Projeksiyonun görüntü kalitesi net değil. ne yapmalıyım.

Kodla Büyü
arkadaşlar. projeksiyonu perdeye yansıtınca hicbisey net görünmüyor. projeksiyonda hangi parçayla ilgili bi sorundan kaynaklanıyor

Net görünmüyor derken? Görüntünün bir fotoğrafını eklerseniz, daha iyi bir fikrimiz olur.
Görüntü bulanıksa, mercekleri üzerindeki ayarları kullanarak netlemeye çalışabilirsiniz. Eğer olmuyorsa projeksiyonun veri kablosunu bir değiştirip, deneyin. Yine olmuyorsa problem merceklerdedir, bakımının yapılması gerekir.
Görüntü parlak değilse, silikse; projeksiyonun lamba ömrü tamamlanmış demektir. Lambasını değiştirmekten başka çare yoktur.

Menüde lambanın kaç saat kullanıldığı ve kaç saat ömrü kaldığını gösterir zaten. Cihazın kaç yıllık olduğu ve hangi ortamda kullanıldığını yazsaydın daha net bir fikir oluşurdu. lambanın ömrü bitmişse değişecek zaten. Ancak tozlu bir ortamda kullanılmışsa örneğin tavanda sehpada kullanılıyorsa ve ortam süpürgeyle süpürülüyorsa 6 ayda görüntü net alınamaz hale gelir zaten. Lambadan sonra tozdan korunması gereken mercek, prizma ve aynanın işin ehli biri tarafından kulak çöpü ve alkol ya da kolonya ile dikkatli bir şekilde temizlenmesi gerekir. Bunların ayarlarıyla oynamayın sakın sonra eski ayarını tutturamassınız. Zaten durduk yerde ayarları bozulmaz bunların.

bu sene başladım ben de kaç yıldır kullanılıyor bilmiyorum ama tozlu bir ortam evet tavanda kullanıyoruz. yerden baya bi toz kalkıyo.
tesekkurler

Bu konuyu ve Laptop bataryalarının çabuk arıza yapmasından dolayı önemli bulduğum için aslında daha geniş kapsamlı Temel PC Kurslarında donanım konusunu işlerken mutlaka anlatırım kursiyer arkadaşlara.

Bu konuyu ve Laptop bataryalarının çabuk arıza yapmasından dolayı önemli bulduğum için aslında daha geniş kapsamlı Temel PC Kurslarında donanım konusunu işlerken mutlaka anlatırım kursiyer arkadaşlara.

Geri