Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Rahata alıştınız mı arkadaşlar?

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında buzdagi83 tarafından paylaşıldı.


 1. sacmalik

  sacmalik Aktif Üye

  Kayıt:
  29 Mayıs 2019
  Mesajlar:
  211
  Beğeni:
  78
  Hababam sınıfı filminde okulları ellerinden alınan öğrenciler "okul her yerdir" diyen ironi yaklaşım ile bir bahcede bir kafede veya bir metroda hayatın okul olduğunu anlamış daha idrak edemeyen şovmen nagehan da biliyor ki kendisi yetersiz çoğu konuda daha çocuğuna ne öğreteceğini bilmeyen biri olduğunu anlamış ki okulu dört duvar olarak gören anlayışın yani klasik eğitimcinin teki olduğunu biliyor.Tv de isvec eğitiminden norvec eğitiminden bahsediyor.Meseleyi biliyor çoğu insan gibi aslında.Milliyetcilik ile oy alan adam da biliyor ama sorun çözülemiyor.Öğrenmeyi öğrenme aslında harward uniye gitmeden de kazanılabilir :D Herkesi kandırabilirsiniz fakat vicdanınız sizi mahkum eder :D
   
 2. sacmalik

  sacmalik Aktif Üye

  Kayıt:
  29 Mayıs 2019
  Mesajlar:
  211
  Beğeni:
  78
  Rüzgarı dinleyen çocuk. Filminde ;Onun için bir kütüphane ,hayal gücü ve rehber öğretmen yeterli oldugunu anlıyorsunuz.kısaca en önemli nokta bilginin degerli oldugunu anlayıp bilgiyi elde etmenin yollarını keşfetmektir.yani "öğrenmeyi ögrenmektir."öğretmenin işi öğrenmeyi öğretmektir.yani rehberlik etmektir.rehberlik nasıl olacak peki?bilgiyi elde etmenin yollarını ögretmektir.öğrenmenin yolları ne kadar çok olursa o toplum o kadar çok gelişir.
   
 3. eyolcu

  eyolcu Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  20 Ocak 2010
  Mesajlar:
  1.492
  Beğeni:
  157
  Google bunun icin var, bakabilir...
   
 4. selocan32

  selocan32 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  25 Eylül 2007
  Mesajlar:
  404
  Beğeni:
  65
  Öğretmenlere yüklenenlerin derdi eğitim falan değil arkadaşlar. Çocuklarını evde zaptedemeyen rahat düşkünü insanların saçmalıkları bunlar.

  Hayatında hiç bir akademik eğitime sahip olmamış, zamanında yan gelip yatmış, eğitimle hiç alakası olmayan, anne babasının ya da kocasının kanatları altında yaşayan, iyi ekonomik şartlarda yaşayan birtakım insanların bile öğretmenlere akıl verme densizliğine şahit oldum ve oluyorum.

  Maalesef bu böyle devam edecek gibi geliyor bana. Hele bilişimciysen işin daha zor şu süreçte.

  Bazen kaderine terk edilmiş insanlar olduğumuzu düşünüyorum. Tabi şimdi bu yazdığıma karşı çıkan meslektaşlarım da olacak ama ben 14 yıldır bu forumdayım. Hiçbir şeyin değiştiğini görmedim. Göreceğimi de sanmıyorum. Kusura bakmayın limona tatlı diyemiyorum. Çünkü gidişatın hiç farklı olmadığını görüyoruz işte.

  Bana inanmak istemiyorsanız forumun başlıklarını geriye doğru inceleyin, bundan sonraki başlıkları da takip etmeye devam edin.

  Hayatında topluma ya da devlete zerre kadar faydası olmayan insanlar, mevzu eğitim, öğretmen olunca ejderha kesiliyor.

  Eh ne diyelim: Allah iyi insanlarla karşılaştırsın bizleri.
   
  Son düzenleme: 12 Ocak 2021
  xk-2, neontester ve buzdagi83 bunu beğendi.
 5. yuci81

  yuci81 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  17 Şubat 2008
  Mesajlar:
  1.255
  Beğeni:
  318
  Hakan hocam ben Nagehan isimli gazeteciyi savunmuyorum, onun savunulacak bir tarafı yok, kocası da dahil. Benim itirazım, benzer bir durum var buna niye tepki gösterilmiyor diyorum. Neyse, ben de forum yöneticilerinin mesajımı silmelerini kınayım, isterlerse forumdan da atabilirler.

  Bir de burası bir forum, herkes forum kuralları ve yasalar önünde yasak olmayan her türlü düşüncesini paylaşabilir. "Siz siyaset yapmayın siyaseti sadece ben yapayım" diye benim söylemlerimi yorumlayanlar olmuş. Bir kere forumun eskilerinden biri olarak burada siyasete her zaman karşı olduğumu, siyasi başlıkları yani tartışmanın haddini aştığı başlıkları forum yöneticilerine bildirdiğimi forum yöneticisi arkadaşlar biliyor. Bakın imzama, ne yazdığını görün. Bu konuda yazacaklarım (cevap niteliğindekiler hariç) bu kadar. Belli olgunluğa ve yaşa sahip kişiler istediği kadar siyasi anlamda tartışsın bir yere varamazlar ideolojik körlükten kurtulmadıkları sürece.
   
 6. metafor

  metafor Site Admin Yetkili Kişi

  Kayıt:
  6 Mart 2008
  Mesajlar:
  1.066
  Beğeni:
  1.041
  forumda siyasi krizlerin faturası hep niye yönetime çıkıyor anlamadım:) her üyemiz ve mesajları kıymetli.

  biz yine bildiğimizi söyleyelim. siyasi görüşlerimizi geride bırakıp sadece bilişimci veya öğretmen olarak mesaj yazarsak daha sevimli bir ortam oluşur.
   
 7. yuci81

  yuci81 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  17 Şubat 2008
  Mesajlar:
  1.255
  Beğeni:
  318
  Hocam haklısınız, ben de cümlelerimi kurarken hem benim hem de forum yönetiminin başı derde girmesin diye kelimelerimi özenle seçmeye çalışıyorum. İsteyen istediği gibi algılasın ama ben siyaset yapmıyorum, yapsaydım, dün eleştirdiğim kişinin rakibini yerden göğe çıkartacak kadar överdim, neyse devam etmeyim, ben siyaset yapmıyorum :cool:
   
 8. manyakkedi

  manyakkedi Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  16 Eylül 2008
  Mesajlar:
  428
  Beğeni:
  164
  Siyasi bir şeyler yazmanız şahsen benim için sorun değil ama "Siyasi yazmaya karşıyım" deyip arkasından saydırınca (ki o da umurumda olmaz) "Herhalde bizim siyasi yazmamıza karşı" diye düşündüm ki yapılacak tek mantıklı çıkarım da oydu sanırım. Kime oy verdiğiniz, neye dayanarak oy verdiğinizin siyasiler ve siyasetten nemalananlar haricinde pek kimsenin umurunda değil. Yanlış anlamayın aynı şey benim için de geçerli. Takım tutar gibi parti tuttuğumuzda her zaman kaybeden halk olarak biz olacağız. Biz eğitimde, bilimde, hukukta, insan haklarında,.. daha iyi olma fikirlerini savunurken bunlar siyasilerin zerre kadar umurunda değil. Onlar için önemli olan tüm kaynakları ellerinde tutup mümkün olduğunca devletin etinden sütünden faydalanmak ve bunun devamlılığını sağlamak için tekrar seçilmeye çalışmak. Biz ne kadar çok kavga eder, ne kadar çok kutuplaşırsak onlar için o kadar iyi. Yok asgari ücret, yok insan hakkı, yok enflasyon, yok yaşam kalitesinin iyileştirilmesi diye başlarını ağrıtmayalım. Biz ancak zıtlaşalım, kutuplaşalım ki hakkımızı arayacak zaman bulamayalım kavgadan. Birinin bir davranışı hoşunuza gitmiyorsa "Siz niye tepki göstermiyorsunuz" yerine açarsınız bir başlık, tepkisini gösterecek olan o başlıkta tepki gösterir. Bunu yaparken kişinin kendisinden ziyade o davranışı ön plana çıkarırsanız amacınızın siyaset veya propaganda yapmak olmadığı anlaşılır.
   
  buzdagi83 bunu beğendi.
 9. manyakkedi

  manyakkedi Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  16 Eylül 2008
  Mesajlar:
  428
  Beğeni:
  164
  Ha siyaset konuşacaksak o da olur ama saygı ve seviyeyi koruyarak tabi.
   
 10. metafor

  metafor Site Admin Yetkili Kişi

  Kayıt:
  6 Mart 2008
  Mesajlar:
  1.066
  Beğeni:
  1.041
  Aman hocam konuşmayalım :) :) :)
   
  buzdagi83 ve manyakkedi bunu beğendi.
 11. tuncay_tuncez

  tuncay_tuncez Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  20 Kasım 2007
  Mesajlar:
  734
  Beğeni:
  144
  yav siyasetin için bile fazla bu...agzı var konuşmus o kadar
   
 12. omd

  omd Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  19 Nisan 2007
  Mesajlar:
  5.346
  Beğeni:
  296
  çiftçilere sallasa tarım bakanı çıkar çiftçileri savunurdu, sağlıkçılara saydırmayı zaten aklına bile getiremezdi ama sağlık bakanlığı gereken cevabı verirdi. öğretmen dışında yoldaki simitçiye giydirse fırıncılar birliği filan çıkar basın açıklaması yapardı. Ben mi kaçırdım bilmiyorum ama sayın bakan konuyu görmezden gelir gibi yaptı. Üstü kapalı bir tivitinde öğretmenler çok çalışıyor gibisinden birşey geçti o kadar. Neyse aman boşverin. Ben zaten tarım okuyorum. Besicilik filan yapacağım. Tarım 4.0'ı yakalamam lazım. Görüşürüz.
   
  kazuo ve buzdagi83 bunu beğendi.
 13. fahrican

  fahrican Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  2 Eylül 2007
  Mesajlar:
  2.299
  Beğeni:
  12
  Bu kadın ve eşi ıssız bir adaya bırakılıp ömür boyu insanlarla iletişim kurmaları engellenmeli. Mal varlıklarına da el konulup şehit aileleri ve gazilere yardımda kullanılmalı. Doğru dürüst bir uzmanlık alanları olmadığı halde her konuda yorum yapıp toplumun bir kesimini hedef alan saçma sapan açıklamalarda bulunuyorlar.
   
 14. anotherbrick

  anotherbrick Site Gezgini

  Kayıt:
  7 Ekim 2009
  Mesajlar:
  62
  Beğeni:
  42

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal