Dünya Kodlama Haftasında Türkiye Kodluyor, Sınıflar Yarışıyor, Ödüller Kazanıyor - Kodris

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Hocam ayarlardan ekranların çalışması hızlandırılabiliyor. İki katına çıkardık bizde. Benimde bir öğrencim bulup gösterdi. Okulun internet hızına bişey diyemem ama.

Hocam Python konusunda bende araştırdım baya. Açıkçası Kodris hem blok hem metin tabanlı kodlama imkanı sunduğu için cazip geldi ve de kullanımı daha kolay gibi. 2 ay deneyip bakcaz artık. Codecombat ile iletişime geçtim öğrenci başı aylık 4$ teklif verdi. Siz nasıl ücretsiz kullandınız?

Bu ekranda bugün Kodris ile uyguladığım sınıfa ait. Ana bilgisayardan öğrencilerin tüm çözümlerini online takip ettim. Yıldıza tıklayınca öğrencinin çözümü görünüyor.

Ekli dosyayı görüntüle 56611

Ayarlamayı yapmıştım hocam. Netimiz ile alakalı olabilir ama code.org ile hiç sıkıntı yaşamadık.

kodris ile bende iletişime geçtim öğretmenlerim, ........................... İçerik olarak tatmin edici görünüyor ama fiyat oldukça yüksek geldi bana, yabancı tabanlı olup ücretsiz uygulama sunan sistemler mevcutken, okullarımızın durumları göz önüne alınarak keşke daha makul fiyatlar üzerinden pazarlama yapılsaymış.

Hocam bence devlet okullarında satılabilir fiyat önerilerinizi burada belirtmekte fayda var. Veli, okul ve okul aile birliği bütçesi ekseninde düşünmekte fayda var. Yeri geliyor dışarıda bir etkinliğe götürmek için okullar velilerden 60 - 70 TL alıyor.

Kodlamanın önemini ve çocukların geleceklerine katkısını göz önüne alarak değerlendirmek lazım düşüncesindeyim

Değerli Meslektaşlarımız,

Öncelikle çocukların neden programlama mantığını yani algoritmayı öğrenmesi gerektiğini, yada dünya liderlerinin neden bu konuya bu kadar önemsediğinden bahsetmek istiyoruz.

Algoritma: Doğru düşünme, doğru karar alma ve hedefe ulaşma sürecidir.

Algoritmik düşünmeyi bilen bireyler; sağlıklı karar alabilen,tutarlı iletişim sürüdürebilen ve hedeflerine ulaşma sürecini doğru yönetebilen bireylerdir. Diğer bir deyişle; programlama eğitimi yanlızca bir yazılım eğitimi değil düşünmeyi öğrenme eğitimidir.

Peki neden Kodris ile programlama

Kodris’i tamamen çocuklara özel tasarladık ve kodriste; çocuklara algoritmik düşünmeyi en doğru şekilde aktarmayı amaçlamaktayız.

Çocukların eğlenirken düşünme sanatını öğrenmesini sağlayan kodris, aynı zamanda çocuklara gerçek bir kodlama dili olan python dilini de öğretmektedir.

Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile beraber geliştirilmiş olan Kodris Kodlama Müfredatı, hem okul içerisindeki öğretmenlerimizin öğrencileri ile keyifli vakit geçirmesini sağlamakta, hemde öğrencilerin zeka ve hayal güçlerini gelişmesinde rol almaktadır.

Çocuklarımıza ve geleceğe yön verecek olan kodlama eğitim uygulaması Kodris hakkında, ayrıntılı bilgi talebinde bulunmak için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

info@kodris.com , (0312) 939 8532

www.kodris.com

Saygılarımızla Kodris Ekibi

Arkadaşlar 3 ay süre ile Kodris sitemize sponsor oldu.

Kodris vb sistemlerin erken yaşta algoritma ve analitik düşünme becerisinin geliştirilmesi açısından faydalı olacağını düşünüyorum.
Kodris yöneticisi Koray bey forumda isteklerinizi yanıtlar inşallah.
Bilgisayarbilisim.NET üyelerine ekstra bişeyler yapar mı ? bilemem :)
Bence üye olup denemede fayda var, en azından fikir sahibi olmamız açısından.

Kendilerine sitemize vermiş oldukları destek dolayı teşekkür ederim.

Arkadaşlar 3 ay süre ile Kodris sitemize sponsor oldu.

Kodris vb sistemlerin erken yaşta algoritma ve analitik düşünme becerisinin geliştirilmesi açısından faydalı olacağını düşünüyorum.
Kodris yöneticisi Koray bey forumda isteklerinizi yanıtlar inşallah.
Bilgisayarbilisim.NET üyelerine ekstra bişeyler yapar mı ? bilemem :)
Bence üye olup denemede fayda var, en azından fikir sahibi olmamız açısından.

Kendilerine sitemize vermiş oldukları destek dolayı teşekkür ederim.

Öncelikle Bizlere Vermiş olduğunuz destekler için teşekkür ederiz.
Öğretmenlerimizin bizlere ileteceği olası soru ve talepleri için kendilerine her zaman yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Aşağıda paylaşmış olduğum mail adreslerinden her zaman bizlere ulaşabilirler.

info@kodris.com,

Öğretmenlerimizin başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ederim.

İyi çalışmalar dilerim.

Arkadaşlar biz okulda ücretli kullanıma başladık, Kodris ekibinden Koray Beyde devlet okulu olmamız nedeniyle bize fiyat anlamında yardımcı oldu. Şu an için çocukların uyumu güzel, sizlerden deneyen arkadaşlar oldu mu, sizde deneyimlerinizi paylaşabilirseniz sevinirim.

sayın koray kodris bey ve sayın gost adminim, biz kodlamanın önemini zaten en iyi bilenleriz ve en büyük destekçileriniziz. ancak bunun önemini hükümet anlamadıkça bzim bunu idarecilere anlatmamız mümkündeğil. ben kendi çocuğum için kodris üyeliği almak isterim ama sınırsız üyelik olmalı diye düşünüyorum. kodris ekibinede başarılarının devamını diliyorum.

sayın koray kodris bey ve sayın gost adminim, biz kodlamanın önemini zaten en iyi bilenleriz ve en büyük destekçileriniziz. ancak bunun önemini hükümet anlamadıkça bzim bunu idarecilere anlatmamız mümkündeğil. ben kendi çocuğum için kodris üyeliği almak isterim ama sınırsız üyelik olmalı diye düşünüyorum. kodris ekibinede başarılarının devamını diliyorum.
Öğretmenim kesinlikle yazdıklarınıza katılıyorum. Devlet olarak sosyal medya sitelerinde fink atmayı ya da akıllı telefon alımının en yüksek 2. alım oranının ülkemizde olması yeterli görünüyor ülkemiz için. Dersimiz gereksiz görülürken, bizler sadece okullarda teknik sorun giderici bir personel olarak görüldüğümüz sürece, ne idaricelere ne de velilere paralı bir eğitim alma durumunu kesinlikle bende açıklayamam. Eğitimciler olarak bile bu tarz eğitimlere bakışın ne kadar dar olduğunu gördüğüm halde tutup da bunu şehrin kıyıda köşede kalmış, maddi imkansızlıklar içinde bulunan, öğrencinin sağlık problemi için okula çağırdığımız halde gelmeyen bir veliye hiiiiiiç açıklayamam. O yüzden yine aynı şeyi söyleyeceğim, keşke devlet okullarının durumları göz önüne alınarak bir uygulama çıkartılsaydı. Koray bey ile iletişime geçtim, kendilerince haklılar, yardımcı olmaya da çalışıyorlar, teşekkür ederiz ama sadece demosunu gösterebileceğim maalesef çocuklarıma. Bende öğretmenimin yaptığı gibi, konuya ilgisi olan arkadaşlarımın çocuklarına kişisel önerilerde bulunabilirim sadece ...

Öğretmenim kesinlikle yazdıklarınıza katılıyorum. Devlet olarak sosyal medya sitelerinde fink atmayı ya da akıllı telefon alımının en yüksek 2. alım oranının ülkemizde olması yeterli görünüyor ülkemiz için. Dersimiz gereksiz görülürken, bizler sadece okullarda teknik sorun giderici bir personel olarak görüldüğümüz sürece, ne idaricelere ne de velilere paralı bir eğitim alma durumunu kesinlikle bende açıklayamam. Eğitimciler olarak bile bu tarz eğitimlere bakışın ne kadar dar olduğunu gördüğüm halde tutup da bunu şehrin kıyıda köşede kalmış, maddi imkansızlıklar içinde bulunan, öğrencinin sağlık problemi için okula çağırdığımız halde gelmeyen bir veliye hiiiiiiç açıklayamam. O yüzden yine aynı şeyi söyleyeceğim, keşke devlet okullarının durumları göz önüne alınarak bir uygulama çıkartılsaydı. Koray bey ile iletişime geçtim, kendilerince haklılar, yardımcı olmaya da çalışıyorlar, teşekkür ederiz ama sadece demosunu gösterebileceğim maalesef çocuklarıma. Bende öğretmenimin yaptığı gibi, konuya ilgisi olan arkadaşlarımın çocuklarına kişisel önerilerde bulunabilirim sadece ...

Hocam, bu işin bir branş değil, temel bir bilim olduğunu idareciler, veliler anlayana kadar anlatmamız lazım, artık kodlama dili bilmenin yabancı dil bilmeden daha değerli olduğunu, akıllı tahtaların, tabletlerin kodlama bilen insanlar tarafından yapıldığı, gelecekte yetkin insanlar yetiştireceksek bunun olmazsa olmaz olduğunu sonuna kadar anlatmalıyız

Ben de sınıfçıyım bizde bile gereksiz bir sürü ders var ve bu derse girecek uzman öğretmen yok.Serbest etkinlikler dersi, oyun dersi, müzik dersi, resim dersi bunlar ilkokulda haftada 1 gün.Serbest etkinlik dersi hergün.Hiç de verimli geçmiyor.Artık kodlamanın ilkokula dahi girmesi gerek.Bu iş matematiğin yolunu da açar.Kodlama dersi mutlaka açılmalı bu sendikalara bildirilmeli.Ben her platformda konuşuyorum sonra bana mühendis misin diyorlar dalga geçiyorlar.

Hocam, bu işin bir branş değil, temel bir bilim olduğunu idareciler, veliler anlayana kadar anlatmamız lazım, artık kodlama dili bilmenin yabancı dil bilmeden daha değerli olduğunu, akıllı tahtaların, tabletlerin kodlama bilen insanlar tarafından yapıldığı, gelecekte yetkin insanlar yetiştireceksek bunun olmazsa olmaz olduğunu sonuna kadar anlatmalıyız
Bakanlarımızdan bir tanesinin çıkıp çocuklar facebooka girebiliyor, bilgisayarda çok iyiler, bilişim öğretmenine ihtiyaç yok dersine hiç ihtiyaç yok diyen bir ülkede görev yapıyoruz öğretmenim. fikirlerinize kesinlikle katılıyorum, kesinlikle bundan sonraki kullanılan her teknolojiyi yeri ve zamanı gelecek kullanıcıların kodlayacağı devirin geleceğine inanıyorum. Benim karşı olduğum durum eğitimin paralı olması ya da fiyatının benim okulum için yüksek olması. Code gibi bir sistem yapan insanlar varken, tüm ülkelere sınırsız kullanım verirken bizim ülkemizde yapılan yerli üreticilerin gerçekleştirdiği güzel bir uygulamanın, hiç bir meb desteği olmayan bizlerin okullarında kullanım için ücretin yüksek olması. Özel okullardaki öğrencilerin rahatça alabildiği, ulaşabildiği eğitime benim çocuklarımın kullanamaması. Lütfen şimdiye kadar yazdıklarımı daha dikkatli okuyacak olursanız hep aynı konuda yakındığımı göreceksiniz. Herkesin ulaşabileceği, eşit bir sistem getirilmeli ve bu yapılırken kesinlikle devlet destekli olmalı.

Ekli dosyalar

• Milliyet 1.jpg
    Milliyet 1.jpg
    181.5 KB · Görüntüleme: 22
  • Milliyet 2.jpg
    Milliyet 2.jpg
    137.4 KB · Görüntüleme: 15
1. Sınırsız üyeliğiniz var mı? Kendim için düşünüyorum.
2. İleriye yönelik planlarınız nelerdir.
3. Daha önceki çözülmüş bölümlerin kodlar temizlenebiliyor mu?

1. Sınırsız üyeliğiniz var mı? Kendim için düşünüyorum.
2. İleriye yönelik planlarınız nelerdir.
3. Daha önceki çözülmüş bölümlerin kodlar temizlenebiliyor mu?

Merhaba,

1- Üyelik sistemimiz ortaokul ve ilkokul olarak 2 ye ayrılmaktadır. İlkokul verisyonunda 21 konu ortaokul versiyonunda 25 konu işlenmektedir.
2- 2018 Yılı itibari ile 2 yeni ürün sunmaya hazırlanıyoruz. Game ve Developer adları altında detaylarını önümüzdeki zaman dilimi içerisinde sizlerle paylaşacağız.
3- Ürünümüz içerisinde yıllık olarak aktif öğrenci takibi olduğu için ekranların temizlenmesine maalesef izin vermiyoruz.

Merhaba,

Makerfaire İstanbul 2017 etkinliğinde bizleri ziyaret eden ve desteklerini ileten bütün öğretmenlerimize,velilerimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ederiz.

upload_2017-10-30_16-45-29.png

Ben üye olamıyorum. lisedeyim.okulum listede yok. baska bir okul seçip hesap oluştur deyince hiç bir değişiklik olmuyor.kilitleniyo.sizde durumlar nedir

Sevgili Meslektaşlarımız,

04.11.2017 itibari ile Kodris Lise vesiyonumuz kullanıma açılmıştır. Örnek öğretmen el kitabımızı ve müfredatımızı inceleyebilirsiniz. Erişim sağlamak için kodris.com üzerinden öğretmen hesabı açarak lise versiyonumuzu seçmeniz yeterli olacaktır. İlgili görseli aşağıda bulabilirsiniz.

upload_2017-11-5_19-51-31.png

Ekli dosyalar

• upload_2017-11-5_19-51-7.png
    upload_2017-11-5_19-51-7.png
    683.2 KB · Görüntüleme: 9
Lise seviyesinde kullanan arkadaş var mı? Özellikle ücretsiz kullanım alıp okulda deneyen? Hangi aşamadasınız?

Sayın Meslektaşlarımızı,

Bilindiği üzere talep eden öğretmenlerimize kısa bir süre için platformumuzu ücretsiz kullandırıyoruz. 24 Kasım öğretmenler günü münasebetiyle bir yıllık üyelik bedelimizde öğretmenlerimize özel %50 indirim kampanyası düzenliyoruz. 26 Kasım Pazar akşamına kadar geçerli kampanyamızdan tüm öğretmenlerimiz %50 indirimle yararlanabilir.

İndirim Kodu:OG24KASIM

Kodris Ekibi

Ekli dosyalar

• kodris 24 Kasım.png
    kodris 24 Kasım.png
    95.4 KB · Görüntüleme: 5
Bu güzel kampanya için teşekkür ederiz, ilgilenen arkadaşlara tavsiye ederim, labaratuar olmadan Akıllı tahta üzerindende de derslerinizde kullanabilirsiniz.

Sevgili Öğretmenlerimiz,

24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle düzenlediğimiz %50 İndirim kampanyamız bu akşam sona eriyor. Kampanya kodunuzu bu akşam 00:00‘a kadar kullanabileceğinizi size hatırlatmak isteriz.

İndirim Kodu: OG24KASIM

Ekli dosyalar

• 24Kasim.PNG
    24Kasim.PNG
    21.8 KB · Görüntüleme: 5
Sevgili Öğretmenlerimiz;

24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle gerçekleştirdiğimiz kampanyamıza gösteriş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Sizlerden gelen yoğun talep doğrultusunda %50 İndirim Kampanyamızı 30 Kasım Perşembe akşamına kadar uzatmış bulunmaktayız. 30 Kasım akşamına kadar aşağıdaki kodu kullanarak Kodris Studio üyeliğinden %50 indirim ile yararlanabilirsiniz.

İndirim Kodu: OG24KASIM

Ekli dosyalar

• 24Kasim.PNG
    24Kasim.PNG
    21.8 KB · Görüntüleme: 8
Sevgili Öğretmenlerimiz,

Sizlerden gelen yoğun talep doğrultusunda uzattığımız Öğretmenler Günü kampanyamızın BUGÜN son günü. Bu akşam 00:00'a kadar kampanya kodunuzu kullanıp; %50 indirimden faydalanabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Kampanya Kodu: OG24KASIM

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri