Progmatic mi Bilsa mı?

Kodla Büyü

crosswise

Aktif Üye
Arkadaslar okulda progmatic 7.0 kullanıyoruz idare Bilsa almak istiyor. İlk alım 400tl ve her yıl 200 tl verilecek.Benim sorum şu programtic ile Bilsa arasında gercekten bu paraya değecek fark var mıdır.Görüşleriniz önemli bu doğrultuda olaya müdahale etmek istiyorum ve Okul aile birliğinin parasının boşa gitmesini vicdani olarak engellemek istiyorum.Saygılarımla!!

bilsayı 2005 de kullanıyordum. 2005 den sonra progmatici kullanmaya başladım ve şimdiye kadar yerleşmeyen ders kalmadı.bir sorun yaşamadım hiç. bence o idareciler eskiden beri bilsayı kullanmasını bildiği için onda ısrar ediyolar. yeni bir programa geçmeye korkuyorlar yazık okadar paraya. üzerinden 6 yıl getiği için bir kıyaslama yapmam çokta uygun olmaz..

gercekten hocam içim rahat etmiyo bizde 4 yıldır progmatic kullanıyoruz bir sorun olmadı iki bayan öğretmenin birer günlerini boşaltamadığımız için yeni gelen müdür yrd. bilsa almayı kafaya taktı.Vicdani olarak rahat değilim.Arkadaşlar görüşleriniz önemli lütfen

ne bilsa ne progmatic , e -o kulda (kullanmasını bilirsen ) fıstık gibi (bedava ) ders dağıtım programı var , işinizi fazlasıyla görecektir , boşa para harcatmayın hocam.

Gün boşaltma sorunu olasılıklar kısıtlandığı için tüm programlarda aynıdır. Ders bölme vb gevşetici özellikler olmadığı sürece hemen hemen tüm programlarda benzer sorunlar yaşanır. Bizim okulda da müdür yardımcısı meb'in ücretsiz dağıtım programına taktı. Çözebilirse seneye progmatik almayacağız sanırım. Ders dağıtmak idarenin problemi olduğundan da beni ilgilendirmiyor. Ne yaparsa yapsın :)

Bilsa hiç kullanmadım kıyas yapamayacağım ama progmatikte takılma oluyorsa, programı oturmayanların bir gün boşlarının yerini değiştirmek vb. değişik işlemler yapılabilir.

Müdür yardımcınıza "Bilsa, mazide kaldı" uyarısında bulunun bence... Para çok geliyorsa okulun diğer ihtiyaçlarını gidersin.. Progmatik fazlasıyla iş gören bir program zaten...

E-okul daki ders dağıtım programının da çok iyi olduğunu düşünmüyorum, çok fazla eksiği var...

görüştüm idare ile alacağız dediler ben vicdani olarak üstüme düşeni yaptığıma inanıyorum.Gün konusunda iki arkadaş pazartesi ve cuma boşaltıyorlar başka gün kabul etmiyorlar.Sıkıntı iki bayan arkadaştan ileri geliyor.Konu bencillik ile düğümleniyor.

idareciniz yönetici değilmiş idareci imiş :p idare edeceğim diye okulun parasını ziyan ediyor...

crosswise' Alıntı:
gercekten hocam içim rahat etmiyo bizde 4 yıldır progmatic kullanıyoruz bir sorun olmadı iki bayan öğretmenin birer günlerini boşaltamadığımız için yeni gelen müdür yrd. bilsa almayı kafaya taktı.Vicdani olarak rahat değilim.Arkadaşlar görüşleriniz önemli lütfen
Önce o iki bayan öğretmenin programını yapsın ve kilitlesin.
Sonra progmatic otomatik dağıtsın.Kullanmasını bilmek gerekiyor.Öncelikli olan işlemleri manuel yapar sonra dağıtım yaptırtır.
-Baktı olmadı o bayanlara manuel olarak başka gün boşaltır yeniden dener.
-Baktı gene olmadı yine o bayanlara özel olarak manuel yöntemle başka gün boşaltır ve yeniden otomatı çalıştırır.
-Bu arada seçenekleri fazla sıkı tutmaması lazım.
Mantıken çözülebilecek hiçbir durumun çözümsüz olduğunu zannetmem.Her otomatik dağıtımı sonuna kadar beklemek gerek ve 3-5 kere denesin .Ben çözemediğim duruma rastlamadım.En azından 4 yıl öncesine kadar çok güzel dağıtıyordu.Ben tek-tas dersine iki öğretmen adı yazmıyordum.Nasılsa aynı sınıf

kesinlikle bilsa . tecrübeyle sabit. çok daha geniş algoritmalar üretip ders dağıtımını progmatic ve diğerlerine göre daha iyi yapıyor.

1993 yılındaki dos versiyonundaki bilsa hdp yi kullanmaya başladım. bilsayı bir alırsınız birdaha başka programa ihtiyaç duymazsınız. hele hdp nin son sürümlerindeki sınıf programlarının vs. e-okula göndermesiyle programa helal olsun dedirttiriyor. ücretlere gelince, arkadaşım progmatiğe senelik 15--200 civarı para ödiyor ve yerinde destek ihtiyacı duyunca 80 tl ücret istiyormuş. bilsaylan senelik iyi bir pazarlıkla 125 TL ye versiyon yaptım ve destek ihtiyacı olunca hem okula geliyorlar hemde kol sentırları var

mudamet' Alıntı:
kesinlikle bilsa . tecrübeyle sabit. çok daha geniş algoritmalar üretip ders dağıtımını progmatic ve diğerlerine göre daha iyi yapıyor.
+1
programtikten bilsaya terfi ettik. ha birde her sene progmatik için para istiyolar..

üç yıldır okulun programlarını ben yapıyorum her yıl hem bilsa hem de progmatic kullanırım. 21 saat ve altı her öğretmene 1 gün boş 15 ve altına 2 gün boş en fazla 2 derslik pencere ve bazı özel istekler toplam 16 sınıf 25 öğretmen işin içinden hep progmaticle çıktım.

Bence ASC. Üstelik k12 Bilişim programı Türkiye'ye uyarlamış. Raporlamalar ders tanımlamaların her şey artık bilsa ve progmatic benzeri olmuş. Kendileri ile konuştuğumda programın tek sefer ödeme ile satın alabileceğimi söylediler. Her yıl ödeme yapmayacakmışız. Burası çok güzel. ascturkiye.com adresinde ücretsiz deneme versiyonun indirebiliyorsunuz. Detaylı kullanım kılavuzuda eklenmiş.

hem programmatic i hem de bilsa yı güncelleme yapmadan da kullanabiliyorsunuz zaten 1 yılda program sizin işinizi görüyorsa niye güncelleme yapacaksınız ki

Geri