büyü
Paylaşım için teşekkürler hocam, okul sitenizdeki dökümanlarda faydalı, emeğinize sağlık..
Yeni okulunuz hayırlı olsun selamlar :)

Re: PİVOT (en basit animasyona giriş)

arslan_1905' Alıntı:
hocam ne işe yarar bu program?

basit animasyonlar hazırlamaya yarıyor hocam. basit bir çöp adam var onu kare kare hareket ettiriyorsunuz. ya da ek figürler oluşturup kullanıyorsunuz. çocuklar arasında bir fenomen :)

Ekli dosyalar

• at.gif
    at.gif
    108 KB · Görüntüleme: 2,840
aynenbadi' Alıntı:
kullanamadım programı :D

kavuniçi noktadan figür taşınabilir, kırmızı noktalar da hareket eder. pozisyonu ayarlayıp kare ekle diyorsunuz. yukarı karecikler atıyor. bir sonraki bir sonraki pozisyon ekleye ekleye gidiyorsunuz sonra oynattınız mı tamamdır.

sonra ister gif olarak kaydedin ister piv dosyası olarak daha sonra düzenlemek için kaydedin. ister arkaplan da koyabilir, ister çeşitli figürler ekleyebilir isterseniz de resim dosyalarını (örneğin bir logo) figür olarak animasyona ekleyebilirsiniz.
:D

kodla manisanın planında vardı.harika animasyon yapıp movie makerde ses ekleyen öğrencilerim var.çok güzel bir uygulama

basit ama harika bi program özellikle ortaokuldaki öğrencilerimiz için. bazı öğrencilere gösterdim daha önce ve çok sevdiler... :+1:

6.sınıfta anlattım 5.sınıflara da kursta anlatıyorum çok severek yapıyorlar çocuklar.

Daha öncede buradan indirmiştim,içerisinde çeşitli dosyalarda mevcut.Öğrencilerin ilgisini gerçekten çok çekiyor, bu arada movie makerle ses ekleme olayı güzel fikir :+1:

Ekli dosyalar

• pivot.rar
    4.2 MB · Görüntüleme: 287
çok beğendim programı, öğrencilere de gösterdim onların da çok ilgisini çekti, figürleri bulabileceğim bi yer var mı acaba onu merak ettim..

seyma' Alıntı:
çok beğendim programı, öğrencilere de gösterdim onların da çok ilgisini çekti, figürleri bulabileceğim bi yer var mı acaba onu merak ettim..

pivot figures ya da charachters yazıp aratınca çıkıyor hocam, benim öğrenciler keşfetmiş bir sürü hazır karakter indirdiler.

bilisimci61' Alıntı:
seyma' Alıntı:

pivot figures ya da charachters yazıp aratınca çıkıyor hocam, benim öğrenciler keşfetmiş bir sürü hazır karakter indirdiler.

teşekkür ederim hocam, pek bakamadım, biraz okulda bakmıştım. okulda da hiç bişey inmiyo. şimdi bakıyım inşallh

arkadaşlar elinde başka pivot figure olan var mı acaba nette arattım nerdeyse tüm linkler bozuk paylaşırsa çok sevinirim

Geri