Program akışını nasıl hazırlıyorsunuz?

Kodla Büyü

fatisah

Aktif Üye
Arkadaşlar 18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili ilçe programı yapıyoruz.
Program akışında konuya göre Fon müziği, Fotoğraf, Videolar ve Sunular yer alacak.
Geçişlerde aksaklık yaşanmadan bir program hazırlamak istiyorum.
Daha önce Power Point ya da Movie Maker ile yapıyordum.

Bu işi daha güzel nasıl yapabilirim?
İlginize teşekkür ederim.

Dediklerinizin hepsini tek bir videoda birleştirip sunmak zorlayabilir hocam..
Fon müziklerini sıraya koyarak media player listesine ekleyebilir, simge durumuna küçültürsünüz..
Videoları da farklı bir oynatıcıda bekletirsiniz..
Sunumlar için powerpoint yeterli olacaktır.
Hepsi açık halde hazır beklesin.
Ekranı da genişletip çift ekranda çalışınca işler daha güzel oluyor.

Sadece video, fotoğraf, müzik ve sunu olacaksa bence PowerPoint yeterli olacaktır.
Ben programın içeriğine uygun olacak şekilde etkileyici bir arkaplan hazırlıyorum.
Sununun birinci slaytına o resmi koyuyorum. Programın açılış konuşması sırasında o görünüyor.
Diyelim ki istiklal marşı okunacaksa, onun videosunu ikinci slayta ekliyorum, tam ekranda otomatik çalacak şekilde ayarlıyorum.
Sonra biri konuşma yapacaksa 3. slayta arkaplan resmini koyuyorum.
Şiir okunacaksa ve şiirle ilgili bir görsel kullanılacaksa, görseli slayta ekliyorum, müziğini de sadece o slaytta çalacak şekilde slayta ekleyip, otomatik çalacak şekilde ayarlıyorum.
Bu şekilde tüm içeriği powerpoint'ten çıkmadan powerpoint sunusu içerisinde gösteriyorum. Slaytların geçişini de klavyeden yön tuşlarıyla yapıyorum ki ekranda fare görünmesin.
Katıldığım programlarda en kıl olduğum şey habire ekranda media playerın açılması, dosyalar içerisinde dolaşılması, pencereler arasında sürekli geçişler yapılmasıdır. Bana amatörce gelir. Sonuçta program önceden belliyse ona uygun bir sunu hazırlanmalı diye düşünüyorum.

PowerPoint sunum görünümünde projeksiyonu 2. ekran olarak kullanınca masaüstüde yaptığınız işlemler perdede gözükmez. Videoları powerPoint içinden oynatırsınız. Yine sunumda istediğiniz slayttan istediğiniz slayta geçiş yaparsınız. Perdede mouse imleci veya dosya klasör açmanız gözükmez.

Geri