Resmi yazı geldi...Giriş sayfaları değişsin:)

Kodla Büyü

mefete

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar gün geçmiyor ki gariplikler yaşanmasın!

Bugün okula geldim ve gelen resmi yazıları okuyayım dedim..İlçe milli eğitimden gelen yazının özü şöyle;

Okulunuz bünyesinde bulunan bütün bilgisayarların Explorer açılış sayfası valiliğimizin web adresi yani Osmaniye.gov.tr olacak…

Şimdi size danışmak istedim…Bunun amacı ne olabilir:)

Burası Türkiye diyorum başka da bişey demiyorum :) Bülent ERSOY gelecek olsa ne yaptırırlardı acaba :)

:) Komik gerçektende. büyük ihtimalle web sayfasını yapan arkadaşın egosunu tatmin etmek amacıyla valiliğe yaptığı baskı sonucu alınmış bir karardır. 2. bir ihtimalde site sanırım bir eğitim sitesi olma yolunda , Öğrencilere yönelik içerikler, dersler falan:)

mavilik' Alıntı:
:) Komik gerçektende. büyük ihtimalle web sayfasını yapan arkadaşın egosunu tatmin etmek amacıyla valiliğe yaptığı baskı sonucu alınmış bir karardır. 2. bir ihtimalde site sanırım bir eğitim sitesi olma yolunda , Öğrencilere yönelik içerikler, dersler falan:)

Hocam ilk seçenek daha ağır basıyor ve ilk akla gelende de o:)

Ve şimdi Reklamlarrrr. Hocam belki öğrenciler valiliğin çalışmalarını merak eder açılan ihaleleri takip etmek ister. :D

ie7 veya ie8 varsa bilgisayarlarda, birden fazla açılış sayfası ayarlayabilirsin. Bizim okulda sırasıyla okulun sitesi, google, egitim.gov.tr, var. egitim.gov.tr'yi il koordinatörü, okulun sitesini müdür, google'ı da çocuklar istiyor.
sorun yok, elimizden geldiğince kimseyi geri çevirmiyoruz :)

Bence egosunu tatmin ediyorlar.Amaç bu olabilir :) Hani ilçe/il bakanlık sayfası açılacak girişte deseler anlarım bu ne yaw .

REKLAM KOKAN HAREKETLER BUNLAR HOCAM.GÜNDE 400-500 İMZA ATAN SAYIN VALİMİN BELKİ HABER BİLE YOKTUR BÖLE BİŞEYDEN.

Yapılan biraz saçma görünebilir ama iyi niyet aradığınızda da bulabilirsiniz hocam. Nasıl?

* Çocuklarımız google amcaya hizmet etmek yerine, kendi kentinin internet sitesini görebilir, gezinebilir.
* Çocuklar giriş sayfasında kalmak zorunda değiller, adres çubuğunu kullanarak google amcaya yine gidebilir bu sayede bir adres çubuğu olduğunu dolaylı da olsa fark edebilirler
* Kendi kentini, kendi valisini tanımayanlar en azından simaen valinin kim olduğunu görebilir, bakarsınız merak eder özgeçmişini okur ilham alır vali olma yolunda azimle çalışmaya başlar
* Kentte kendi okulları dışında da çeşitli resmi kurumlar olduğunu fark eden öğrenciler hangisinin ne işe yaradığını belki merak edip bakarlar.
* Mahallesinden henüz çıkmayan çocuklar, şehirlerine ait diğer yerlerin fotoğraflarını görebilirler,

Bu örnekler çoğaltılabilir. Zorla dayatma doğru değil ama bu bile çocuklarımızın yararına diye düşünüyorum kendi adıma.

Bizim bilgisyarların giriş sayfası google...Giriş sayfası değişik olsun...4.-5. sınıflar.."Hocam benim bilgisayrın interneti bozulmuş diyor":) Çocuk interneti google sanıyor...Şimdi ben nasıl değiştireyim:p

Kıvrımlı tatlıyı yiyip,şamgamı içe içe ne hale gelmiş çocuklar görüyon mu.Google göremezse benim internet bozulmuş diyor demek :lol:

sayfaya giriş yapanların sayısını yükseltmek istiyolardır............. Bu kadar kişi sayfamızı ziyaret ediyor diyecekler ya.

Ferhat' Alıntı:
Kıvrımlı tatlıyı yiyip,şamgamı içe içe ne hale gelmiş çocuklar görüyon mu.Google göremezse benim internet bozulmuş diyor demek :lol:

Ne tatlısı diyorlardı ona:) Burma tatlı mı ne? Üstüne bir bardak şalgam..Birde Osmaniyenin fıstığı meşhur...Onunu yiye yiye böyle oldu işte :lol:

mefete' Alıntı:
Ferhat' Alıntı:

Ne tatlısı diyorlardı ona:) Burma tatlı mı ne? Üstüne bir bardak şalga..Birde Osmaniyenin fıstığı meşhur...Onunu yiye yiye böyle oldu işte :lol:

Tatlının adını karıştırma hocam.Yesin çocuklar zamanı gelince öğrenirler adınıda.Bildiğin kıvrımlı tatlı işte...

Biz de yapsak mı acaba daha da hit alsın pagerank de eklemişler mi google reklamları falan var mı :puhaha:

evet bize de geldi o yazıdan,
bi anlam veremedim.
henüz giriş sayfalarını da değiştirmedim.
pek niyetim de yok...

mefete' Alıntı:
Bizim bilgisyarların giriş sayfası google...Giriş sayfası değişik olsun...4.-5. sınıflar.."Hocam benim bilgisayrın interneti bozulmuş diyor":) Çocuk interneti google sanıyor...Şimdi ben nasıl değiştireyim:p

Aynen hocam çocuklar interneti google sanıyor. Labdaki makinalarda güvenlik kartı var, normal açılış sayfası google. 6-7-8 lerden açılış sayfasını değiştirenler oluyor. Onların peşine aynı gün 4-5 lerle ders yapınca hocam internet gitmiş diyenler oluyor.

Galiba valilik sayfasına reklam alacaklar, :) :D her gün giren öğrenci sayısını düşününce ortaya çok büyük bir rakam çıkıyor.

mefete' Alıntı:

Bugün okula geldim ve gelen resmi yazıları okuyayım dedim..İlçe milli eğitimden gelen yazının özü şöyle;

Okulunuz bünyesinde bulunan bütün bilgisayarların Explorer açılış sayfası valiliğimizin web adresi yani Osmaniye.gov.tr olacak…

..
kesin sitenin PR değerini arttırıp satacaklar :D :puhaha: :puhaha:

BaRBaRYaN35' Alıntı:
mefete' Alıntı:

..
kesin sitenin PR değerini arttırıp satacaklar :D :puhaha: :puhaha:

Oda güzel :idea:

Bende aynen hocama katılıyorum çocuklar ilk açtığında google gelmezse bizim bilgisayarda internet yok diyorlar. Böyle bir şeyi yapmak onları biraz daha zorlaştırmak olacak gibi geliyor bana.

Googlede üst sıralara çıkmak için atılmış bir adım hocam.
Ben açılış sayfalarını kendi kullanmadığım bir domain host hesabına yönlendiriyorum. Ordan haftalık olarak istediğim adrese yönlendirme kodunu yazıyorum. İstediğim siteye yönleniyo tüm açılış sayfaları.

Tavsiye ederim gayet kolay oluyor

Ben giriş sayfalarını okulun web sayfası yaptım. Öğrencilerin genel problemi oldum böylece. Explorer tıklanıyor ve şu sesler yükseliyor sınıftan:
"Öğrtmeniiim, bunda internet yooook. Açıveceeen mi gogleyi!!!"
Zamanla öğrenecekler diye beklemedeyim. Her ders sabırla teker teker gösteriyorum öğrensinler diye.
Umudumuzu kaybetmemek gerek di mi ama...

mavilik' Alıntı:

katılıyorum...
Ufakta olsa bende bi ara sadece kendi labımda kendi okulumun sitesini eklemiştim...
Ama büyük bir ego olsun da ilçedeki tüm bilgisayarlara ekleyeyim dememiştim.
işe yeni başladıysa tasarımcı mazur görürüm...
:D :D

Geri