Ram vs anakart

Kodla Büyü
Merhaba arkadaslar, anakartimda 4 ram slotu var birer 1gb dan 3gb ram var son slota tekli 4gb taksam bir sikinti olur mu? Toplamda 7gb olacak anakart 8gb kadar destekliyor abit kn9:) yardım lütfen

Diğer ramler ile çakışma olmaz ise sıkıntı olmaz. Bazen farklı markalarda ramler çakışma yapabiliyor.

panacea' Alıntı:
Diğer ramler ile çakışma olmaz ise sıkıntı olmaz. Bazen farklı markalarda ramler çakışma yapabiliyor.

aynen hocamın dediği gibi. Mümkünse aynı marka ve aynı frekans olursa sıkıntısız çalışır.

ram in 7 olması ile 4 olması arasında bi fark olacağını sanmıyorum normal kullanımda.
ben olsam diğerlerini söker 4gb olanı kullanırdım.

iki tanesi ocz bir tanesi kingston alcagimda farkli bir marka ama frekanslari ayni 800mhz. 1+1+1+4 olacak takdigimda su an stabil calisiyo ramler yoksa 1gb mi alsam?

Hocam belki slot başına 2gb destekliyordur anakartın kitapçığına bakın nette bulabilirsiniz.

1gb alsan 4gb ram oluyor ha 3gb ha 4gb çok farkettirmez. Oyun vb. uygulamalarda ram kullanımı 2 gb yi geçmiyorsa almana bile gerek yok. Ama ram yetmiyorsa 4gb ya da 2gb al. Ben olsam anakart destekliyorsa 1066mhz ya da 1333mhz ram alırdım.

Anakart abit kn9 eski anakart. Ram slot tipi DIMM 240-Pin tek 4gb destekliyor ama 1+1+1+4 kombinasyonunda nasil olur bilmiyorum:) max 800mhz destekliyor anakart yoksa daha yuksek alirdim:s

Kitapciga baktim ram slotlari dual channel oldugu icin ikili bloklar ayni buyukluk ve tipte olmali yaziyor. Yani mantiken 1+1 ve 4+0 olarak calisabilir sanirim.

Geri