Powerpoint Sınavını Nasıl Yapabilirim?

Kodla Büyü
Ben uygulama yapmayı düşünüyorum hocam da tek kafama takilan sinaflar 35 kisi 17 bilgisayar var o takılıyor kafama

Donanim birimlerini tanitan bir slayt isteyecegim her asama icin bir puan belirleyip yapacağım

hocam ben geçen sene proje niteliğinde vermiştim 2 hafta süre verdim ve bunu sınav olarak kullanmıştım slaytını teslim eden öğrenciye gördüğüm efektleri temaları nasıl yaptığını sorarak kendi yapıp yapmadığını kontrol ettim ve gayet güzeldi o şekilde yapabilirsin

musara' Alıntı:
hocam ben geçen sene proje niteliğinde vermiştim 2 hafta süre verdim ve bunu sınav olarak kullanmıştım slaytını teslim eden öğrenciye gördüğüm efektleri temaları nasıl yaptığını sorarak kendi yapıp yapmadığını kontrol ettim ve gayet güzeldi o şekilde yapabilirsin
yaptığınız çalışmayı paylaşır mısınız?

3 senedir ayni seyi yapiyorum. Dunyanin 7 harikasi ile ilgili resimler ve word dosyasi icinde her sayfa icin icerik ve yazitipi puntosu rengi hakkinda bilgiler olan klasoru ogrencinlerin pcye yolluyorum sifirdan kendileri icerik ve resimleri kullanarak yapiyorlar. Bunuda 1 hafta once bi yapiyorum cocuklara haftaya bidaha yaptiriyorum o en son yaptiklarini sakliyorum ve degerlendirmeyi onlardan yapiyorum. Hem ogreniyorlar hemde iyi notlar aliyorlar. Koy okulundayim herkesin evinde pc yok o yonden iyi oluyor

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ben her yıl uygulamalı yapıyorum. konuyu serbest tutarak istediğim özellikleri ve bunların puan karşılığını tahtaya yazıyorum. örneğin 6 slayt olacak diyorum. her birinde neyin olacağını söylüyorum ( resim, tablo, grafik,...) hepsinde geçiş animasyonu, otomatik geçiş , animasyon, farklı slayt tasarımı, herhangi bir yerinde köprü ... anlattığım konulardan bazılarını her slaytta bazılarından da bir örnek istiyorum.

her hafta yeni konu anlatırken zaten sınavda bunları bir arada isteyeceğimi söylüyorum ve ilk dersten itibaren işlediğimiz tüm konuları ekleyerek yapıyorum slaytları ve uygulamada da öyle istiyorum. bu sayede bir derste yapabilecek hale geliyorlar.

Geri