Projeksiyonda İlginç Sorun

Kodla Büyü

hem44

Aktif Üye
Arkadaşlar bugün yine bi sınıftaki projeksiyon cihazında ilginç bi sorunla karşılaştım ama çözemedim yardımlarınızı bekliyorum
Projeksiyon ve bilgisayara ikisine birden görüntü verdiğimizde projeksiyonda masaüstü simgeleri gözükmüyor sadece duvar kağıdı gözüküyor bilgisayarda olup biten gözükmüyor, ama bilgisayarın kendi ekranındaki görüntü normal. sadece projeksiyona görüntü verdiğimizde de problem yok düzgün çalışıyor.
bu sorunu nasıl çözebilirim?

hocam sorun projeksyonda değil ekran ayarlarındadır ekranı 2 monitor olarak secersen bu sekilde gorunur projeksiyon seklinde sec ekran kartının modeline gore dğişir malum orda yazanlar ama genel olarak bu şekilde

hoca projeksiyonda gördüğünüz görüntü ekranın devamı olarak geliyor ekran özelliklerini değiştitince sorun çözülür inş

projeksiyon ekranını devamı olarak geliyor değilmi? masaüstünde sağ tıkla özellikler görüntü ayaları gelişmiş ayarlar ve ekran kartının ayarlarına gir orada bulacaksın .

Evet bilgisayar dizüstü bilgisayar.
Çözünürlüğü değiştirdim dediğiniz gibi ama yine olmadı.
Projeksiyon ekranı devamı olarak gelmiyor, normal duvar kağıdı ortalanmış şekilde yalnız masaüstü simgeleri ve fare simgesi yok.

Genişletilmiş ekran ayarını seçmişsiniz hocam.
Ekran kartı özelliklerine girip ekranı klonlamanız lazım.
Bu sizin yaptığınız özelliği kullanabilmeniz için çalıştığınız ekrandaki penceleri sağa doğru sürüklerseniz. Diğer ekranda da görünecektir. Bu özellik genelde siz çalışırken öğrencilerin sizin masaüstünü görmemesi için kullanılıyor.

Zizu_' Alıntı:
Genişletilmiş ekran ayarını seçmişsiniz hocam.
Ekran kartı özelliklerine girip ekranı klonlamanız lazım.
Bu sizin yaptığınız özelliği kullanabilmeniz için çalıştığınız ekrandaki penceleri sağa doğru sürüklerseniz. Diğer ekranda da görünecektir. Bu özellik genelde siz çalışırken öğrencilerin sizin masaüstünü görmemesi için kullanılıyor.

Hocam ben hiçbişey seçmedim gittiğimde bilgisayar o şekildeydi. Dediğinizi nasıl yapabilirim acaba?
Zannetmiyorum söylediğiniz olacağını ama, çünkü bilgisayarın ekran kartı ayarlarında bağlı olan görüntü birimleri ve sollarında seçme tikleri var, o tikler kaldırılıp önce projeksiyon sonra bilgisayar ekranı seçildiğinde bu sefer bilgisayarın kendi ekranında masaüstü simgeleri olmuyor. ama önce bilgisayar ekranı sonra projeksiyon seçilince projeksiyonsa olmuyor.

hocam ekran ayarlarından 2 montitör ve masaüstü götüntüsünü uzat diye bir seçenek var onu seçerseniz bu durum ortaya çıkar.. onları kaldırın

bilgisayarınız windows 7 veya windows vista ise Başlat+P tuşlarına basın 2. seçeneği seçin.
Sisteminiz Windows Vista veya Windows 7 ise;
Kod:
1. seçenek projeksiyona görüntü vermez
2. seçenek ikisinde de aynı görüntüyü veri
3. seçenek ekranı genişletir. Fareyi ekranın sağından dışarı çıkarırsanız 2. ekrana geçer pencereleride bu şekilde taşıyabilirsiniz.
4. seçenek sadece projeksiyona görüntü verir bilgisayarda görüntü olmaz.

Windows XP ise;

Ekran kartı görüntü ayarlarında Windows Masaüstümü bu monitöre genişlet seçeneği var o seçeneği kaldırırsanız görüntüyü çoğaltmış olursunuz.

Ekran kartı modelini yazsanız daha çok yardımcı olacak çıkacaktır.
Sizin bilgisayarda sanırım bu ekranı masaüstüne genişlet seçeneği seçilmiş durumda.
Klonla veya bu ekranı çoğalt şeklinde bir seçenek olması lazım. Onu seçtiğinizde probleminiz ortadan kalkacaktır.

windows 7 ayarlarını halit öğretmenim gayet güzel açıklamış.

işletim sistemi win7, ekran kartı 8400 gs nvidia, bilgisayarda hp pavilion ama modelini bilmiyorum.
söylediklerinizi deneyeceğim yarın inş çözülür teşekkürler arkadaşlar.

eğer ekran kartı özelliklerinde görünmüyorsa, kartın son sürümünü güncellemeni öneririm.
Kendi sitesinde sürümü bulabilirsiniz.
Ekran kartının panelinde halletmen gerekiyor bu sorunu.

Geri