Pop karşılama penceresi modülü (Duyuru,tebrik mesajı).

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Pop karşılama penceresi modülü (Duyuru,tebrik mesajı)
Sitenize bu modülü kurarak ziyaretcilerinize birşeyi duyurabilir yada tebrik mesajları ekleyebilirsiniz modülün kendi içerisinde bir sürü seçeneği var kesinlikle tavsiye ederim.
moopopup yazısı için şablonlarda bulunan resimlere photoshopta müdahale ederek değiştirebilirsiniz. Close butonu bende değişmedi değişirken sorun çıkardı ama kodlardan editleyerek kapat seçeneğinin çıkmasını sağladım.
Takıldığınız birşey olursa sorarsanız elimden geleni yaparım. Kolay gelsin faydalı olması dileğiyle...

Ekli dosyalar

• mod_moopopup_J15.zip
    52.8 KB · Görüntüleme: 1,086
  • popup.jpg
    popup.jpg
    105.1 KB · Görüntüleme: 3,767
joomla varken html uğraşmak kölelik gibi geldi. İlerde meb serverları php&mysql desteklesede bu çile bitse. :)
Orjinal tasarımlar gibisi yoktur ama joomla da gerçekten harika.

Bende olmadı hocam hangi ayarları uygulamamız gerekiyor

popup açılmıyor hocam ne yaptıysam olmadı kendi sitenizdeki ayarların ekran görüntüsünü versenizde ona göre ayarlasak yoksa kafayı yiyeceğim

Teşekkürler hocam geçenlerde baya aramıştım da düzgün bir şey bulamamıştım. Yalnız bende kuruldu ama sayfalarda gelmiyor pozisyon ne olacak acaba...

Anlatıyorum kardeşlerim.
Modülü kurun modül yöneticisine gelin. Modüle tıklayın ayarlar kısmı gelecek burdan başlık kısmı kapalı olacak ve yayında olacak.
Pozisyon olarak top yani üstü seçin.
Button Title "close" kelimesini modülden değiştirmeyin sorun oluşuyor ve yayınlanmıyor. Bunu nerden yapacağını anlatacağım.

aynen dediğin gibi yaptım olmuyor hocam sadece önsayfa makalelerinin üstünde yazdığım metin geliyor

Modül için teşekkürler. Acaba sağ üst köşede çıkan moopopup yazısını nasıl değiştirdiniz. images klasöründeki moopopup.gif resmini düzenlememe rağmen hiç bir değişiklik olmadı.

Senin için editledim photoshop bilmenin yararı diyelim bunada.
ftp den bu resmi değiştir tamamdır.

Ekli dosyalar

• moopopup.gif
    moopopup.gif
    1.6 KB · Görüntüleme: 954
hasari' Alıntı:

Bu saatte cevap verdiğin için sağol hasari. Ama bendeki sorun bu değil, resmi zaten photoshopta düzenleyip moopopup/images klasörüne ftp den göndermiştim. Ama sitede sürekli eski haliyle gözüküyor. Sanırım bu resmi başka bir klasörden alıyor ve ben bunu bulamıyorum.

Bu arada close butonu yerine kapat yazdırmak isteyenler: mod_moopopup.php dosyasını açıp 83. satırda yer alan btnTitle: \'close\' yerine btnTitle: \'kapat\' yazmanız gerekiyor.

karayel' Alıntı:
hasari' Alıntı:

Bu saatte cevap verdiğin için sağol hasari. Ama bendeki sorun bu değil, resmi zaten photoshopta düzenleyip moopopup/images klasörüne ftp den göndermiştim. Ama sitede sürekli eski haliyle gözüküyor. Sanırım bu resmi başka bir klasörden alıyor ve ben bunu bulamıyorum.

Bu arada close butonu yerine kapat yazdırmak isteyenler: mod_moopopup.php dosyasını açıp 83. satırda yer alan btnTitle: \'close\' yerine btnTitle: \'kapat\' yazmanız gerekiyor.
Dostum mozilla filan kullanıyorsan veriler önbellekte yer alıyor olabilir. Tarayıcının öne belleğini bir boşalt.

her iki browserla da denedim hatta başka bilgisayardan da bağlandım sonuç aynı. yinede teşekkürler..

Hocam modülü gecen sene bir site için kullanmıştım tekrar kurcalayınca bunu nerden değiştireceğimizi buldum.
şu resimleri değiştirmen yeterli. Başlıklarına "Hoş Geldiniz" yazdım sanırım işinizi görür.

Bu arada modül html kodlarını destekliyormuş yani kayan yazıda eklenebilir.

Ekli dosyalar

• bg_head.jpg
    bg_head.jpg
    8.6 KB · Görüntüleme: 936
  • bg_head2.png
    bg_head2.png
    2.5 KB · Görüntüleme: 935
  • bg_head3.png
    bg_head3.png
    3.7 KB · Görüntüleme: 935
  • bg_head4.png
    bg_head4.png
    3.6 KB · Görüntüleme: 935
  • bg_head5.png
    bg_head5.png
    2.5 KB · Görüntüleme: 935
  • images.rar
    16.3 KB · Görüntüleme: 100
Box Title adını değiştirmişsin eski haline getir bu kısımları değiştireceksen sayfa direk koddan değiştir.
Box Title "Advertisement" olacak.

Geri