Regülatör mü ups mi?

Kodla Büyü

seloman54

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba. Çalıştığım köy okulunda 16 bilgisayarlı bir bt sınıfım var. Ancak bölgedeki elektriklerde sürekli kesinti oluyor çoğu zamanda voltaj düşük ya da yüksek gelme sorunu oluyor. Haliyle bilgisayarlar zarar görüyor. Bu sorunu çözmek için bir regülatör mü kullanmalıyım yoksa bir güç kaynağı(ups) mi? Ups fiyatları oldukça pahalı. Regülatör işimi görür mü? Bilgisi olan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum

Kesinti durumlarında regülatör bir işe yaramaz. Ups hem dalgalanmalara hem de kesintilerde bilgisayarları koruyabilir. Ancak bahsettiğiniz gibi maliyetleri yüksek.
Tavsiyem işi bilen bir elektrikçiyle görüşüp, durumunuzu anlatıp, regülatörün çözüm olup olmayacağını tespit edin. Voltaj değişimlerine bile çözüm bulsanız kardır.

Kesinti durumlarında regülatör bir işe yaramaz. Ups hem dalgalanmalara hem de kesintilerde bilgisayarları koruyabilir. Ancak bahsettiğiniz gibi maliyetleri yüksek.
Tavsiyem işi bilen bir elektrikçiyle görüşüp, durumunuzu anlatıp, regülatörün çözüm olup olmayacağını tespit edin. Voltaj değişimlerine bile çözüm bulsanız kardır.
Ben de öyle düşünüyorum hocam en azından voltaj değişimlerine çözüm bulsam yeter. Ups alabilecek durumumuz yok şu anda fiyatlarından dolayı

doğuda çalışırken ilçe merkezinde surekli boyle olurdu. ups de beli bir voltaj gelmeden çalışmıyor bilginiz olsun. o yuzden alacaksanız oncelikle regulator sonra ups bağlayın.

ups de kullandım regulatore baglı surekli elektrik git gel yuzunde 1 2 yıla akuler öldü. ups in maliyeti ilk alım ve aku değişimi anlamında cok daha yuksektir.

doğuda çalışırken ilçe merkezinde surekli boyle olurdu. ups de beli bir voltaj gelmeden çalışmıyor bilginiz olsun. o yuzden alacaksanız oncelikle regulator sonra ups bağlayın.

ups de kullandım regulatore baglı surekli elektrik git gel yuzunde 1 2 yıla akuler öldü. ups in maliyeti ilk alım ve aku değişimi anlamında cok daha yuksektir.
Anladım hocam. Benim amacım voltaj değişimlerinde pc ler zarar görmesin. Elektrik gidip gelmesinden ziyade daha çok voltaj sorunu yaşıyoruz. Onun için sordum regülatör ilk etapta işe yarar mı diye

Ben Van'da çalışırken akşam saatleri bilgisayarı açmıyordum, açamıyordum daha doğrusu :) 160V'a kadar düşüyordu, benim UPS 180V altında çalışmıyordu. Off-Line UPS'di benim alet tabi. On-Line olanlar hem voltaj dalgalanmalarına karşı hemde elektrik kesintilerine karşı daha iyiler, ama çok pahalılar. Zaten elektrik çok gidip gelmiyor, voltaj düşüyor diyorsunuz bu durumda regülatör daha iyi olur sizin için.

benzer bir durumda hem regülatör hem ups kullanmak zorunda kaldım ups düşük voltajda çalışmıyor bunun için regülatör aldım ama ara sıra voltaj sıfırlıyor buna da regülatör bir şey yapamıyor mecbur önce regülatör sonra ups bağlamak lazım

Ben Van'da çalışırken akşam saatleri bilgisayarı açmıyordum, açamıyordum daha doğrusu :) 160V'a kadar düşüyordu, benim UPS 180V altında çalışmıyordu. Off-Line UPS'di benim alet tabi. On-Line olanlar hem voltaj dalgalanmalarına karşı hemde elektrik kesintilerine karşı daha iyiler, ama çok pahalılar. Zaten elektrik çok gidip gelmiyor, voltaj düşüyor diyorsunuz bu durumda regülatör daha iyi olur sizin için.
Ben de van’da çalışıyorum hocam bölgenin elektriği gerçekten çok kötü

Geri