RASTGELE SORU ---- EXCEL FORM

Kodla Büyü
Sayın hocam,
Verdiğiniz linkteki istenen işlem zor bir işlem değil ancak bilgileri ve bilgileri aktaracağınız sınav sayfasını oluşturursanız ve tam olarak istediğinizi açıklayarak yazarsanız yardımcı olabiliriz. Verdiğiniz örnek dosyadaki kodlar kopyala/yapıştır nedeniyle bozulmuş bu nedenle çalışmayacaklardır. Siz örnek bilgiler ve sınav sayfasını oluşturup, ekleyin. Onun üzerinden kodlama yapmak daha doğru olacaktır, aksi durumda sınav sayfasındaki en küçük değişiklikte kodları yeniden düzenlemek gerekecektir.

Teşekkür ederim sayın hocam.
Siz söyleyince dikkatimi çekti.Kodlar bozulmuş.Bir iki düzeltme yapınca çalıştı.

şöyle bir şey yaptım, bu mantıkla artık istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz, umarım doğru anlamışımdır ve faydalı olur

Ekli dosyalar

• rastgele soru.rar
    17.4 KB · Görüntüleme: 77
Sağol hocam daha sade olmuş.Soruların alınacağı sayfa seçimi düğmesi de olsa tam olacak.

yeni hali, vakit bulunca biraz daha düzenleyebilirim eksikleri varsa

Ekli dosyalar

• rastgele soru.rar
    24 KB · Görüntüleme: 42
Son çalışmanız gayet güzel.Hatta soru sayfalarındaki soru adedini otomatik yazması son derece enteresan.
Ama belgedeki hiçbir sayfada satır ve sütun marjlarında sayfada bir değişiklik yapamadığım gibi, sınav sayfasındaki butonlarında yerine müdahale edemiyorum.Kodlar gayet normal gibi görünüyor ama bişey anlamadım.Makro ve diğer güvenlik ayarlarını yükselttğim halde durum düzelmedi.
Yani neticede yazıcı çıktısına göre ve diğer kullanım ihtiyaçlarına göre ayarlama ve görsel geliştirme yapmak gerekir.Size zahmet, Bir el atıverseniz güzel bişey çıkacak hocam.

hocam sayfalara koruma koydum, bahsettiğiniz düzenlemeleri yapmak için Gözden Geçir menüsündeki sayfa korumasını kaldır seçilmelidir..
yazıcı çıktısı konusunda da hakkınız var :) aklınızda bir şablon varsa ona göre düzenleyelim..

Adı Soyadı, Tarih

Sorular - Puan

Ders Öğretmeni vs gibi

Re: Ynt: RASTGELE SORU ---- EXCEL FORM

Hocam sağolun. Nedense bir fikir aklıma internetten gelir.Mutlaka işe yarayacaksa kafamda sekilleniverir.
Başlangıçta zorlanır ama hakkında n gelirim sonra.
Kafama göre bitirdim. Zaten sorular hazırdı.
Şimdi de resim formatındaki sorular neden raslansal seçilmesin dedim ve aklıma resimal fonksiyonu geldi.
Ama vakit geç oldu. Gözler dalıp gidiyor artık. Sizede zahmet oldu.
Teşekkürler.

YAKUP HOCAMA
DÜZELTMESİ VE ÇEKİDÜZEN VERMESİ İÇİN

Ekli dosyalar

• rastgelesoru.rar
    73.9 KB · Görüntüleme: 27
Sub fonk(a)
ifadesinden sonra
Application.ScreenUpdating = False
ifadesini ekleyin.
Bu fonksiyonun sonunda ise
Next i
End Sub
satırlarının arasına aşağıdaki şekilde ifadeyi ekleyin.
Next i
Application.ScreenUpdating = True
End Sub

böylece işlemler yapılırken ekran donacak ve işlemlerden sonra normal çalışmaya devam edecektir, böylece seçme ve yazma işlemleri daha hızlı olacaktır.
Sanırım bir sıkıntı da şu aynı sorular tekrar tekrar seçilebiliyor. Buna bir çözüm bulmak gerekir. Kodları biraz daha inceleyip, çözmeye çalışayım.

Kodlarınız aynı soruları seçmiyormuş. S1 sayfasındaki sorularda bir soru iki kere yazılmış, sınav oluştur dediğimde de bunların ikisini de seçiyormuş. Kodlarınızda aynı sorunun seçilmemesi için önlem alınmış. Sonradan farkettim. Ancak ben yine de kodları yeniden düzenledim. Biraz daha performanslı hale geldi sanırım hem de soru havuzunda soru olmazsa uyarı verir hale getirdim.

Ekli dosyalar

• yakup_rastgelesoru.zip
    57.5 KB · Görüntüleme: 32
LÜTFEN YARDIM EDİN
Yukardaki dosyaya (YAKUP HOCAMIN DÜZENLEDİĞİ EN SON MESAJDAKİ DOSYA )tatil dönemi bir el atayım dedim.İki haftadan bu yana süründürdü beni.SORUN KODLARDA DEĞİL.EXCEL de.Kimi bilgisayarda çalışan program evdeki sistemimde çalışmamakta.Şu anda office 2010 kurulu ve AYARLARDAN (güvenlik makro active x ayarlarını) evirdim çevirdim olmuyor.
OLMUYOR
OLMUYOR
OLMUYOR.....................................HATA AŞAĞIDAKİ GİBİ.........................................
Yukardaki dosyayı indirdim.
1-
Çalıştırdım
2-COMPİLE ERROR HATASI

Her zaman bu hata çıkıyor.BAZI BİLGİSAYARLARDA ÇIKMIYORDU.ÖRNEĞİN OKULDA KULLANDIĞIM SİSTEMDE
Hata mesajına tamam deyinde de BU
3-

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    330.8 KB · Görüntüleme: 795
  • 2.jpg
    2.jpg
    172.5 KB · Görüntüleme: 792
  • 3.jpg
    3.jpg
    174.2 KB · Görüntüleme: 792
ÇÖZÜLDÜ
Tools sekmesinde REFARENCE seçtim ve
MİSSİNG yazan öğedeki Tiki kaldırıp
kaydet dedim.
OFFFFFFFFFFFFFFFFFFF beaaaa ne biçim iş bu yaaa.İki haftadan bu yana uğraştım ...
Çok aradım en sonunda başlığı hortlatıp yardım istedim ve çözümü buldum.

KUSURA KALMAYIN

Geri