powerpointte exe uzantılı köprü oluştururken çıkan uyarı

Kodla Büyü

bedera

Aktif Üye
Arkadaşlar powerpoint programında exe halinde olan bir programcığa köprü vermek istiyorum fakat ekrana "bilgisayar için zararlı olabilir gibi bi uyarı penceresi çıkıyor" bu pencerenin çıkmamasını nasıl engelleyebilirim yardımlarınızı bekliyorum...

Ne yazık ki ayarlarında vs. böyle bir özellik yok. Ancak makroları kullanarak bir çözüm üretebilirsiniz.
Araçlar/Makrolar/Visual Basic Düzenleyicisi yolunu takip ederek, VB düzenleyicisine geçin. Sol taraftaki VBAProject(Sunu1) yazısı üzerine sağ tıklayıp, Insert/Module deyin. Aşağıdaki kodları ekleyin. Calc.exe yerine programınızın adresini yazın. Program Sununuz ile aynı klasörde olursa sadece programın ismini yazmanız yeterli olur.
Sub calistir()
Shell ("calc.exe")
End Sub

Bunu yaptığınızda calistir adında bir makronuz oluşmuş oldu. Tıklandığında bu makronun çalışmasını istediğiniz yazının çerçevesine sağ tıklayın ( ne yazık ki köprüde olduğu gibi bir kelimeye vs. makro atayamıyorsunuz) açılan kısayol menüsünden Eylem ayarlarına girin. Gelen penceredeki makro çalıştır başlığı altından calistir makrosunu seçin. Sunuyu çalıştırıp, yazıya tıkladığında program doğrudan çalışacaktır.

hocam dediğinizi yaptım ama program bu seferde ekranda değil sekmede açılıyo yani hocam ben otomatik ekrana sununun üzerinde çıkmalı.bu konuda da yardımlarınızı bekliyorum

Geri