Progmatic okula fatura göndermiş???????????????????

Kodla Büyü

bote0507b

Aktif Üye
Progmatic okula fatura göndermiş. Ödeme yapmılmazsa ne yapılır bilginiz var mı? bu arada kullanılan internet yalın internetti meb hattı değildi?

bote0507b' Alıntı:
Progmatic okula fatura göndermiş. Ödeme yapmılmazsa ne yapılır bilginiz var mı? bu arada kullanılan internet yalın internetti meb hattı değildi?
Progmatic Haftalık Ders Dağıtım Programının lisanslı sürümünü ne zaman satın almıştınız?

@ karinca_52
Arkadaş zaten yakalanmış mahkeme vs daha zararlı çıkmadan gönderilen faturayı ödemek daha isabetli olabilir anlamında böyle söyledim. Bu da sonuçta orjinal almaktır.

Bu programı kullanıyorsanız neden orjinal satın almıyorsunuz.
Bir okul için çok fazla olmayacak bir ücreti ödememek için neden inat ediyorsunuz?

Görev yaptığım okullarda bu yazılımı kullanan idareci arkadaşların yaptıklarının doğru olmadığını söyledim
ve yazılımın orjinalini satın almalarını sağladım.

Benim bu işten ne k^arım oldu?
Ticari olarak 0.
Yanlış gördüğüm bir şeyin düzeltilmesini sağladım okadar.

ödemeyi düşünmüyorum hocam zaten. arkadaşım uyarı yok ilaç kullanmadım. programı atmışlar internet sitelerinin hepsine kullanana para. hani nerede ihtar uyarı ikaz böyle düzen olmaz.

Burada iki tarafın hatalı olduğunu görüyorum.

Büyük bir ihtimal programa girilen verileri ( Okul adı vb.) internet üzerinden firmaya iletiliyor.
Daha sonra iletilen bilgiler inceleniyor. Satış yapılan okul adları listesinde okulun adı geçmiyorsa
fatura yollanmış. Tahminim firma kendisi kopya yazılımları paylaşıp böylece daha çok müşteri edineceğini sanmış.
Burda firmanın doğru bir yöntem izlemediğini görüyoruz.

Gelelim kullanıcının yaptığına . Firmanın yazılımını satın almadıklarını söylüyorlar.
İlaç kullanmadıklarını belirtiyorlar. Kendinden ilaçlı birçok yazılım mevcut zaten internetde.Ekstra ilaç
kullanmaya gerek yok. Yani bir yazılım ücretsiz olsa zaten belirtilirdi. Böyle bir şey olsa zaten bu forumda vb. ortamlarda
paylaşılırdı.

Neyse lafı fazla uzatmaya gerek yok.

Ülkemizde hangi iş düzgün yapılıyorki...

ödeme arkadaşım hiç bir şey olmaz. bunlar işin üç kağıdını bulmuşlar.

webcevap hocam katılıyorum hatalı olduğumuza ama bir uyarı veya ikaz yollasalar kullanmayın diye kullanmazdık.

Hocam müdür yardımcısı arkadaş kullandığı için benim eski okula da bu şekilde fatura ve ihtar gelmişti ama bir şey çıkmadı yani bir şey olacağını zannetmiyorum. :-1: Ayrıca başka bir arkadaşın iddiası da İnternet üzerinden programın takip edilmesi diye bir şey yok programı satın almayan ama kullandığı tahmin edilen okullara fatura ve ihtar gönderildiği

webcevap' Alıntı:
Bu programı kullanıyorsanız neden orjinal satın almıyorsunuz.
Bir okul için çok fazla olmayacak bir ücreti ödememek için neden inat ediyorsunuz?

Görev yaptığım okullarda bu yazılımı kullanan idareci arkadaşların yaptıklarının doğru olmadığını söyledim
ve yazılımın orjinalini satın almalarını sağladım.

Benim bu işten ne k^arım oldu?
Ticari olarak 0.
Yanlış gördüğüm bir şeyin düzeltilmesini sağladım okadar.

ya orjinal işine girersek.. okulda ne orjinalkiden cıkarız:D

devletin bu programı yapan şirketi satın alıp her yıl güncellemelerle birlikte biz öğretmen ve idareci arkadaşlara dağıtması gerekir. Herkesin dilindeki progmatic'ten her nasılsa bakanlığın haberi olmuyor. Koskoca adobe firmasıyla anlaşıp yüzlerce dolarlık programları okullara yollayabiliyorlarsa, bu küçük programcığı da dağıtabilirler. Yanlışım var ise düzeltiniz.

Bakanlık ücretsiz dağıtılan bir ders dağıtım programını önermişti zaten. Buna gerek yok bence.

fet diye bi program var free meb destekliyor.
Kullanım klavuzu ekte

Ekli dosyalar

• fet.zip
    1.6 MB · Görüntüleme: 220
okul 190 lira ödememek için bu kadar çirkinleşecek mi? bu adamlar ne güzel program hazırlamışlar meb daha iyisini yapmayı becerememiş bu mudur hakkı? şimdi seçmeli dersleri dağıtacak bir yazılım yapılamadı yaparsa yine bu ekip yapacak ama üç kuruşu mahkemeyle alsın mı diyoruz

EMEĞE SAYGI

btedernegi' Alıntı:
okul 190 lira ödememek için bu kadar çirkinleşecek mi? bu adamlar ne güzel program hazırlamışlar meb daha iyisini yapmayı becerememiş bu mudur hakkı? şimdi seçmeli dersleri dağıtacak bir yazılım yapılamadı yaparsa yine bu ekip yapacak ama üç kuruşu mahkemeyle alsın mı diyoruz

EMEĞE SAYGI

alfabe şirketi de çok halisane niyetle çalışmıyor maalesef sayın hocam. bu hafta yaşadığım olayı anlatayım sizlere. geçtiğimiz yıl eylül ayında progmatic + supergen programı için 300 TL bedel ödedik. progmatic programını kullanmadık ancak seçmeli ders dağıtımı için supergenden yararlanmıştık. bu yıl tekrar supergeni kullanırız diye düşündük. çarşamba ve perşembe günü iki gün çalışarak toplam 500 öğrencinin seçtiği dersleri programda tanımladık. deneme amacıyla birkaç dağıtım yaptık ve form getirmeyen öğrencilerin de toplayıp tanımladıktan sonra programın son halini oluştururuz dedik. ancak programa dün giriş yaptığımızda bir baktık ki iki gün önce olmayan anahtar sembolü birden belirmiş. yazdırma menüsü pasif hale gelmiş. sebebi ise lisansın sona ermiş olması. bunu görünce şirketi aradım durumu anlattım. sözleşmenin süresinin dolduğunu ve yenilenmesi gerektiğini söylediler. yenileme ücreti için ise geçen yıl ki fiyatın aynısını verdiler. geçtiğimiz yıl eylül sonunda lisans aldığımızı ve henüz 1 yıl dolmadığını söyledim ancak lisansın 1 eğitim - öğretim yılı geçerli olduğunu, haziran sonunda dolmuş olması gerekiyordu dediler. programın dün çalıştığını ancak bugün çalışmadığını söyledim buna karşılık olarak da bir sorun olmuş olabilir diyerek ciddiyetsiz bir yanıt verdiler. okulumuzun bu ücreti karşılayacak durumunun olmadığını ifade ederek bir haftalığına kilidin kaldırılmasını rica ettim. bu mümkün değildir dediler. anlayacağınız iki kişi iki gün çalışarak onca öğrenciyi tanımladık ve şu anda bütün emeğimiz boşa gitmiş durumda. bu adamlar işin çakallığındalar. etik denen şeyden bihaber bir şekilde sadece çok para, hep para hedefiyle iş yapıyorlar. lisansın süresini 1 yıl yerine, 1 eğitim - öğretim yılı olarak belirlemiş olmaları da bunun en net göstergesidir. arkadaşım azımsanmayacak bir ücret ödeyerek lisans almışız, emeğinin karşılığını ödemişiz ve aynı versiyonu kullanıyoruz. yani versiyon yükseltme istemiyorum ben. bana antivirüs programları gibi sürekli güncelleme ve destek sağlamıyorsun. neden yükseltme yapmaya zorluyorsun?? her yıl okulları kendine bağlayıp sömürmeye çalışmak da neyin nesi?? nasıl olsa okullarda para deniz, yemeyen .....

Yaşasın C.rack o zaman, insanı zorla illegal kuklanmaya teşvik ediyorlar.

Hocam ödemeyin. internette bedava bir çok program var. onlardan birini yükleyin progmatici silin. faturada iletişim bilgileri vardır orayı arayın. biz programınızı kullanmıyoruz deyin bence.

Geri