Renkli yazıcı Canon mu? Epson mu?

Kodla Büyü

akasya65

Site Gezgini
Değerli arkadaşlar ev kullanımı için renkli bir yazıcı almak istiyorum araştırmalarımda 326 değerlendirmede 4.7 puanla Epson L3252 almaya karar vermişken yazıcı bakım ve tamir işleri yapan bir yakınım canon GX3040 ı al kesinlikle bana dua edersin dedi ve benim kafa karıştı. ikisini kıyasladığımda bana göre epson açık ara önde görünüyor sizin değerli görüşlerinize ihtiyacım var teşekkür ederim.

Ben hp kullanıyorum ama canon hakkında da çok iyi duymadım. Genelde epson iyi deniyor. Okulda epson var haftalık kafası donar. Temizlik yaparız öyle yazar.

Hp 2020'den beri daha donmadı ama kafa hava aldı yenisiyle değiştirdim devam ediyor.

Okuldaki orjinal mürekkepleri bitti yeniden alındı. 500 sayfa da basmadık daha. Belki bizim okuldakinde sorun vardır bilemiyorum.

1,5 yıldır Canon G3420 kullanıyorum. Baskı kalitesi Epson L serisinden daha iyi geldi bana. Başka da bi fark görmedim. Fiyat olarak Epson L den daha uygun olduğu için almıştım.
Şimdiye kadar bir defa kafa temizlemesi yaptım. 600 -700 çıktı almışımdır.

Epson L3151 kullandım uzun süre tam bir felaketti. Sürekli sorun çıkarıyordu. Tamir etmekten bıkmıştım. Sökmediğim yeri kalmamıştı.

Okulda genelde epson kullanıyoruz. Sıkıntısız çalışıyor. Bendeki 65.000 de, 75.000 olan da var..
Canon kullanan tahmini 40.000 yapan öğretmenimizde var. Sıkıntısı yok.

Canon veya epson, farketmez, ev için orjinal mürekkep kullanıp, haftada en az 5-6 sayfa bol renkli çıktı alırsanız %99 ihtimalle 10 yıl sorun yaşamazsınız. Kafa temizliği vs ayarları hepsinde hazır geliyor.
Maliyeti hangisi az ise onu alabilirsiniz.

Not: Okulda orjinal mürekkep kullanmayanlarda sorun yaşayan çıkmadı, zaten hep muadil, 7 kat fiyat farkı var.. hatta yazın 2 ay kullanılmayan yazıcıyı 3-4 defa yazıcı ayarlarından kafa temizliği yaparak çalışır hale getirdik. Sadece bazı muadil markalarda fotoğraf basınca 3-5 yıl sonra solabiliyor... bence tek sıkıntısı bu..

Ben Brother cıyım. Alıyorum, aldırıyorum memnunum.

Dakika da yazdırma hızı olarak çok iyi.

Bununla ilgili bir not düşmek istiyorum. Satış sitelerinde bu konuda eksik / yanlış bilgi var.
Brother dakikada kaç sayfa yazdırdığını fotoğraf yazdırarak ölçmüş ve bu bilgiyi paylaşıyor. (ipm)
Diğer tüm yazıcılar metin yazdırarak ölçmüş bu bilgiyi paylaşıyor (ppm)

Geri