Resim Köşelerini Yuvarlama

Kodla Büyü

sakar_huseyin

Aktif Üye
Firewoks'da resim köşelerini yuvarlak yapmak istiyorum. Forumu inceledim köşeleri yuvarlama işlemini sol menüde "Yuvarlak Köşeli Dikdörtgen" aracı ile yaptım. Ancak köşe yuvarlağının yarıçapı çok büyük ve küçültebileceğim yeri bulamadım. Photoshop'ta da var. Bu aracı seçtiğin zaman üst menüde yarıçap büyüklüğünü belirlediğimiz bir menü var. İstediğimiz büyüklüğü girebiliyoruz. Firewoks'ta bulamadım. bu menüyü bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Fireworks CS4 kullanıyorum.

sakar_huseyin' Alıntı:
Firewoks'da resim köşelerini yuvarlak yapmak istiyorum. Forumu inceledim köşeleri yuvarlama işlemini sol menüde "Yuvarlak Köşeli Dikdörtgen" aracı ile yaptım. Ancak köşe yuvarlağının yarıçapı çok büyük ve küçültebileceğim yeri bulamadım. Photoshop'ta da var. Bu aracı seçtiğin zaman üst menüde yarıçap büyüklüğünü belirlediğimiz bir menü var. İstediğimiz büyüklüğü girebiliyoruz. Firewoks'ta bulamadım. bu menüyü bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Fireworks CS4 kullanıyorum.

Hocam Yuvarlak köşeli dikdörtgen ile maskeleme yaptıktan sonra dikdörtgen üzerinde sarı noktalar var.. Shift tuşu ile birlikte sarı noktaları sağa sola çekerek istediğin yuvarlaklığı yakalayabilirsiniz....

Alt tuşu ile yaparsanız bu işlemi.. Sadece bir köşeyi ayarlama yapabilirsiniz....

ahmet27 verdiğin adres için teşekkürler. Çok pratikmiş. Sağol.
SHİFT+DEL sarı noktaları kaç defa denemiştim tıklamıştım ama shift tuşu ile hiç aklıma gelmedi çok teşekkürler.

photoscape ile de yapabilirsiniz aynı anda bir sürü resmi ölçü kenarlık ne istersen yap

Geri