Raspberry Pi 3+

Kodla Büyü

acipinarli

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Herkese iyi günler.
https://www.aliexpress.com/item/Raspberry-Pi-3-Model-B-3-5-inch-Touchscreen-LCD-ABS-Case-32GB-SD-Card-3A/32945416376.html
Linkteki ürünü ekranı ile beraber aldım. Ekranı ilk taktığımda çalışmadı. Öğrendimki sürücüsünü kurmak gerekiyormuş. Neyse tvye bağlayıp sürücüsünü kurdum ama görüntü ekrana sığmıyor. Çözünürlüğü vs ayarladım ama maalesef olmuyor. Ekranda görüntü hala çok büyük ve tamamını göremiyorum. Görüntüyü tekrar HDMI'a çevirip tvden alayım dedim ama maalesef olmuyor. Windowstaki gibi görüntüyü iki tarafa da yansıtma seçeneğimiz yok mu?

Yada başka bir çözümü nedir?

Bu tarz Ekran hiç kullanmadım fakat alternatif olarak uzak masaüstü ile bağlanabilirsiniz. Aynı wifi ağındayken, raspi ->config -> interface bölümünden "VNC" bölümünü "enable" yapın pc ya da telefondan VNC Viewer yazılımını kurun ip adresinden raspi ye bağlanın belki yardımcı olur.

Bu tarz Ekran hiç kullanmadım fakat alternatif olarak uzak masaüstü ile bağlanabilirsiniz. Aynı wifi ağındayken, raspi ->config -> interface bölümünden "VNC" bölümünü "enable" yapın pc ya da telefondan VNC Viewer yazılımını kurun ip adresinden raspi ye bağlanın belki yardımcı olur.
aklımda bunu yapmak var inşallah. Ama ekran takılı iken ekranı sağa sola kaydırarak raspi - config'e girdim terminalden. Advanced> Resolution'a girip tüm çözünürlükleri denedim ama maalesef olmadı. Birde uzak bağlantı ile deneyeceğim.

Ekli dosyalar

• -2106156638-877552717.jpg
    88.6 KB · Görüntüleme: 29
  • -21061566381041288385.jpg
    78.3 KB · Görüntüleme: 29
  • -2106156638-1292283279.jpg
    55 KB · Görüntüleme: 31
Hallettim. Masaüstünde sağtuş > Özellikler>Varsayılan kısmından küçük masaüstünü seçince herşey düzeldi. Bunu satan Türk siteleri de sudo raspi-config ile yapıldığını söylüyor ama yapsamda olmuyordu. Bu ayrıntıyı vermiyorlar. Gerçekten yazık.

Geri