Promegaların kurulduğu lablardaki switch fibere uyumsuz mu?

Kodla Büyü

soloriron

Aktif Üye
Arkadaşlar bilişim sınıfımız proje kapsamında 2006 yılında kurulmuş bir sınıftır.Vestel promega pzlerin olduğu sınıflardandır. Cnet Power Switch CSH 2400 model bir switch bulunuyor.Sınıfın fatih ağı için çoklu erişim gibi ayarları yapıldı ama bağlantı sağlamadı ve switch bozuk denildi ama normal ağda çalışıyor.Muhtemelen sizlerin sınıflarınızda da aynı switchlerden vardır.Sizde aynı sorunla karşıtınız mı?

Re: Cnet Power Switch CSH 2400 ve fatih ağı

Yada sorunsuz kullananlar olmali vestel promega pclerin oldugu lablarda ayni switch olmali ?

Aynı sistem bilişim sınıfı olanlardan fatih ağında kullanan veya kullanamayanlar yardımcı olabilir mi? Yeni switch mi alıcaz

aynı sorunu yaşıyoruz.
Fiber gelince eski meb hattından gelen baglantı iptal oldu. biz de fiberden bi bağlantı çekip switch e taktık ama bağlantı kuramadık. :scared: :scared:

bu problemi yaşayan var mı? neden olabilir fikriniz var mı?
:?: :?:

_miracle_' Alıntı:
aynı sorunu yaşıyoruz.
Fiber gelince eski meb hattından gelen baglantı iptal oldu. biz de fiberden bi bağlantı çekip switch e taktık ama bağlantı kuramadık. :scared: :scared:

Baglanti portunuzu coklu erisime actirdiniz mi?

soloriron' Alıntı:
_miracle_' Alıntı:
aynı sorunu yaşıyoruz.

Teknik bilgi eksiğimden anlayamadım sanırım hocam, daha basit sorabilir misiniz?

_miracle_' Alıntı:
soloriron' Alıntı:
_miracle_' Alıntı:
aynı sorunu yaşıyoruz.

Teknik bilgi eksiğimden anlayamadım sanırım hocam, daha basit sorabilir misiniz?
hocam duvarlardaki uçlar sadece tek pc nin bağlantısına izin veriyor 444 7 555 numarasından fatih çağrı merkezine ulaşın ve bt sınıfında switch'i bağladığınız ucu çoklu erişime açmaları isteyin.Uzaktan erişimle veya bir eleman göndererek sorunu çözerler.

Aynı sorun bende de var. Port çoklama işlemini yaptırdım. Switch tek bilgisayara bile internet vermiyor. Başka küçük bir switchle denediğimde çalışıyor ve birden fazla bilgisayara interneti dağıtıyor. Meb hattında (2 hafta önce) ana switch çalışıyordu. Anlam veremedim.

Geri