Proje okulunda çalışmak

Kodla Büyü

guner1453

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaslar proje okullarıyla ilgili bilgisi olan ve buralarda çalışan var mı.Tavsiye eder misiniz.

Birinci dönem beni okuldan istemişlerdi ama eşimin görevlendirmesi sıkıntı olur diye gitmedim..
Okul İmam Hatip Lisesiydi hocam. Kodlama çalışması yapıp projeler üretip okulunu adını duyurmak birinci görevim olacaktı.
Bu okullara tayin olayı yok. Futbolcu gibisin. 4 yıl çalışıyorsun ve bildiğim kadarıyla 4 yıl boyunca da tayin isteyemiyorsun. Ben seneye il dışı düşündüğüm için de istemedim.
Çocukların eğitim seviyesi iyiydi. Arduino, Kodlama vb. şeyleri seviyor, proje üretmek hoşunuza gidiyorsa bence isteyin.

Birinci dönem beni okuldan istemişlerdi ama eşimin görevlendirmesi sıkıntı olur diye gitmedim..
Okul İmam Hatip Lisesiydi hocam. Kodlama çalışması yapıp projeler üretip okulunu adını duyurmak birinci görevim olacaktı.
Bu okullara tayin olayı yok. Futbolcu gibisin. 4 yıl çalışıyorsun ve bildiğim kadarıyla 4 yıl boyunca da tayin isteyemiyorsun. Ben seneye il dışı düşündüğüm için de istemedim.
Çocukların eğitim seviyesi iyiydi. Arduino, Kodlama vb. şeyleri seviyor, proje üretmek hoşunuza gidiyorsa bence isteyin.
Yöneticilik ve öğretmenlik görevinden ayrılma

MADDE 15 – (1) Yönetici ve öğretmenler istemeleri hâlinde ya da görev sürelerini tamamladıklarında diğer okullara ilgili mevzuat hükümlerine göre öğretmen olarak atanabilirler.

4 yil sonunda mudur sizinle calismak istemezse ne oluyor hocam
Henüz 4 yıl süresini bitiren okul olmadığı için sürecin nasıl işleyeceğini kimse bilmiyor galiba :) Ama tahminimce 4 yıl yada 8. yılın sonunda tayin isteğinde bulunmamız istenecektir. Eğer tayin sonunda istediğimiz okullar gelmezse ya onlar resen atama yapar yada il veya ilçe emrine veriliriz diye düşünüyorum. Ama baktın müdür seni isteyecek gibi durmuyor 4 yıl süreyi beklemeden her fırsatta isteyebilirsin. :)

ben çalışıyorum 2 dönemden beri iyi ve kötü yanları şöyle;
iyi yönü;
1- öğrenciler süper en ufak bir sinirlenme bile olmuyor.(%5 lik dilimle öğrenci alan bir yer)
2- Maddi yönden hiç bir sorun yok .3d yazıcı ,robotik, kodlama, ne yapmak istersen sana kalmış.Öğrenci verdikçe alıyor.
3-öğretmen ortamı güzel herkes işini yapıyor.

kötü yönü;
1- Ders seçmeli olduğu için norm olayı sıkıntılı. seçmeli bilgisayar bilimi dersi var. bende görevlendirme çalışıyorum kadromun olduğu yerde norm fazlasıyım.
2-15 saat dersin olması lazımki anca norm çıksın , oda en az 7 sınıf yapar ve seneye ders seçilmezse fazla olursun.

Tavsiye ederim hocam ben bu dönem sosyal bilimler lisesinde çalıştım hocam görevlendirme. öğrenciler, verimlilik, mesleki doyum açısında çok iyi. her sene proje çıkarmanız gerekiyor ve öğrencilerde iyi olduğu için bu kısım çokta zor değil. @dengem hocamın dediğin gibi okul reklamı önemli ve her daim aktif olunması gereken okul türü. ben iki küçük çocuklu bayan biri olarak ki 3 aylıktı bebeğim başladığımda çok yoğun geçti. Çalışmayı seven kendini geliştirme isteyen isteyenler için çok iyi. ben başvuru yapmadım çünkü 4 yıl sonra ne olacağını bilmediğim için cesaret edemedim. Malum her yer doldu 4 yıl sonra hadi tercih yapıyorsun dediklerinde zaten boş okul kalmamış olacak. tayin dönemi geldiğinde diğer proje okullarına tercih yapabiliyorsunuz cv hazırlayarak ama öncelik durumu net değil puan olmadığı için. Yani kendinizi gösterdiğiniz takdirde 4 yıl dolunca başka bir proje okuluna geçiş yapabilirsiniz.

ilk 4 yıl tamamlandıktan sonra müdür senden memnun kalırsa bir 4 yıl daha uzatıyor,uzatmazsa başka okul özünde şu var müdüre yalakalık yapma sanatını ilerletmen gerekir çalışan birisi olarak 8 yıl bittikten sonra 2 yıl daha görevlendirme olarak çalışıyorsun sonra seve seve başka okula gitmek zorundasın,başarılı bir beden eğitimi öğretmeni vardı kupalar falan kazanmıştı arkadaşı sevmedi ilk 4 yılda göndermişti özü buu

Bilgisayar Bilimi dersi İşleyiş ile ilgili bence şöyle sıkıntılar var. Proje okulu olmasına rağmen henüz Bilgisayar Bilimi dersinin önemi yeterince kavranabilmiş değil. Hala ders geri planda tutuluyor. Önemsiz görülüyor. Öğrencilerin çoğunluğu 6.sınıftan sonra BT ve Yazılım dersi görmedikleri için (5. ve 6.sınıfta gördükleri ders de yeterince verimli işlenmediyse) ve sürekli test ve sınav kültüründe yetiştikleri için 9. sınıfa geldiklerinde ve bir anda programlama ile karşılaştıklarında afallıyorlar. Direnç başlıyor. Bu direnci kıramazsanız iş zorlaşıyor. Sınav dönemi geldiğinde biraz kıpırdanma oluyor. Onun sebebi de malum not endişesi. Sınav zor gelirse tepkiler artıyor. Diğer derslerinin notları genel olarak yüksek olmasına rağmen Bilgisayar dersinden düşük alırlarsa bu kez hem veli hem de idareye izah etmeniz gerekebiliyor. Çünkü algı halen Bilgisayar dersinin notunun yüksek olması gerektiği yönünde. Bu durum da malesef proje okulu mantığına ve kültürüne ters düşüyor. Yani hem öğrenciler proje üretsin isteniyor hem de ders 2.plana atılıyor.
Olumlu yanları ise kendini geliştirmek imkanı olması, sürekli bişeyler öğrenebilmek vb.

Proje ya da nitelikli okullarından birinde çalışırken tayin isteme süresi yine 3 yıl olarak mı uygulanıyor acaba ?
Birde norm olayı nitelikli okullarda hesaplanırken ayrı bir bölge olarak mı hesaplanır yoksa eğitim bölgesine dahil mi ediliyor ?

4 yıl dolmadan tayin istenebilir mi? Örneğin 2-3 ay çalıştık ve diyelim ki çok yoruyorlar ve dayanılmaz hal aldı. O zaman ne olacak?

4 yıl dolmadan tayin istenebilir mi? Örneğin 2-3 ay çalıştık ve diyelim ki çok yoruyorlar ve dayanılmaz hal aldı. O zaman ne olacak?

ilk yıl mecbursun sonrası mudure kalmıs

Her tayin isteme döneminde tayin isteyebilirsiniz. 4 yılın bitmesini beklemek zorunda değilsiniz.

MADDE 15 – (1) Yönetici ve öğretmenler istemeleri hâlinde ya da görev sürelerini tamamladıklarında diğer okullara ilgili mevzuat hükümlerine göre öğretmen olarak atanabilirler.

Her tayin isteme döneminde tayin isteyebilirsiniz. 4 yılın bitmesini beklemek zorunda değilsiniz.

il içi tayin için aynı kurumda 3 yıl çalışma zorunluluğu var. Proje okulunda da geçerli mi?

Hocam okul müdürü ile öncesinde bir görüşme yap ve senden ne istediklerini sor ona göre karar ver.
Benimde proje okuluna geçme durumum olmuştu bilişim sınıfı olmadığı için istememistim

Ç. Üç Yıllık Çalışma Süresinin Aranmayacağı Haller
6. Doğrudan Bakanlık merkez teşkilâtına bağlı eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenler,
istemeleri halinde zorunlu çalışma yükümlülük durumları da dikkate alınmak suretiyle,
üç yıllık çalışma süresi şartı aranmadan yer değiştirme isteğinde bulunabileceklerdir.

Proje okullarında bakan onayı ile ataması olanlar için olabilir.

Geri dönmemek için gemileri yaktıran cesur komutan: Tarık Bin Ziyad
Sayın öğretmenim: geriye dönmemek üzere çalışıcaksan hiç durmayın gidin .
Fakat geriye dönmek istiyorsanız başka okul, başka idare , başka mevkiye gereği yok yazmayın.. bana zamanında teklif geldi , çok güzel bir okuldan. Gitmedim , nedeni ise yukarıda öğretmenlerin yazdığı gibi idare ile araniz hep iyi olacaksa, Veliler ve öğrencilerin bütün isteklerine evet derseniz gidin... Siz= proje+derece+reklam+ 24 saat mesai

Ben de proje okulunda çalışıyorum. okul ben görevdeyken proje okulu oldu. proje okulu oldukdan sonra kadro değişimi olmadı bizde hiç. eski usul devam ediyoruz. ancak diğer okullara göre daha yoğun bir çalışma ortamı var. sonradan gelseydim belki idarenin beklentisi daha fazla olabilirdi. suan dengelemeye çalışıyoruz.

Normal okullar da 3 yıl zaten. Ayrıca proje okulunda çalışmak istemeyen varsa 4 yıl beklenmiyor diye biliyorum ama yanlış yönlendirmeyim

hocam proje okulunda çalışıyorum. Öğrenciler puanla geldikleri için verdiğiniz eğitimden verim alabiliyorsunuz. tavsiye ederim.

Peki bu okullara başvuru yaptığımızda takibini nereden yapıyoruz? Bir MTAL proje okulundayım. Biz olağan süreçte bundan 3 yıl önce proje okulu olduk. Ancak çok da birşey değişmedi hayatımızda. Farklı bir ildeki aynı türden bir okula bugün başvuru yaptım ve okuluma evrakları teslim ettim. Bu başvuruların değerlendirmesini kimler yapıyor? Süreç nasıl işliyor bu konuda bilgisi olan var mı arkadaşlar?

Peki bu okullara başvuru yaptığımızda takibini nereden yapıyoruz? Bir MTAL proje okulundayım. Biz olağan süreçte bundan 3 yıl önce proje okulu olduk. Ancak çok da birşey değişmedi hayatımızda. Farklı bir ildeki aynı türden bir okula bugün başvuru yaptım ve okuluma evrakları teslim ettim. Bu başvuruların değerlendirmesini kimler yapıyor? Süreç nasıl işliyor bu konuda bilgisi olan var mı arkadaşlar?
Hocam başvuruyu nasıl yaptınız. Baş vuru takvimi nasıl işliyor. Boş normları nasıl öğrenebiliriz. Bende proje okulunda çalışıyorum. Başka bir ildeki proje okullarına başvuruyu nasıl yapılır.

Hocam başvuruyu nasıl yaptınız. Baş vuru takvimi nasıl işliyor. Boş normları nasıl öğrenebiliriz. Bende proje okulunda çalışıyorum. Başka bir ildeki proje okullarına başvuruyu nasıl yapılır.
Hocam Mayıs döneminde oluyor başvurular tüm okullar eksiğine göre normları belirliyor daha sonra bu normlar üst yazı ile tüm ülkedeki okullara gönderiliyor sizler de dilekçe ile başvurunuzu yapabiliyorsunuz

Geri