Resen Fatih Projesi Eğitmeni görevlendirmesi olur mu?

Kodla Büyü

mavi85

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar ilçe MEM'de görevlendirilmek üzere BT öğretmenlerinden istekli olanlardan dilekçe istemişler, isteyen olmazsa kursa alınıp görevlendirme teklif edilecektir yazıyor. İstemediğimiz hâlde resen 6 aylığına Fatih Projesi Eğitmeni görevlendirmesi yapılır mı?

hocam bize gelen yazıdan anladığım kadarıyla kursa katılmak için dilekçe veriyoruz. kursa alındıktan sonra fatih eğitmeni olmak isteyenler görevlendiriliyor. bu arada bizim okulda akıllı tahta da yok. sizde durum nasıl?

Bugün o yazı bana da geldi. Okul senin adını mecbur yazacağız diyor. Ben istemiyorum bu yazıya göre de siz yazamazsınız dedim. İlçe başvuruları alsın bakalım. İstekli olmayınca daha önce etkileşimli sınıf yönetimi kursu almış bilişim öğretmenlerinden teklif edilecektir deniyor. Yarın ilçeyle görüşecem zorla eğitmenlik mi olurmuş. İnsanı sinir ediyorlar işte

Hocam imza atma hiç bir yere. Sıkıntı yok. Bizim de geçti böyle şeyler başımızdan. Kurban arıyorlar. Saflığına gelir filan sakın imzalama. Sakin ol ve günlük yaşantına geri dön. İkna odaları kurulabilir imzala diye. Dik duruşunu bozma. İmza yoksa görev de yok.

Bugün o yazı bana da geldi. Okul senin adını mecbur yazacağız diyor. Ben istemiyorum bu yazıya göre de siz yazamazsınız dedim. İlçe başvuruları alsın bakalım. İstekli olmayınca daha önce etkileşimli sınıf yönetimi kursu almış bilişim öğretmenlerinden teklif edilecektir deniyor. Yarın ilçeyle görüşecem zorla eğitmenlik mi olurmuş. İnsanı sinir ediyorlar işte
Hocam sakın imzalama. Benimde aynı olay başımdan geçti. Okula siz karışmayın de. İlçe zaten imzasız karışamaz. Okula restini çek. Şimdi çekmezsen restini bol bol ilçe milli eğitimin işlerini yaparsın artık. Oradaki taşıma, alım satım komisyon evraklarını sana verirler. Arada ilçenin tamir işlerini de yaparsın. Zaten ilçenin tek amacıda bu. Yoksa fatih projesi eğitmeni aradığı filan yok ve ihtiyaçları da yok. 3 ay ilçe milli eğitimde çalışmış biri olarak yazıyorum. Zokayı yutmayın.

Ne kadar istemesende ihtiyac dahilinde ilce gorevlendirme yapabilir yaziyor bi maddede.
Bi kaymakamlik onayina bakar ilce isterse.

Arkadaşlar bu iş o kadar yapılmaz bir iş mi? Bu fatih eğitmenleri eğitim verme dışında işler mi yapıyor? Bilelim de bizden istenirse bizde ona göre tavır sergileyelim.

bu görevi yapmış olan var mı aranızda. korkulacak bişey mi var. ben dilekçe vermeyi düşünüyorum ama herkes aksini belirtmiş o_O

Okul btr leri ile koordine bir şekilde çalışıyorsun.aslinda ilçe mebler farkli gorevler vermese yapilacak iş.ilce mebde ki her iş bakiyosun senle alakali olmasa bile sana geliyor.senin görevin dışındaki işleri yaptırmaya çalışıyorlar

İl ve İlçe Fatih Eğitmenleri;
  • Fatih Projesi iş ve işlemlerinin yürütülmesi,
  • BT Rehber öğretmenlerinin görevlendirilmesi ve takibi,
  • Okullardaki (BTR ler aracılığıyla veya arıza kaydıyla çözülemeyen) sorunların çözümünde görev alınması,
  • Öğretmenlerin, Fatih Projesi Hizmetiçi Eğitimlerine alınması (asli görev olduğu için ücret alınamıyor) ve takibi,
  • Fatih Projesi veya Bilişim Teknolojileri ile ilgili proje, etkinlik vb.nde görev alınması
gibi işleri yapar.

Ancak İl yada İlçe MEM lerde; (görev aldığınız birimdeki memur, şef ve müdürlere göre değişmekle birlikte) bazı angarya diyebileceğimiz işlerle de meşgul olmak zorunda kalabilirsiniz.

Ama genel olarak asla yapılmaz denilebilecek bir iş değildir (bulunduğunuz il veya ilçedeki duruma göre değişir tabi).

Okuldan ve öğrencilerden ziyade öğretmenlerle ve müdürlerle muhatap olacağınız bir görevdir.

Öğretmenlerin Fatih Projesini daha etkin kullanmasını sağlayabilmek adına, faydalı olabileceğiniz bir görevdir. Belki biraz zorlamayla, iliniz veya ilçenizde Kodlama eğitimlerinin yaygınlaştırılmasını bile sağlayabilirsiniz. Öğretmenlere, Hizmetiçi Kodlama eğitimleri (asli görev değildir, ücret alınabilir) vererek, Kodlama'nın sınıf içinde kullanılmasını, diğer derslere entegre edilmesini sağlayabilirsiniz.

18 saat ek ders alıyorsun BTR gibi. Artı bir ücret yok.

Gelen yazıyı paylaşabilecek bir arkadaş yok mu? Şu yazıyı biz de görsek.

Okul btr leri ile koordine bir şekilde çalışıyorsun.aslinda ilçe mebler farkli gorevler vermese yapilacak iş.ilce mebde ki her iş bakiyosun senle alakali olmasa bile sana geliyor.senin görevin dışındaki işleri yaptırmaya çalışıyorlar
hocam. yazıda ikamet ettiği yerde engel olusturmayacak sekilde görev verildiği yazıyo

Arkadaşlar gerçekten milli eğitim müdürlüğünün fatih projesiyle alakalı olan veya olmayabilen işleri ile okullarla ve öğretmenlerle uğraşmak istiyorsanız, 8.30, 17.30 çalışmak istiyorsanız, her an her okula bir iş için gitmeyi göze alıyorsanız, btr gibi 18 saat ücret almak istiyorsanız, bu iş tam size göre.
Bu arada sorunuzun cevabı evet, o ilçede veya ilde istekli öğretmen yoksa milli eğitim resen sizi teklif edebilir, bakanlık da resen görevlendirir, kimse de 6 ay iptal edemez.

Son düzenleme:
Hocam neden . çok mu iş veriyolar. cahil cesareti bendeki.ya bulunduum ilçede zaten 4 tane bilişimci var. diğerleri mebbis yöneciliği gibi işleri var. görevlenmdirme olursa eminim beni önerceklerdir. o yuzden kursu mecburen almak zorunda hissettim

ilçenin her türlü işini yapmaya hazır olmalısın.. ilçe derken sadece müdürlüğü kast etmiyorum.. bilişimci olmayan okulların da işlerini.. ve bi kere yapsam ne olur dediğin an bittiğin an olacak.. ben şahsen uzak dur derim

arkadaşlar resen 6 ay görevlendirilen oldu mu hiç?
Kimse kimseyi resen 6 ay görevlendiremez arkadaşlar. Mevzuat var hukuk var. Hocam bu iş biraz gönül işi. Ben okulumda şu kadar saat derse girer kalanında btr olur kurs açar ek dersimi alırım dersen yapılacak iş değil. Yok ben bu proje çöpe gitmesin, çevre edineyim , kendimi göstereyim, hizmetiçi eğitimlere katılayım, 18 saat de ek dersimi alırım dersen yap. İlçelerde olan durumlar ilçeden ilçeye değişiyor. Kimisi her işi yaptırmaya kalkar, kimisi de seni özgür bırakır. Seçim sizin. Ne anlatıldığı kadar kötü bir tablo ne de güllük gülistanlık bir iş değil. Ama yapılmaz değil.

resen norma fazlası ataması bile yapamıyorlar 6 aylık görevlendirmeyi nasıl yapsınlar. yok öyle birşey

Resen görevlendirme yapılabiliyor bu işte, ama Bilişim Öğretmeni ya da BTR olmak değil Fatih Eğitmeni olmak kriter. İlçedeki Fatih Eğitmenleri arasından istekli olan varsa oluyor yoksa birini öneriyor İlçe müdürlükleri. İş yükü çok değil, şu anda Fatih projesi eğitimleri de kalkmışken ve kurulumlar kabuller yavaşlamışken. Fakat asıl iş yükü içinde bilgisayarın b'si geçen her işi size yükleme meraklısı olan idareciler sayesinde geliyor. Görevlendirmede açıkça İlçe mebbis yetkisi verilmez yazmasına rağmen mebbis, bimer, e-kurs, okullardaki yazıcıların bilgisayarların tespiti-tamiri gibi işler yüklenebilir size. Tavsiye etmem ama norm fazlası durumundaysanız son liman olarak kullanılabilir.

fatih eğitmenliği ayrı, mebbis ayrı görevlendirilir
kendini geliştirmek isteyen varsa istesin bence
tamircilik konusu kişiden kişiye değişir siz kendinizi nasıl görüyorsanız o.

Geri