RFID RC522 kartını Mblock programıyla eşzamanlı kullanabilir miyim?

Kodla Büyü

k45abalı

Seçkin Üye
Seçkin Üye
RFID kartını alışveriş kartı gibi kullanmak istiyorum. Mblock programında kantindeki ürünler yer alacak. Öğrenci RFID kartı ile ödeme yapacak. Kartı okuttuğunda Mblock ta öğrenci hesabından parası düşülecek. Yani RFID kartını okuttuğumda aynı zamanda Mblock un RFID kartının seri numarasını almasını istiyorum.
İnternette araştırdım bulamadım.
Teşekkürler.

Arduino ide ile rfid kolay kodlanır . Mblock için eklentilerin ne kadar doğru çalışır bilmiyorum , hiç denemedim. Rfid her kartı okuduğunda seri numarasını okur , eklentilerde büyük ihtimalle bağlantı pinleri ve rfid numarası için kod bloğu olması gerekli .

RFID kartını alışveriş kartı gibi kullanmak istiyorum. Mblock programında kantindeki ürünler yer alacak. Öğrenci RFID kartı ile ödeme yapacak. Kartı okuttuğunda Mblock ta öğrenci hesabından parası düşülecek. Yani RFID kartını okuttuğumda aynı zamanda Mblock un RFID kartının seri numarasını almasını istiyorum.
İnternette araştırdım bulamadım.
Teşekkürler.

Ekran Alıntısı.PNG

yukarıdaki kodu oluşturdum. çalışmadı. mblock ta bişey yaptırmak istediğimde olmuyor. diğer türlü seri port ekranında kartın seri numarısını görebiliyorum veya arduino kipi/arduinoya yükle deyince ledleri yakıp söndürebiliyorum. ama mblock ta bişeyler yap deyince olmuyor(aygıt yazılımı güncellemesi. kart okutulduğunda mblock içindeki değişkenleri değiştirebilmek istiyorum

kullandığum uzantılar: 1) RFID card for mBlock (Erdal Delebe), 2) Strings (Abaddon)

Son düzenleme:
Rfid kartı uzantısı mblockta tek başına çalışmaz birde advanced arduino kütüphanesi olmalı serhat kağan şahin scratch ve mblock ile kitabının yeni baskısında anlatılıyor nasıl olduğu

Geri