Reklamlardan kurtulma. . .

Kodla Büyü

botett

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar basit yoldan örnekle anlatayım . Mesela hepsi burada adlı siteden oyuncak baktık daha sonra milliyet adlı gazeteyi okurken hepsi burada adlı sitenin oyuncak reklamları gözüküyor bunu nasıl engellerim reklam gözüksün istemiyorum

Merhaba. Öncelikle tarayıcınızın geçmişini temizleyin. Ardından Adblock reklam engelleme eklentisini kurun.

Youtube daki reklamlar gömülü olabiliyor onları engellemez maalesef.

AdGuard DNS. Modeme DNS adresini yazarsanız evinizdeki hiç bir cihaza program, eklenti vs. kurmadan reklamları ve analitik servislerini engelleyebilirsiniz.
Uzun zamandır evimde kullanıyorum ve çok memnunum.

Arkadaşlar basit yoldan örnekle anlatayım . Mesela hepsi burada adlı siteden oyuncak baktık daha sonra milliyet adlı gazeteyi okurken hepsi burada adlı sitenin oyuncak reklamları gözüküyor bunu nasıl engellerim reklam gözüksün istemiyorum
https://adblockplus.org/
Bu siteye tarayıcınızla girin. tarayıcıya eklentiyi kurdurun işlem tamam. nerede olursa olsun tüm reklamları engelliyor. youtobe videoları da dahil. Ancak bazı siteler AdBlockPlus var mı diye bakarak varsa kapatın diyor ve siteyi açmıyor. bende işimi bitirene kadar kapatıp sonra tekrar açıyorum. Her seferinde aç kapa yapmıyorsunuz. Bir site için kapatırsanız diğer site için açık kalmaya devam ediyor. yıllardır da kullanırım ve olmazsa olmazımdır.

https://adblockplus.org/
Bu siteye tarayıcınızla girin. tarayıcıya eklentiyi kurdurun işlem tamam. nerede olursa olsun tüm reklamları engelliyor. youtobe videoları da dahil. Ancak bazı siteler AdBlockPlus var mı diye bakarak varsa kapatın diyor ve siteyi açmıyor. bende işimi bitirene kadar kapatıp sonra tekrar açıyorum. Her seferinde aç kapa yapmıyorsunuz. Bir site için kapatırsanız diğer site için açık kalmaya devam ediyor. yıllardır da kullanırım ve olmazsa olmazımdır.

Telefondan uygulamalara gelen reklamlarda işe yarar mı, youtube mesela, youtube uygulamasındaki reklamları engelleyebilir mi?

Sadece bilgisayar değil, telefon uygulamalarındakileri de wengelleyen var mı?

adguard chrome eklentisi ile istatiktiklerim

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    28.1 KB · Görüntüleme: 60
Kesin çözüm için:
Tarayıcınızdan gmail hesabınızla oturumunuz açın.
Sağ üst köşedeki resme tıklayın ve "Google Hesabınızı Yönetin"e tıklayın.
Sol menüden "Veri ve Kişiselleştirme"yi tıklayın.
Aşağıya doğru gittiğinizde
Reklam kişiselleştirme ile ilgili her türlü ayarı görebilir, değiştirebilirsiniz.

176.103.130.130
176.103.130.131

Varsayılan + aile koruması
176.103.130.132
176.103.130.134

Hocam çok teşekkürler. AdBlock kullanıyorum uzun süredir ama son zamanlarda sıkıntı yaşamya başlamıştım. Bu harikaymış. Tarayıcı bağımsız, kurulum gerektirmeyen güzel bir özellik.

DNS Sunucuları sadece alan adı çözümlemesi yapar, bu nedenle veri güvenliği ile ilgili bir problem olacağını zannetmiyorum ama yine de araştırmak lazım. Sonuçta parolalar var, bankacılık işlemleri var, kredi kartı bilgileri var...

Hocam çok teşekkürler. AdBlock kullanıyorum uzun süredir ama son zamanlarda sıkıntı yaşamya başlamıştım. Bu harikaymış. Tarayıcı bağımsız, kurulum gerektirmeyen güzel bir özellik.

DNS Sunucuları sadece alan adı çözümlemesi yapar, bu nedenle veri güvenliği ile ilgili bir problem olacağını zannetmiyorum ama yine de araştırmak lazım. Sonuçta parolalar var, bankacılık işlemleri var, kredi kartı bilgileri var...
Sizin de dediğiniz gibi sadece alan adı çözümlemesi yaptığından parolalarınızı vs. göremezler. Ki zaten bankacılık işlemleri SSL şifreleme ile yapıldığından görmeleri imkansız. Tek sıkıntı girdiğimiz web sitelerinin kayıtlarını tutabilirler. Ancak kendi sayfalarında kesinlikle ip adresimiz ya da kişisel bilgilerimizi kayıt altına almadıkları yazıyor. Uzun süredir kullanıyorum. Şahsen içim rahat ve en ufak bir tereddüt yaşamadım.

Son düzenleme:
Yıllardır adblock eklentisi sorunsuz engelliyordu ama son zamanlarda kaçırdığı çok reklam olmaya başlamıştı iki aydır Adguard eklentisini yükledim gayet başarılı.

AdblockPlus ve Nano Adblocker birlikte kullanıyorum ikiside aktif , reklam engelleme konusunda çok başarılı olduklarını düşünüyorum.

Telefondan uygulamalara gelen reklamlarda işe yarar mı, youtube mesela, youtube uygulamasındaki reklamları engelleyebilir mi?

Sadece bilgisayar değil, telefon uygulamalarındakileri de wengelleyen var mı?
siteye girin bi telefon ile belki vardır uygulaması marketlerde. Tarayıcıyı algılıyor belki telefonda da algılayıp yönlendirir. ben kurmadım telefona hiç reklam engelleyici . ihtiyaç duymadım sanırım.

chrome u, android i ücretsiz kullanmanın bir bedeli olmalı.. google reklamlar boşuna kurulmadı..
chrome un ince ve kafa karıştıran ayarları didik didik edilebilir. (yıllardır kullanmama ve ara ara ayarlarını incelememe rağmen hala anlamadığım, ne anlama geldiğini bilmediğim bölümleri var.)
alternatif tarayıcılar kullanılabilir. mozilla vb.. alternatifler çok mu farklı. en azından tekelleşen google kadar değiller.

Adguard dns sorunsuz kullanırken internete bağlantı sorunu yaşamaya başladım. Kablonet kullanıyorum, tarife değişikliğinden sonra kopmalar olmaya başladı. Sorun kablonet mi adguard mı bilemedim. Adguard kullanan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.

Adguard dns sorunsuz kullanırken internete bağlantı sorunu yaşamaya başladım. Kablonet kullanıyorum, tarife değişikliğinden sonra kopmalar olmaya başladı. Sorun kablonet mi adguard mı bilemedim. Adguard kullanan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.
Sorun AdGuard'da hocam. Mesela az önce bir kesinti daha oldu. Kesintiler kısa sürüyor. Ya saldırı alıyorlar ya da yoğunluktan dolayı kesintiler oluyor. Ancak sorun etmiyorum. Eğer isterseniz kesinti olduğunda varsayılan DNS adreslerine dönebilirsiniz.

Sorun AdGuard'da hocam. Mesela az önce bir kesinti daha oldu. Kesintiler kısa sürüyor. Ya saldırı alıyorlar ya da yoğunluktan dolayı kesintiler oluyor. Ancak sorun etmiyorum. Eğer isterseniz kesinti olduğunda varsayılan DNS adreslerine dönebilirsiniz.
Teşekkürler hocam. Memnundum aslında reklamları büyük oranda engelliyordu. İnşallah düzelir.

Geri