Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Powerpoint Tasarım Menüsü Hakkında Yardım

Konu, 'BT Sınıfı | Teknik Konular, Sorunlar ve Çözümler' kısmında Enterprise tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Enterprise

Enterprise Süper Üye Süper Üye

Arkadaşlar ekte gönderdiğim gibi slaylarımın altına aynı renkte bir şerit yapmam gerekiyor resim değil altbilgi değil Tasarım menüsündeki temalardan olduğunu düşünüyorum ancak aynısından bir türlü yapamadım.
    Temalarda altı çizili kahverengi var onu seçip renk tonunu değiştiriyorum tek bir ton değiştirebiliyorum burada 2 farklı renk var çıkamadım işin içinden

Ekli Dosyalar:

2. Enterprise

Office 2016 kullanıyorum 365de falan olan bir özellik mi acaba? Yada benim çözemediğim bir şey mi var

3. acipinarli

acipinarli Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Office 2013'te tasarım sekmesinde temalarda geçmişe bakış var. Orada altı çizgili tema mevcut. Kahverengi gelir ama siz tasarım sekmesinde çeşitlemeler kısmından mavi yada ne renk isterseniz seçip rengini değiştirebilirsiniz.
    upload_2022-8-4_21-47-29.png

Tıpatıp aynısını yapmak zorundaysanız orası ayrı.

4. acipinarli

Tasarım farklı ve kendime ait olsun derseniz tasarımı yapmak zorundasınız onu da şu şekilde yaparsnız.
    Görünüm sekmesine gelin
    Asıl Slayt'ı seçin. Sola slayt ağacı gelir. En üstteki slaytı seçin ve slayt sayfasında çıkan şablon ögeleri silerek slaytı temizleyin.
    Alta şeridi çizin.
    Üstte sağda asl görünümü Kapat'ı tıklayın artık her slayta şeridiniz hayırlı olsun.

5. Enterprise

Tıpatıp aynısını yapmam gerekiyor Hocam altta yazdığınız bir deneyeyim elimde 50 slaytlık bir sunum var bunu ona uygulamam gerekiyor

6. acipinarli

O zaman 2. Cevabı uygulayın hocam. asıl slayt gösterimi sırasında temizlik yapmanıza gerek yok. Soldaki ağaçtan her üst basamağa şeridi ekleyin yeterli. kendisi otomatik ekler diğerlerine.

Son düzenleme: 5 Ağustos 2022

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal