Resim formatlarını nasıl çevirebiliriz?

Kodla Büyü

caisersoze

Site Gezgini
Arkadaşlar ekranda yakaladığımız resimlerin uzntısı paintte .bmp olduğundan başka bi uzantı ile kaydedince resimde kumlanma ve renklerde karışma oluyor. Bunu engellemenin bi yolu var mıdır? Ya da başka bi yolu var mıdır?

hocam resmin üzerine sağ tıkla düzenle de. paintte açar zaten dosya farklı kaydet seçeneğini tıkla. karşına bir pencere gelecek o pencerenin altında jpg, jpeg gibi seçenekler var istediğin formata dönüştereceğin uzantıyı seç ve tamam de. değişecektir o zaman resmin formatı..

Ama bmp den jpg veya diğer formatlara çevirince resim bozuluyor. Ben ekran yakalama yoluyla resim elde etmek istiyorum ama kalitesiz resimler ortaya çıkıyor.

caisersoze' Alıntı:
Ama bmp den jpg veya diğer formatlara çevirince resim bozuluyor. Ben ekran yakalama yoluyla resim elde etmek istiyorum ama kalitesiz resimler ortaya çıkıyor.

tamam hocam paint e yapıştır diyeceğine phoshopa yapıştıracaksın. böylece resimin kalitesi bozulmayacak

şahsen ben windows resim ve faks görüntüleyici de açıp kaydet diyorum. bmp - jpg - gif - tiff - png..

rami yormiim işimi görür bu uzantılar derseniz:)

Geri