rapor üzerine rapor alınır mı?

Kodla Büyü
forumda muhakkak sorulmuştur fakat istediğim cevabı bulamadım sorum söyle ;
örneğin perşembe ve cuma için rapor aldık cumartesi pazar araya girdi pazartesi göreve başlamadan pazartesi salı için rapor alabilir miyiz?
mevzuatta bulamadım karşılığını bilgisi olanlar beni bilgilendirebilirler ise çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler.

Mantıken raporun süresi bitmeden yenilenirse olur. Hastaydınız geçmedi.. doktora gittiniz.. tekrar raporu uzattı. Buna kimse itiraz edemez.

pazartesi gidip alamıyorusunuz ama haftasonu acilden alabilirseniz sorun yok diye biliyorum...
yani pazartesi de alırsınız ama başlamış görünüp alabilrsiniz...

Tek Hekim Raporları ve Bu Raporlara Göre Verilecek Hastalık İzni

Madde 21- Memura tek hekim tarafından, bir defada veya göreve başlamadan kısım kısım olmak üzere toplam yirmi güne kadar hastalık raporu verilebilir.

Bu raporlara göre verilen hastalık izni sonunda hastalığın devamı veya başka bir hastalığa yakalanma nedeniyle görevine başlayamayan memurun müteakip muayene ve tedavileri resmî yataklı tedavi kurumlarınca yapılır ve hastalık raporları adı geçen kurumların sağlık kurullarınca düzenlenir.

Ancak, o yerde resmî tedavi kurumu bulunmaması ve hastanın, tıbbî veya ulaşım imkansızlığı nedeniyle resmî yataklı tedavi kurumu bulunan yere gönderilememesi halinde tek hekimler en çok yirmi gün daha ikinci bir rapor verebilirler. Bu raporun geçerli sayılabilmesi için tıbbî nedenlerin hekimce, ulaşım imkansızlığının da mahalli mülki amirlikten alınan bir yazı ile belgelendirilmesi ve kurumun veya il sağlık müdürlüğünün belirleyeceği sağlık kurullarınca da onaylanması gerekir.

Net bir ifade çıkaramadım ama sanırım yataklı bir hastanede tedavi görmen gerekir diyor.

Alırsınız hocam. Alanamaz diyenlere aşağıdaki örneği yazıyorum.
Mantığı ise çok basit. Örneğin bel fıtığından dolayı hastaneye gittiniz ve 10 gün rapor aldınız. 9.gün düşüp ayağınızı kırdınız. Bu durumda göreve başla nasıl söz konusu olur?

alınabiliyor (doktorla da görüştüm) başka bir rahatsızlıktan dolayı ama idarem alamazsın diyor alsam bile sorun çıkabilir sanırım ne yapsam bilemedim?mevzuatta bununla ilgili net bir yazı bulmam gerekli

kübra mavili' Alıntı:
alınabiliyor (doktorla da görüştüm) başka bir rahatsızlıktan dolayı ama idarem alamazsın diyor alsam bile sorun çıkabilir sanırım ne yapsam bilemedim?mevzuatta bununla ilgili net bir yazı bulmam gerekli

İdare sorun çıkarmaktan başka ne işe yarıyorki? Alabilirsiniz hocam ama en geç önceki raporun son günü almanız lazım

kübra mavili' Alıntı:
forumda muhakkak sorulmuştur fakat istediğim cevabı bulamadım sorum söyle ;
örneğin perşembe ve cuma için rapor aldık cumartesi pazar araya girdi pazartesi göreve başlamadan pazartesi salı için rapor alabilir miyiz?
mevzuatta bulamadım karşılığını bilgisi olanlar beni bilgilendirebilirler ise çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler.

hocam rapor üzerine rapor alabiliyorsun. uzman doktor rapor yazıyor raporun son gününe kontrol yazıyor. gidiyorsun o zaman da rahatsızlık devam ediyor hala diye yeniden rapor yazıyor. bu sayede arkadaş 10+10 toplam 20 gün rapor aldık.

Geri