Program Files in taşınması?

Kodla Büyü

Internet

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
PC leri aynı olan laboratuarlarda
kurduğum programları (yaklaşık olarak 3 GB lık )
tüm diğer pc lere kurulum yapmadan taşımanın Acronics ile yapılışını anlatan bir döküman var mı?

nasıl atarrırım, hepsine kurmak işkence, kendi yedeğini almak da bir noktada uzun,

yanlızca program file i diğer pc lere kurulum olarak taşımak istiyorum ?

Hocam merhaba;

Program Files i bir şekilde aldınız diyelim. Ama herprogram program Files da çalışacak diye bir koşul yok ayrıca Windows klasörüne de dll yazıyor olabilir. Bunu harici bir programında algılayabileceğini sanmıyorum. İyi çalışmalar.

Toplu program yüklemek için çeşitli programlar mevcut bunlar aracılığı ile istediğiniz programları dahil ederek kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz. Birde tüm makineler aynı ise bende doğrudan image alın ve kurun. Ama image alınacak makineyi tüm ayarlarını yapılandırın baştan sistemini kurun ve sysprep i de kurun (bunu google da aratabilirsiniz) sonrasında image alın ve disklere aktarın derim. Kolay gelsin.

Toplu program yüklemek

derken katılımsız istemiyorum, şifreli olacak office felan
yazar mısın biraz açıklar mısın ?

Hocam merhaba;

Biraz geç oldu kusura bakma cevabım. Şimdi ilk mesajımda da belirttiğim gibi eğer aynı donanıma sahip bir cihaza sahip iseniz image alın ve imageden diğe makinelre de dönün. Ama image dönmeden önce sysprep dosyasını çalıştırın ki kişisel ayarlar kalmasın ortada. Hali ile çakışmalar veya kullanıcı bazlı sorunlarla karşılaşmayın.

Diğer bir yöntem ise evet katılımsız cd veya program oluşturmak olacaktı. Aslına bakarsanız ben halen eski moda elle kurma taraftarıyımdır bu konuda ama hali hazırda bulunan katılımsız cdleri de es geçmemek lazım tabi ki.

Eğer kendiniz bir katılımsız cd oluşturacaksanız internetten

WPI ve Run Once kelimelerini aratın gerekli kaynağı bulacaksınız

Eğer ki kendinizin ekleyeceği bir program listesi yapacaksanız bunun içinde youtube den katılımsız cd oluşturma yazarak videolara bakarsanız bunun için bir kaç farklı yöntem göreceksiniz.

Araştırmalarınızda bir parametreden bahsedilecek programlarda bu değişkenlik gösterebiliyor. USSF adında bir program var bu size o programın parametrelerini öğrenmenizde yardımcı olabilir. Bakarsınız sizde kendinize göre bir yapı / yöntem oluşturabilirsiniz ve burada bir katılımsız kurulum datası paylaşırsınız. İncelediklerim ve bildiklerim bu kadardı, yinede önerim Image dir. Kolay gelsin

Geri