PPT ses ve video aynı anda çalışırken...

Kodla Büyü

subversaa

Seçkin Üye
Seçkin Üye
ppt'de sunu hazırlıyoruz. Tüm sunu boyunca arka planda fon müziği çalıyor.

Ancak 1 slaytta video oynatmamız gerekiyor. Doğal olarak videodaki konuşmaların anlaşılması için fon müziği o slayttayken çalmaması gerekecek. Videodan sonraki slaytta ses kaldığı yerden devam etmeli. Mümkün müdür?

sesi ekledkkten sonra özel animasyon bölümünden sesin kac slayt sonra duracağını ayarlarsiniz. videodan sonraki slayta da sesi ekleyip yine ayarlardan sesin başlama süresini ayarlarsiniz.

Tabi ya mantıklı.

Bu yöntem işimi görecektir, hocam teşekkür ederim. Ama sesin tam kaldığı yerden başlatma imkanı olabilir mi? Ya da video olan slaytta sesin kısılması gibi bir yöntem var mıdır acaba? Çok aradım ama bulamadım, senin dediğin yöntem en mantıklı gibi duruyor.

sesin kaldığı yeri prova ile bulabilirsin. otomatik gösteride işe yarar. yoksa sesi ortalardan nakarat bölümünden baslatirsin

subversaa' Alıntı:
Tabi ya mantıklı.

Bu yöntem işimi görecektir, hocam teşekkür ederim. Ama sesin tam kaldığı yerden başlatma imkanı olabilir mi? Ya da video olan slaytta sesin kısılması gibi bir yöntem var mıdır acaba? Çok aradım ama bulamadım, senin dediğin yöntem en mantıklı gibi duruyor.

o dediğin olmaz hocam.

Geri