resim arka planı silme...

Kodla Büyü

bilisimcomu

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar elimde bir resim var daha doğrusu logo... bunun arka planı mavi ve ben bundan kurtulmak beyaz bir zemin üzerine koymak istiyorum...photoshop da yap diyeceksiniz ama çalıştırmıyor portable ps yi bilgisayarım 2 gündür anlayamadım...yardımcı olursanız sevinirim...

Ekli dosyalar

• logo.png
    logo.png
    183.8 KB · Görüntüleme: 2,781
Mevcut resmi düzenledim daha kalitelisi varsa eklersen onu düzenlerim.

Ekli dosyalar

• logo2.png
    logo2.png
    104.8 KB · Görüntüleme: 2,769
hocam harikasınız...bu kalite yeterlidir sanırım...deneyip tekrar cevap yazarım sizlere...tekrar teşekkürler...(nasıl yaptığınızı da merak etmedim değil hani... :idea: )

bilisimcomu' Alıntı:
hocam harikasınız...bu kalite yeterlidir sanırım...deneyip tekrar cevap yazarım sizlere...tekrar teşekkürler...(nasıl yaptığınızı da merak etmedim değil hani... :idea: )
Photoshopta belli bir renk tonunu seçebiliyorsunuz bende mavi olan arka planı bir kaç defa seçime aldım ardından renklerden bu kısımların tonlarını beyaz yaptım. Bir kaç denemeden sonra sonuç ortaya çıktı. Diğer türlü logonun altında gölge olduğundan temizlemesi zor olacaktı. :)

hasari hocam eline sağlık :alkis: güzel seçmiş ve uğraşmışsın gölgeler harika olmuş "magic wand tool" aracını kullanarak seçim yaptın herhalde???

bloodtwister' Alıntı:
hasari hocam eline sağlık :alkis: güzel seçmiş ve uğraşmışsın gölgeler harika olmuş "magic wand tool" aracını kullanarak seçim yaptın herhalde???
Magic wand tool ile bu şekilde bir seçim zor.
Seçimi Color Range ile yapmış olması kuvvetle muhtemel.

bloodtwister' Alıntı:
Menüden seçe geliyorsun buradan Renk aralığını seç diyorsun. Çıkan ekranda damlacık aracı beliriyor shift ile basılı tut ve seçmek istediğin rengin tonlarını ayrı ayrı (koyu maviden açık maviye ) tıklıyorsun ardından tamam diyorsun işlemden sonra mavi tonların seçildiğini görürsün. Bundan sonrası del tuşuna tıklayıp silebiliyorsun.

hemenyardim' Alıntı:
bloodtwister' Alıntı:
Magic wand tool ile bu şekilde bir seçim zor.
Seçimi Color Range ile yapmış olması kuvvetle muhtemel.
Aynen öyle. :)

böyle küçük ama etkili çalışmalar bekliyoruz hasari hocam eline sağlık

Geri