Resim Problemi

Kodla Büyü

muratsarman

Site Gezgini
Arkadaşlar merhaba;
Hayret içerisinde kaldığım bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Nokia c7 telefonumuzla 2. sınıfların fotoğraflarını çektik. Öğrencilerin fotoğraflarını teker teker çektik ve bilgisayara aktardık. Liste olarak göründüğünde normal görünen fotoğraflar, detaylı bakılınca kesik olduğu görülüyor. Yani bir fotoğraf ya 3 parça ya da 4 parça olarak resmedilmiş görünüyor, aynı puzzle gibi olmuş.Sizce bunun nedeni ne olabilir?
Çekim hatası mı Yoksa Virüs mü? yoksa telefon mu bozuk?
Bu arada resimler cep telefonunda duzgun görünüyor.Bilgisayarda liste olarak tümüne bakılınca düzgün görülüyor ancak
windows resim ve faks görüntüleyicisi veya paintte açılınca kesik kesik görüntüleniyor. Ekte de bu resimleri paylaşıyorum.

Yorumlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

• 01122011092.jpg
    01122011092.jpg
    48.7 KB · Görüntüleme: 846
  • liste.JPG
    liste.JPG
    33.6 KB · Görüntüleme: 846
Telefonda bir sıkıntı olmalı. Telefondaki bir resmi alıp buraya direk eklermisiniz üzerinde hiç oynama yapmadan.

hocam zaten küçük hali lazım. liste halinde görüntülenirken print screen yap , oradan kesip alırsın resimleri... :idea:

bence de telefonda problem olabilir. Hocam sorunu çözünce paylaşır mısınız...

Bazen böyle önemsiz gibi görünen ancak hiç bir açıklaması olmayan problemlerde çıldırasım geliyor... (kendi başıma geldiğinde)

Açtığınız programı değiştirimeyi deneyin deyip saçma soruna saçma bir çözüm önerisi getireyim...

Telefonda resim çekerken ayarlarını varsayılan yapın hiçbir ek işlem yapmasın (parlaklık filan...).
Sorun telefonda bunun pek bir nedeni yok fotografı birleştirirken yanlış birleştiriyor. Eğer telefonda resim kaydetme formatı değiştirilebiliyorsa farklı bir format tercih edin.

Hocam telefonun bilgisayara bağlanırken kullanılan bir programı varsa(windows mobile sync vb.) direk onunla açın kartın içini. Ya da kartı telefondan çıkarıp bilgisayara bağlayıp deneyin.

Geri