PowerPoint 2010 ses gömme?

Kodla Büyü

senjizu

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar, 2003 ve 2007'de ses gömme işleminde sorun yok, fakat 2010 da sanırım ekleme/gömme farkı kalmamış. Birde anladığım kadarıyla m-p-3 dosyalarını da eklediğimiz zaman gömmüş gibi oluyor.
Fakat yapamadığım; 10 sayfalı bir slaytta müzik, 1. slaytta otaomatik başlayacak ve 5. slaytta kendiliğinden susacak. Bu işlemi yaptıramadım. Ya tüm slaytlar boyunca gidiyor, ya da elle durdurmam gerekiyor. 2003'teki gibi hangi slaytlarda çalacağını seçeceğimiz bir ayar yok mu?

ekran görüntüleri

2007 de sorun yok demişsiniz gerçi pardon

Ekli dosyalar

• ses.rar
    117.4 KB · Görüntüleme: 526
Sayın Hocam sesi eklediğiniz slayt ta, aninasyonlara menüsüne girin. oradan animasyon bölmesini tıklayın. Sağ tarafta sesin üzeine tıklayıp efekt seçeneklerini seçiniz. Orada yürütmeyi durdur kısmında kaç slayt yürütecekseniz slayt sayısını giriniz. bu kadar. kolay gelsin..

deniztaylan' Alıntı:
Sayın Hocam sesi eklediğiniz slayt ta, aninasyonlara menüsüne girin. oradan animasyon bölmesini tıklayın. Sağ tarafta sesin üzeine tıklayıp efekt seçeneklerini seçiniz. Orada yürütmeyi durdur kısmında kaç slayt yürütecekseniz slayt sayısını giriniz. bu kadar. kolay gelsin..

Teşekkür ederim, tam da aradığım buydu.
Şu ana kadar 2003 kullanıyordum, derslerde de 2003 işliyordum. Artık 2010'a geçme zamanı geldi ama menü düzeni çok zorluyor... 2003'te gözüm kapalıyaptığım işlemleri 1 saat aramak zorunda kalıyorum, hangi menüde diye :?

Geri