Resimde tarihi silme

Kodla Büyü

pneuma_ex

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Slm arkadaşlar eklentideki resimlerde tarihleri nasıl silebiliriz. Photoshoptan çok fazla anlamıyorum. Sağolun.

Ekli dosyalar

• foto.rar
    3.9 MB · Görüntüleme: 340
Hocam bu tarihlerin üzerine okulun logosunu falan koysanız hiç silmeyle uğraşmazsınız. :)

kendim kullanıyor olsam belki olabilir hocamda arkadaşın resimler bende anlatan olursa öğrenmek ve uygulamak istiyorum.

işin sırrına gelince fotoğraf çekerken makinenin tarihi gösterme seçeneğini seçeceksin

Ekli dosyalar

• 100_10602.JPG
    100_10602.JPG
    65.5 KB · Görüntüleme: 4,818
Tarihi silmek için photoshop ta fotoğrafı açı katman haline getireceksiniz. Daha sonra damga aracını alıp ctrl tuşuna basark hemen en yakınındaki noktadan parça alıp tarih yazan sarı rengi boyayacaksınız. Fakat tarihler de renkler çok olduğu için büyüterek yapıp, biraz uğraşmanız gerekiyor. Bunu yapmaktan sa söylendiği gibi okul logosunu farklı bit katman la üzerine eklemek daha mantıklı ve çok kolay..

tek tek uğraşmak yerine aynı oranda kırpsanız daha kolay olmaz mı?

Ekli dosyalar

• 100_1058.jpg
    100_1058.jpg
    395.3 KB · Görüntüleme: 4,738
  • 100_1062.jpg
    100_1062.jpg
    486.5 KB · Görüntüleme: 4,738
gercek boyutu cok buyuk ekleyemedım olmusa yollayayım meilden

Ekli dosyalar

• 100_1058.JPG
    100_1058.JPG
    474.8 KB · Görüntüleme: 4,727
  • 100_1060.JPG
    100_1060.JPG
    475.3 KB · Görüntüleme: 4,727
  • 100_1062.JPG
    100_1062.JPG
    133 KB · Görüntüleme: 4,714
  • aile eğitimi3.jpg
    aile eğitimi3.jpg
    35.3 KB · Görüntüleme: 4,715
Hepinizin ellerine sağlık bu siteyi bu sebeple seviyorum :) Yapan arkadaşlar bana balık tutmayıda öğretirlerse daha mutlu olacağım yarın öbür gün yine lazım olur :) Ozantürk hocam sırda güzelmiş :)

pneuma_ex' Alıntı:
Hepinizin ellerine sağlık bu siteyi bu sebeple seviyorum :) Yapan arkadaşlar bana balık tutmayıda öğretirlerse daha mutlu olacağım yarın öbür gün yine lazım olur :) Ozantürk hocam sırda güzelmiş :)
Hocam inpaint isminde bir program var. yıllardır tarih silmek için kullanırım. Gayet başarılıdır. Kullanımı da çok kolay. Tarihin olduğu kısmı dikdörtgen şeklinde seçip yukarıdan yeşil butona basacaksınız. Ücretli bir programdır, ilacını falan bulamazsanız özelden yazın.

Teşekkür ederim arkadaşlar çalışma şartlarımız ne kadar kötüleşsede bu zümreyi seviyorum :)

ne demek usta elımızden gelen bısey olduktan sonra yardımcı oluruz

Geri