:::{Resimli}Flash(swf) Anlatımlar Yapma-Instant Demo:::

Kodla Büyü

aakcakaza

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Instant Demo programıyla bilgisayar ekranınızdaki herhangi bir görüntüyü hareketli Flash(swf) formatında-html veya exe. olarak kaydedebilirsiniz.
Program içindeki farklı balon şekilleriyle anlatımınız üzerine yazılar yazıp anlatımınıza anlam katabilirsiniz.

Programı açmadan önce kaydedeceğiniz-görüntüsünü alacağınız ekranı belirleyip açın,bu ekran bir video görüntüsü-bir program anlatımı veya forum sayfasında bir yer olabilir.
Program açın,programı açtığınızda karşınıza çıkacak ekran aşağıdaki resimdeki gibi olacaktır;

14688323no1.jpg

Kaydınızı tamamlayınca kaydınızı sağ alt bardaki STOP butonuna basıp durdurun,program sizden önce anlatımınızı hangi isimle kaydetmenizi isteyecek ve ilk kaydı kendi formatında "Instant Demo Movie" olarak kaydedecektir ve bu dosya boyutu biraz fazla olacaktır.Bu işlemi yapar yapmaz anlatımınızı yapacağınız ekran tekrar açılacak,anlatımınızı yaptığınız program-forum sayfası vs altta hemen üstünde de aşağıdaki resimdeki anlatımınıza balonlar içinde yazılar ekleyeceğiniz ekran çıkacak;

99560433qy3.jpg

bu ekranda resimde işaretli olan ok işaretine tıklayarak anlatımınızı adım adım ilerletebilir veya geri getirebilirsiniz,siz "Enter Talk Buble Text Here..." yazılı boş alan tıkladınızmı yazı kaybolacak ve bu ekrana anlatımınızın akışına uygun olarak ne yazmak istiyorsanız yazacaksınız,yazdıklarınız anında çalışma ekranınızda balon içinde gözükecektir.Yine ok işaretini yavaş yavaş ilerleterek yazı eklemek istediğiniz yerlere yazınızı aynı metodla ekleyebilirsiniz.

Bu ok işareti sağa doğru sona dayandımı artık çalşmanızı kaydedebilirsiniz.Aşağıdaki resimdeki "oluştur" butonuna tıklayın,

12010084rd7.jpg

karşınıza çıkacak ekran aşağıdaki gibi olacaktır,

51591831ma9.jpg

bu ekranda "Seçenekler" kısmında çalışmanızı hangi formatlarda kaydetmek istiyorsanız o seçeneği seçili yapın (html-swf-exe.) "Demo Oluştur" butonuna tıklayınca program otomatik olarak çalışmanızı belirlediğiniz kriterlerde kaydetmeye başlayacak,kaydın bitmesini bekleyin.
Belirlediğiniz kriterlerdeki formatta çalışmanız dosyayı ilk kaydettiğiniz klasör içine kaydedilmiştir.
Eğer SWF(Flash) formatında olan kaydınızı paylaşmak istiyorsanız sadece bu dosyayı http://imageshack.us/ adresine gidip-yükleyip forumlarda paylaşıma sunabilirsiniz.Çalışmanızı html formatında verebilmeniz için internet ortamında herhangi bir siteye çalışmanızın aynı klasör içine toplanmış olarak hem html hemde SWF(Flash) formatında olanlarını upload edip link verirken sadece html uzatılı olanını link vererek paylaşabilirsiniz,bu şekilde paylaşım yaparsanız çalışmanızı diğer kullanıcılar çok daha net görüntüleyebileceklerdir.

ornek calisma:

http://img163.imageshack.us/my.php?imag ... emo3ib.swf

NOT:Çalışmayı daha net görüntüleyebilmeniz için açılan sayfadan "Resolution" u 800 seçin.

Ya gerçekten benim de 8 gb kingston flash belleğim raw a dönüştü yani bozuldu.
Bir çare bulamadım.

Geri