Proje Tasarımı ve Uygulamaları Dersi İçerik Hakkında Fikir

Kodla Büyü

nese1982

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Merhaba arkadaşlar. bu yıl bu derse ilk kez girecem. konu başlıkları çok çekici gelmedi açıkcası. onları kısaca anlatıp geri kalan kısımda proje yaptırmayı düşünüyorum. ancak BT sınıfı olmadığı için bunu sınıfda yapmam gerekecek. 1 saat sözel ders anlatıp diğer ders de proje yapmalarını isteyecem ama PC olmadığından her öğrencinin getirme şansıda olmadığı için büyük gruplar oluşturarak belki bunu aşabilrim diye düşündüm. hatta sınıfın biri hepsi birlikde büyük bir akıllı ev yapalım hocam. herkes ilgi alanına göre evin bir bölümünü tamamlar dediler. çok da hevesliler. ama 30 kişi bir projede nasıl olur bilemedim. 6 şar kişilik gruplar yapıp toplam 5 proje mi dağıtsam acaba. sınıfa 5 laptop gelir diye de düşündüm. kafam karıştı. fikirlerinize ihtiyacım var. yapılan projeleri de sene sonunda sergiletip okulda bir de sınıflar arası yarışma şekline de dönüştürebilirm sanki.

Hocam yazılım projesi dersi var seçmeli. Başlangıç için oradaki planlama ve raporlama teknikleri ile başlayıp sonradan guruplar halinde proje verebilirsiniz. Ben yazılım projesi dersinde öyle yapıyorum.

bu ders mi hocam. programlama ile iligli bunu bulabildim. bir de ne gibi projeler hocam örnek verebilirmisniz. biraz pictoblok ile yapay zeka gösterip buna yönelik projeler mi istesem diye düşünüyorum.
Adres alınamadı diyor hocam. Proje fikirlerini de kendileri bulsun isterseniz hocam. İlla yazılım olmak zorunda değil bence.
Dersin ana amacı projenin konusu değil zaten projenin süreci.
Proje çalışma ve iş takvimi ile iş takvimi deki görev dağılımları in grafiklendirilmesi mesela başlangıç benim için. İhtiyaç analizi ile devam eder risk tespiti ve bunlarjn raporlandirilmasi ile süreci ortalariz projenin kod ,grafik kısmı kısmı ve test ile biter.en son adım müşteriye sunum ile biter. Yıl içinde 4 ana proje ve 5. Olarak yıl sonu bana sunacakları tamamen kendi fikirleri ile yarattiklari proje olur ve amaç bana ürünü satmaktir
Yani herhangi bir fikri planlı olarak hayata geçirmeli ve her aşamayi raporlandirmali ve pazarlama stratejileri ile sunumlandirmalari gerekiyor. Gurup içinde hepsi yazılımcı olmak zorunda değil raporları biri tutar grafik arayüzü biri yapar biri proje genel koordinatörü dur gibi gibi.
Örnek,
Bir otelin rezervasyon takip programının yapimi.
monapoli tarzı eğitim ile ilgili oyun tasarımı( kartona yapsınlar isterlerse yazılım olmadan)
Deniz kirliligini onleyebilecek bir fliitre sistemi geliştirme.
Otonom yangın söndürme sistemleri
Vs vs

Son düzenleme:
Geri