rj45 çoklayıcı ile kablolu interneti paylaşmak?

Kodla Büyü

seloman54

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar akıllı tahtalara takılan sarı internet kablosunu rj 45 çoklayıcıya bağlayıp çoklayıcıdan çıkan bir ucu tahtaya diğer ucu laptopa bağlayabilir miyiz? deneyen oldu mu acaba

Mevcut haliyle sadece bir bilgisayar internete çıkabilir.çoklu bağlantı isterseniz bakanlıkla iletişime geçerseniz merkezden hallediyorlar

Mevcut haliyle sadece bir bilgisayar internete çıkabilir.çoklu bağlantı isterseniz bakanlıkla iletişime geçerseniz merkezden hallediyorlar
hocam okulda fatih kablosuz ağı yok sadece kablolu olarak bağlanıyor akıllı tahtalar (fatih Ağı). ancak öğretmenler laptoplarını da internete bağlamak istedikleri için aklıma bu yöntem geldi. dediğiniz gibi olur ama her sınıf için mi dağıtım izni isteyeceğim? 20 tane sınıf var

hocam access point ler var sınıflarda, ordan bağlansınlar kablosuz

1 to 2 rj45 şeklinde satılan aparatın internet dağıtımı yaptığına emin olarak alınız.Bazıları interneti dağıtmıyor...

arkadaşlar akıllı tahtalara takılan sarı internet kablosunu rj 45 çoklayıcıya bağlayıp çoklayıcıdan çıkan bir ucu tahtaya diğer ucu laptopa bağlayabilir miyiz? deneyen oldu mu acaba
hocam, okulunuz internete nasıl bağlanıyor? modem ile bağlanıyorsa dağıtma ihtimaliniz muhtemeldir. Ancak okulunuzda fatih projesine ait fiber internet varsa yukarıdaki hocalarımın yazdığı gibi dağıtım yapamazsınız.

rj45 çoklayıcı kullanıdığınız zaman sadece 1 cihazla ağa/internete erişebilirsiniz. Aynı anda 2 veya daha bağlantı için hub/swich gerekir...

Homyl RJ45 Y Splitter Adaptörü 1 Ila 3 Port Cat 5 / Cat 6 Fiyatı

Hadron HD4558 1/2 Splitter Ethernet Çoğaltıcı Fiyatları, Özellikleri ve  Yorumları | En Ucuzu Akakçe

hocam, okulunuz internete nasıl bağlanıyor? modem ile bağlanıyorsa dağıtma ihtimaliniz muhtemeldir. Ancak okulunuzda fatih projesine ait fiber internet varsa yukarıdaki hocalarımın yazdığı gibi dağıtım yapamazsınız.
hocam fatih interneti mevcut ancak fiber değil.

Hocam benim okulumda da access pointler yoktu. Ben de fatih pys den kayıt açtım, beni aradılar bt lab için switch bağlayacağım bir uca çoklama yetkisi vermenizi istiyorum dedim. Onlar da açtılar hangi port olduğunu da söylediler. Sonrasında o uca switch bağladım tüm okul için okulun çeşitli yerlerine 10 tane access point aldım switch den önce ağ kablosu ile ilk access pointe interneti aldım, ondan da wifinin sinyalinin azaldığı noktalarda olacak şekilde yerleştirdiğim diğer access pointlere wifi genişletici olarak bağladım. Yine çoklama yetkisi aldığım uca bağladığım switche bt sınıfına giden ağ kablosunu bulup onu da bt sınıfına da bağladım. Bu sorunu ben böyle çözdüm. Şimdi okulun her tarafında wifi çekiyor. Aynı zamanda bu access pointleri aynı marka alırsanız hepsini telefondan mobil uygulaması ile görüp yönetmeniz de mümkün.

mobil etkin nokta olsa gibi.
1728416764210.png

mobil etkin i başlangıca eklemek istiyorum, hiç deneyen oldu mu? komutla mobil etkin noktayı nasıl açabiliriz

bayağı bi geç olmuş ama galiba sorunu çözmüşsünüzdür. mobil etkin noktayı kendi all in one bilgisayarımdada kullanıyorum.

Geri