ProShow Gold'da Geçiş efekti Sorunu

Kodla Büyü

alibaba37

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar,
Bir sınıf öğretmeni arkadaşın sınıfı için 23 Nisan Videosu hazırlıyorum pro show'da. Öğrencilerin videolarını birleştirerek bir yeni bir video oluşturuyorum. Lakin bir video bittikten sonra diğer öğrenci daha ekrana gelmeden sesi gelmekte bu da problem olmakta. Arada 3 Sn geçiş efekti süresi verdim. Öğrencilerin orjinal video süresi misal 5 sn ama ben 10 sn süre verdim ama işe yaramadı maalesef. Deneyimli arkadaşlardan yardım beklerim.

İstediğim şu: Bir öğrencinin videosu bitince 3 sn geçiş efekti ekranda gözüksün sonra sıradaki diğer öğrencinin videosu ekrana gelsin tam olarak . Bende 2. videoya geçerken geçiş efekti ile sonraki video aynı anda devam etmekte....Program adı: Proshow Producer

Geçiş efektleri, bütün slaytlara müdahale edebilme, yazı efektleri vs çok hoşuma gidiyordu hocam. Onu da bundan sonra deneyeceğim inş teşekkürler....

• Beğen
Tepkiler: omd
Bir de slaytlar üzerinde iken ctrl+A yapıp hepsi seçili iken bir slayt süresi veya geçiş efekt süresi değiştirirseniz ve enter a basarsanız hepsine uygulanır. Çok slaytlı çalışmalarda en sevdiğim özellik.

Hocam aralarına boş bir slayt (blank slide) ekleyin ve geçiş efektinin süresini ayarlayın.
Hocam gayet mantıklı bir çözüm. Teşekkür ederim fikir için... Proshow kullanıp benim gibi sorun yaşayanlara naçizane çözüm önerim; video çekerken öğrencilerin konuşmaya 3-5 sn geç başlamaları...

Geri