RAM takviyesi sonrası Notebook açılmıyor?

Kodla Büyü

02lord

Üye
Merhaba arkadaşlar.
Asus x542ur gq434 model notebook kullanıyorum.
4 GB ram mevcut. En fazla 16 GB'a yükseltilebiliyormuş. Ben 16 Gb 2400 Mhz G. skill marka Ram aldım. (8+8 olması gerektiğini sonradan öğrendim. Tekli 16 Gb da olur sanıyordum)
Takıp pc yi açtım. Özelliklerde 20 GB göründü. Bir yavaşlık fark edip uyku moduna aldım ve 4 Gb ram söktüm. Tekrar açmayı denedim ama bir daha hiçbir şekilde açılmadı. Prize taktım açılmadı. Eski Ram taktım. Ramlerle ilgili her kombinasyonu denedim bir türlü pc açılmadığı gibi hiçbir şekilde elektrik aldığına dair ışık da yanmıyor. Hatalıyım biliyorum ama bu noktada artık ne yapmalıyım değerli arkadaşlar ne önerirsiniz?

Hocam garanti devam ediyor. Çok önemli bir belge var. Garantiye göndersem sıfırlıyırlar Hdd yi. O yüzden sizin bildiğiniz benim gözden kaçırdığım bir nokta varsa göndermeden açılsa iyi olurdu .en azından açılsa yeter. Batarya da içli gömülü sökülebilir degil malesef

Asus servise sordum ssd takamıyoruz ama Ram takabilirsiniz dendi. Arkada sadece ram görünen küçük bir kapak var.

Ekli dosyalar

• 15556997355398574085781058329787.jpg
    15556997355398574085781058329787.jpg
    105.1 KB · Görüntüleme: 29
Problem: Asus notebook hiç çalışmaması
Çözüm: Asus notebook unuzun hiç çalışmamasının sebebi Asus notebook adaptörünüzün arızalı olması veya Asus notebook un anakart arızası olabilir
bi siteden alıntıladım.
başka priz dene. uzatma kablosu dene. başka bir adaptör bulabilirsen dene. bir de kendi recovery tuşu var mı. açmak için denedin mi.olmadıysa servise götürmen lazım bence

Çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. İnternetten araştırırken benzer sorunlar yaşayanlar statik elektrik birikmesi gibi durumlardan bahsedip uzun uzun power tuşuna basmayı önermişler. Gün boyu zaman zaman denememe rağmen az önce basılı tuttuğumda bir anda açıldı şükür sorun yok. Teşekkür ediyorum.

Geri