resimlerimi açamıyorum acilll yardım

Kodla Büyü

6fatma8

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
dosyayı sağ tıklatıp gelişmiş şifreleme yaptım. format atmam gerekti. Flash diske veya masaüstüne atmaya calıştıgımda 'ERİŞİM ENGELLENDİ' cevabı alıyorum. bir dosyada buraya yükleyeyim dedim ama olmadı kabul etmiyor. klasör içindeki belgelerin adları yeşil renkte görünüyor.resimlerimin hiçbiri açılmıyor ne yapmam gerekiyor

Merhaba hocam aklıma gelen her türlü çözümü öneriyi buraya yazıcam inşallah çözülür. Hiç şifrelemeseydiniz bir çözm olabilirdi ama benim dediklerimi bir uygulayın görelim nolacak.Yeşil renkli klasörler şifrelenmiş klasörlerdir.Galiba bu dosyaları şifreleyip sonra yeni windows kurup açmaya çalıştınız.Eğer böyleyse kurtarmanız çok zor.
Kod:
1.  ÇÖZÜM YOLU => Aşağıda anlatacağım işlemler için basit dosya paylaşımını devre dışı bırakmalısınız. Basit dosya paylaşımının nasıl devreden çıkarılacağını bilmiyorsanız 

Basit dosya paylaşımını devre dışı bırakmak için, şu adımları izleyin: 
1.	Başlat'ı ve sonra da Bilgisayarım'ı tıklatın.
2.	Araçlar menüsünde, Klasör Seçenekleri'ni ve ardından Görünüm sekmesini tıklatın.
3.	Gelişmiş Ayarlar bölümünde, Basit dosya paylaşımı kullan (Önerilen) onay kutusunu temizleyin.
4.	Tamam'ı tıklatın.
çözümünden bilgi alabilirsiniz.

Bu işlemi yapmak için Yönetici (Administrator) olarak bilgisayara girin.

1. Yukarıdaki işlemi yaptıkdan sonra klasörü sağ tuşla tıklayın. Paylaşım ve Güvenlik seçeneğini tıklayın.

2. Açılan özellikler penceresinde Güvenlik sekmesini tıklayın.

3. Grup ve Kullanıcı adları bölümünde yer alan kullanıcıları teker teker seçerek Kaldır tıklayın. 
Bu bölümde hata verirse Gelişmiş butonunu tıklayın ve   "Bağımlı nesnelere uygulanan izin girdilerini ana öğeden devral" işaretini kaldırın. Tamam tıklayın.

4. Ekleyi tıklayın ve "Seçilecek nesne adlarını girin " yazan bölüme Administrator yazın ve Tamam tıklayın. 

5. Administrator için izinler bölümünde "İzin ver" yazan bölümdeki tüm secenekleri seçin ve Tamam tıklayın. 

Şimdi dosyalara erişebiliyor olmalısınız.
Kod:
2. ÇÖZÜM YOLU => Windowsun kendi programları hariç internetten başka resim açma programları deneyebilirsiniz. Hepsini indirin deneyin bir görelim.
ACDSee => http://www.gezginler.net/indir/acdsee-free.html
XnView => http://www.gezginler.net/indir/xnview.html
FastPictureViewer => http://www.tamindir.com/fastpictureviewer/
Kod:
3. ÇÖZÜM YOLU => Başlat + Denetim Masası + Klasör Seçenekleri. Dosya Türlerine gir. Photo File Extension yada Fotoğraf Resim ile ilgili alanı bulun (jpeg, jpg, gif, bmp, vs.) burden open with ( birlikte açı ) değiştirin. Tabiki once yukarda dedğim programları bilgisayarınıza yükleyin.
Kod:
4. ÇÖZÜM YOLU => Resimleri başka bir bilgisayarda açmayı deneyiniz. Eğer açamıyorsanız ordada resmi şifrelediğniz için kırmanız gerekmekte kendi oluşturduğunuz şifreyi geri yazın.
Kod:
5. ÇÖZÜM YOLU => Resimlerinizi birde Adobe Photoshop CS3de açmayı deneyin. Birde dosyayı açarken ESC tuşuna basılı tutun. Daha sonar CTRL+SHIFT+S yaparak resmi bir daha başka bir yere kaydedin ve bunu her resim içi yapın.
Kod:
6. ÇÖZÜM YOLU => Başlat / Çalıştır diyip regsvr32 %windir%\system32\shimgvw.dll yazın ve windows fotoğraf görüntüleyici yenilenir ve inşallah düzelir.
Kod:
7. ÖNERİ => Dosya/ klasör isimleri yeşil renk olmuş ise ve sizde sertifikanızın yedeğini ALMAMIŞ iseniz, ve sisteminizi formatlamış iseniz çok üzgünüm ki o dosyalara bir daha erişemeyebilirsiniz.
Kod:
8. ÇÖZÜM YOLU  => Hiçbir tanesi işe yaramadıysa, resimleri açabildiğniz ve şifrelemedn önceki güne geri dönün yani system geri yükleme yapın. Mutlaka açılacaktır resimleriniz.
Kod:
9. ÇÖZÜM YOLU => Resimleri MacOSX, Linux işletim sistemlerinde farklı programlarla açmayı deneyin.
Kod:
10. ÇÖZÜM YOLU => http://www.online-tech-tips.com/computer-tips/decrypt-encrypted-xp-files/
Benden bu kadar valla aklıma gelen tüm çözümleri sıralamaya çalıştım.

denedim olmadı ama 9. çözüm olabilir sanki
çok çok teşekkür ederim ilginiz için

Geri