render yaparken bilgisayarım neden kapanıyor ?

Kodla Büyü

gelincik42

Aktif Üye
pinnacle ve proshow programlarında çok güzel videolar hazırlardım. son 1 aydır bu programlar da render yaparken bilgisayarım kapanıyor.
virus bulaşmıştır diye laptop ı formatladım. değişen bir sey olmadı yine render işleminde laptop kapanıyor. neden olabilir bir fikri olan varmı?

büyük ihtimal ısınmadan yapıyor hocam, bir dizüstü soğutucu alma zamanı gelmiş, ben dondurma kasesiyle soğutuyorum siz de geçici olarak deneyebilirsiniz, kapanmazsa ısınmadandır

Fanda bir problem olabilir hocam. İçi tozlanmıştır. Verimli çalışmıyordur. Çünkü önceden böyle bir problem yaşamıyormuşsunuz, diye anladım.

Video prg.ları en çok render sırasında yüklenir programa...Isınmadandır bencede...fazla ısınmadan bitirmek için küçük parçalara bölün bence 2-3 dk.lık.

İşlemciniz ısınıyor. Fazla ısındığında yanmaması için kendini kapatıyor. Render işlemciyi oldukça yoran bir işlemdir. Garantisi yok ise içini açıp fanın olduğu bölümü temizleyebilirsiniz. Yararını görürsünüz. Laptoplarda tek hava kanalı ilemcinin fanının dışarıya açılma ızgarasıdır. Burası da tozlanır. Temizleyiniz, olmazsa bir de soğtucu alınızç

Eğer laptopsa soğutucu almanı öneririm fakat size bir sorum olacak aynı sorun bendede var cs 8 de render yaparken pc % 50 deyken filan kapanıyor laptop olsa soğutucu alırdım fakat masaüstü kasayı temizledim gine denedim kapanıyor yardım edebilen varsa lütfen :(

4 yıl önceki konuya, bugün üye olup mesaj atmak da şahaneymiş...

Geri