Proje Fikri

Kodla Büyü

Ankany

Aktif Üye
İyi akşamlar hocalarım.
Bazı kamu kurumların proje için başvuruda bulunacağız.
Projemiz 5-6 adet faklı atölye kurulumundan oluşacak.
Bizim alanla alakalı olarak robotik ve kodlama atölyesini önerdik.
Eğer aranızda daha önce bu tip bir atölye kurulumu ya da proje yapmış olanınız varsa fikirlerini/deneyimlerini paylaşabilir mi?
Bizim bölüme yakın bişey olabilir.
planeteryum çadırı yapanlar var, bana yaparak öğrenme adına bir esprisi varmış gibi gelmedi.
E-spor atölyesi kuran varmış, resmen içim daraldı, alınan malzemeyi/harcanan parayı görünce. Biz öğrenciyi oyundan uzaklaştırmaya çlışıyoruz, millet devlet parasını proje diye oyun salonuna yatırıyor. Ya da ben algılayamamışımdır olayın önemini....
Dediğim gibi atölye önerisi, çocukların (derece frketmez) yaparak, dokunarak, sorarak yapabilecekleri bizim alana yakın alanlarla ilgili atölye fikri..

Yakın gelecekte espor finalleri dünya kupası finallerinden fazla izlenecek. Siz varamamışsınız önemini hocam. Ha diyeceksiniz bu konuyla ilgili siz çok mu biliyorsunuz hayır ama gençlerin ilgilerini görebiliyorum.

Yakın gelecekte espor finalleri dünya kupası finallerinden fazla izlenecek. Siz varamamışsınız önemini hocam. Ha diyeceksiniz bu konuyla ilgili siz çok mu biliyorsunuz hayır ama gençlerin ilgilerini görebiliyorum.

Eğer sizin önem dediğiniz "birşeyin toplumda gördüğü ilgi veya kazandıracağı para ise", ben onu önemli bulmuyorum. Dahası klavyeye daha hızlı basma ya da oyun trickleri ni okulda öğretmek için oyuncu bilgisayarı, oyuncu koltuğu gibi malzemelere inanılmaz paralar vermek ve bunu devlet bütçesi ile yapmak bana biraz ahlak dışı geliyor açıkçası.
Bir öğretmen bir öğrenciye "e-spor atölyesinde" ne "öğretebilir", ya da öğrenmenin niteliği MEB amacı ile ne kadar örtüşür, benim durduğum nokta burası.

Eğer sizin önem dediğiniz "birşeyin toplumda gördüğü ilgi veya kazandıracağı para ise", ben onu önemli bulmuyorum. Dahası klavyeye daha hızlı basma ya da oyun trickleri ni okulda öğretmek için oyuncu bilgisayarı, oyuncu koltuğu gibi malzemelere inanılmaz paralar vermek ve bunu devlet bütçesi ile yapmak bana biraz ahlak dışı geliyor açıkçası.
Bir öğretmen bir öğrenciye "e-spor atölyesinde" ne "öğretebilir", ya da öğrenmenin niteliği MEB amacı ile ne kadar örtüşür, benim durduğum nokta burası.
Sizin önemli bulduğunuz şeyleride başkaları önemli bulmuyor olabilir. O kısım kişiden kişiye değişir.

Benim bahsettiğim şey insanların keyif aldıkları şeyler değişiyor ve bu da yeni işler sektörler geliştiriyor. Sizin bunu önemli bulup bulmamanız gerçeği değiştirmiyor.

Eskiden top oynayan çocukları babaları dövermiş. Daha sonradan babalar çocuklarının ellerinden tutup top oynaya götürdü. Şimdi de espor yapanlara bu gözle bakılıyor. Yarın babalar çocuklarını oynatacak.

Biz beğensekte beğenmesekte

Geri