Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Proje okulunda çalışmak

Konu, 'Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri' kısmında guner1453 tarafından paylaşıldı.

Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. guner1453

guner1453 Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaslar proje okullarıyla ilgili bilgisi olan ve buralarda çalışan var mı.Tavsiye eder misiniz.

2. dengem

dengem Süper Üye Süper Üye

Birinci dönem beni okuldan istemişlerdi ama eşimin görevlendirmesi sıkıntı olur diye gitmedim..
    Okul İmam Hatip Lisesiydi hocam. Kodlama çalışması yapıp projeler üretip okulunu adını duyurmak birinci görevim olacaktı.
    Bu okullara tayin olayı yok. Futbolcu gibisin. 4 yıl çalışıyorsun ve bildiğim kadarıyla 4 yıl boyunca da tayin isteyemiyorsun. Ben seneye il dışı düşündüğüm için de istemedim.
    Çocukların eğitim seviyesi iyiydi. Arduino, Kodlama vb. şeyleri seviyor, proje üretmek hoşunuza gidiyorsa bence isteyin.

kaeii bunu beğendi.
  3. guner1453

guner1453 Seçkin Üye Seçkin Üye

4 yil sonunda mudur sizinle calismak istemezse ne oluyor hocam

4. fatihkultukturkan

fatihkultukturkan Süper Üye Süper Üye

Yöneticilik ve öğretmenlik görevinden ayrılma

MADDE 15 – (1) Yönetici ve öğretmenler istemeleri hâlinde ya da görev sürelerini tamamladıklarında diğer okullara ilgili mevzuat hükümlerine göre öğretmen olarak atanabilirler.

5. fatihkultukturkan

Henüz 4 yıl süresini bitiren okul olmadığı için sürecin nasıl işleyeceğini kimse bilmiyor galiba :) Ama tahminimce 4 yıl yada 8. yılın sonunda tayin isteğinde bulunmamız istenecektir. Eğer tayin sonunda istediğimiz okullar gelmezse ya onlar resen atama yapar yada il veya ilçe emrine veriliriz diye düşünüyorum. Ama baktın müdür seni isteyecek gibi durmuyor 4 yıl süreyi beklemeden her fırsatta isteyebilirsin. :)

6. mustafatatli

mustafatatli Site Gezgini

ben çalışıyorum 2 dönemden beri iyi ve kötü yanları şöyle;
    iyi yönü;
    1- öğrenciler süper en ufak bir sinirlenme bile olmuyor.(%5 lik dilimle öğrenci alan bir yer)
    2- Maddi yönden hiç bir sorun yok .3d yazıcı ,robotik, kodlama, ne yapmak istersen sana kalmış.Öğrenci verdikçe alıyor.
    3-öğretmen ortamı güzel herkes işini yapıyor.

kötü yönü;
    1- Ders seçmeli olduğu için norm olayı sıkıntılı. seçmeli bilgisayar bilimi dersi var. bende görevlendirme çalışıyorum kadromun olduğu yerde norm fazlasıyım.
    2-15 saat dersin olması lazımki anca norm çıksın , oda en az 7 sınıf yapar ve seneye ders seçilmezse fazla olursun.

7. BTRKURTULUŞ

BTRKURTULUŞ Site Gezgini

Tavsiye ederim hocam ben bu dönem sosyal bilimler lisesinde çalıştım hocam görevlendirme. öğrenciler, verimlilik, mesleki doyum açısında çok iyi. her sene proje çıkarmanız gerekiyor ve öğrencilerde iyi olduğu için bu kısım çokta zor değil. @dengem hocamın dediğin gibi okul reklamı önemli ve her daim aktif olunması gereken okul türü. ben iki küçük çocuklu bayan biri olarak ki 3 aylıktı bebeğim başladığımda çok yoğun geçti. Çalışmayı seven kendini geliştirme isteyen isteyenler için çok iyi. ben başvuru yapmadım çünkü 4 yıl sonra ne olacağını bilmediğim için cesaret edemedim. Malum her yer doldu 4 yıl sonra hadi tercih yapıyorsun dediklerinde zaten boş okul kalmamış olacak. tayin dönemi geldiğinde diğer proje okullarına tercih yapabiliyorsunuz cv hazırlayarak ama öncelik durumu net değil puan olmadığı için. Yani kendinizi gösterdiğiniz takdirde 4 yıl dolunca başka bir proje okuluna geçiş yapabilirsiniz.

dengem bunu beğendi.
  8. pajero

pajero Üye

ilk 4 yıl tamamlandıktan sonra müdür senden memnun kalırsa bir 4 yıl daha uzatıyor,uzatmazsa başka okul özünde şu var müdüre yalakalık yapma sanatını ilerletmen gerekir çalışan birisi olarak 8 yıl bittikten sonra 2 yıl daha görevlendirme olarak çalışıyorsun sonra seve seve başka okula gitmek zorundasın,başarılı bir beden eğitimi öğretmeni vardı kupalar falan kazanmıştı arkadaşı sevmedi ilk 4 yılda göndermişti özü buu

fatihkultukturkan ve katafalk bunu beğendi.
  9. Eindoforat

Eindoforat Seçkin Üye Seçkin Üye

Bilgisayar Bilimi dersi İşleyiş ile ilgili bence şöyle sıkıntılar var. Proje okulu olmasına rağmen henüz Bilgisayar Bilimi dersinin önemi yeterince kavranabilmiş değil. Hala ders geri planda tutuluyor. Önemsiz görülüyor. Öğrencilerin çoğunluğu 6.sınıftan sonra BT ve Yazılım dersi görmedikleri için (5. ve 6.sınıfta gördükleri ders de yeterince verimli işlenmediyse) ve sürekli test ve sınav kültüründe yetiştikleri için 9. sınıfa geldiklerinde ve bir anda programlama ile karşılaştıklarında afallıyorlar. Direnç başlıyor. Bu direnci kıramazsanız iş zorlaşıyor. Sınav dönemi geldiğinde biraz kıpırdanma oluyor. Onun sebebi de malum not endişesi. Sınav zor gelirse tepkiler artıyor. Diğer derslerinin notları genel olarak yüksek olmasına rağmen Bilgisayar dersinden düşük alırlarsa bu kez hem veli hem de idareye izah etmeniz gerekebiliyor. Çünkü algı halen Bilgisayar dersinin notunun yüksek olması gerektiği yönünde. Bu durum da malesef proje okulu mantığına ve kültürüne ters düşüyor. Yani hem öğrenciler proje üretsin isteniyor hem de ders 2.plana atılıyor.
    Olumlu yanları ise kendini geliştirmek imkanı olması, sürekli bişeyler öğrenebilmek vb.

fatihkultukturkan bunu beğendi.
  10. the_korsan

the_korsan Site Admin Yetkili Kişi

Proje ya da nitelikli okullarından birinde çalışırken tayin isteme süresi yine 3 yıl olarak mı uygulanıyor acaba ?
    Birde norm olayı nitelikli okullarda hesaplanırken ayrı bir bölge olarak mı hesaplanır yoksa eğitim bölgesine dahil mi ediliyor ?

11. bomax01

bomax01 Süper Üye Süper Üye

4 yıl dolmadan tayin istenebilir mi? Örneğin 2-3 ay çalıştık ve diyelim ki çok yoruyorlar ve dayanılmaz hal aldı. O zaman ne olacak?

12. pajero

pajero Üye

ilk yıl mecbursun sonrası mudure kalmıs

13. fatihkultukturkan

Her tayin isteme döneminde tayin isteyebilirsiniz. 4 yılın bitmesini beklemek zorunda değilsiniz.

Yöneticilik ve öğretmenlik görevinden ayrılma

MADDE 15 – (1) Yönetici ve öğretmenler istemeleri hâlinde ya da görev sürelerini tamamladıklarında diğer okullara ilgili mevzuat hükümlerine göre öğretmen olarak atanabilirler.

14. uy_pa

uy_pa Üye

il içi tayin için aynı kurumda 3 yıl çalışma zorunluluğu var. Proje okulunda da geçerli mi?

katafalk bunu beğendi.
  15. fatihkultukturkan

Yönetmelikten okuyup anladığım kadarıyla geçerli değil. 3 yıl beklemek zorunda değilsiniz.

16. pasha16

pasha16 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam okul müdürü ile öncesinde bir görüşme yap ve senden ne istediklerini sor ona göre karar ver.
    Benimde proje okuluna geçme durumum olmuştu bilişim sınıfı olmadığı için istememistim

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal