robores 3.0 çıktı 133*171 20 kb üstü...

Kodla Büyü

hasan

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Alalh razı olsun, birçok arkadaşımız güzel programlar yaptılar ve buldular...

Robores programını yapan Süleyman Bey'e e-posta attığımı yazmıştım. Benimle beraber birçok meslektaşım da atmış ki programı biraz düzenleyip göndermişler....

Önceki gibi basit ve kullanışlı. Otomatik yüz tanımalı...

webcam kullanarak dahi oluyor yada çektiğiniz yüzlerce fotografı 3-5 saniye içinde aktar dönder olmadan tertemiz bir şekilde...

Çözüm bulunmuş hali : e-okul-f121/robores-v3-0-t132276.html
Elleriniz iki tarfta da dert görmesin... Süleyman Bey...

Not: Programın son versiyomu çıktığı için konu adını da değiştirdim...

Re: robores 2.0 çıktı 133*171

hasan' Alıntı:
Alalh razı olsun, birçok arkadaşımız güzel programlar yaptılar ve buldular...

Robores programını yapan Süleyman Bey'e e-posta attığımı yazmıştım. Benimle beraber birçok meslektaşım da atmış ki programı biraz düzenleyip göndermişler....

Önceki gibi basit ve kullanışlı. Otomatik yüz tanımalı...
Şu an tek eksiği 20 kb altında olabiliyor.. Ona da inşaallah bir çözüm buluruz..

hocam mesaj atanlardan biri de bendim...bana da gönderdi süleyman hocam saolsun. kb sorununu dosya şişir programıyla hallediyoruz şu an...o da ekte

Ekli dosyalar

• Dosya Sisir.rar
    181.6 KB · Görüntüleme: 327

Teşekkürler hem Hasan hocamıza hem Süleyman Bey e

Yarın kısmetse bir deneyelim...
Teşekkürler hocam.

bu programı önceden de kullanıyordum. çok pratik. dosyaşişir i kullanmadan sadece bu robores i kullanarak istenilen kb sınırları aralığında fotoğraf elde edilemez mi? ya da bu dosyaşişir programının daha pratiği, tek tek değil de topluca yapanı var mı?

Ve beklenen haber çok şükür... :+1: :+1:

batlamyos' Alıntı:
bu programı önceden de kullanıyordum. çok pratik. dosyaşişir i kullanmadan sadece bu robores i kullanarak istenilen kb sınırları aralığında fotoğraf elde edilemez mi? ya da bu dosyaşişir programının daha pratiği, tek tek değil de topluca yapanı var mı?
dosya şişirin toplu şişirme özelliği yok hocam...ama yüz tanıma önemli değil diyorsanız...soft - ge photo programı da güncellendi..yani yeni resim ebatlarına göre değişti.onu deneyin

hem roboes i yapanlardan hem de şişirme eklentisini yapanlardan Allah razı olsun. 15 gündür bu sorunla uğraşıyordum nihayet çözüldü...

Herkese Merhaba,

Ben Süleyman Türkmen,

Robores programının kullanılması ve faydalı olmasına memnun oldum. Programla ilgili öneri istek ve eleştiri olursa bildirmenizi rica ederim. vakit buldukça programı geliştirmek için üzerinde çalışırım.

son olarak programa Bitmap olarak kaydetme seçeneği koydum. dolayısıyla dosya boyutu 67 KB oluyor. Test etme şansım olmadı. umarım sorunsuz çalışır.

"Dosya virüslü" diye bi uyarı geldiği için dosyayı sildim. daha sonra yükleyeceğim

En son gönderilen dosya virüslü. Mesajın ve dosyanın silinmesi lazım. Kötü amaçlı içerik.

virüs uyarısı için dosyayı hotmail'e yükleyip gönderdim. herhangi bir virüs uyarısı almadım.

önceki sürümü kontrol ettiğimde zip dosyasının tekrar ziplendiğini gördüm ve aynı şeyi bende yaptım sorun kalktı.

crome virüslü olup olmadığına bakmaksızın exe uzantılı dosya içeren zip dosyasına engel koyuyor sanırım.

programı daha önce kullanan ve yeni sürümü indiren arkadaşlar mesaj atabilirlerse sevinirim. dediğim gibi test etme imkanım olmadı bitmap olarak kaydedilen dosyaları e-okul kabul edecek mi merak ediyorum.

Ekli dosyalar

• 2014-07-29_182707.png
    2014-07-29_182707.png
    68.5 KB · Görüntüleme: 871

programı kullandığınız ve gelişimine katkı sağladığınız için teşekkürler.

hata veren durumu düzelttim.

web cam'den görüntü almak için de çalışmalara başladım.

saygılar.

Programı kullanan yada kullanacak olanlara hatırlatma

yapılacak yeniliklerle ilgili haberlere ve kullanımla ilgili bilgilere ulaşmak için programın aşağıdaki resimde gösterilen simgesine tıklayabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• robores-info1.jpg
    robores-info1.jpg
    45.9 KB · Görüntüleme: 852

sturkmen72' Alıntı:
programı kullandığınız ve gelişimine katkı sağladığınız için teşekkürler.

hata veren durumu düzelttim.

web cam'den görüntü almak için de çalışmalara başladım.

saygılar

Eline saglık hocam,

inşallh webcam işini de başarırsınız kolay gelsin. Bu arada webcam fotograf çekme butonunu ana menüdeki bar çubuguna şimge şeklinde koymanız daha işlevsellik kazandırır çünkü önemli bir özellik olacak eger olursa, olmazsa da canın sagolsun :+1:

Ekli dosyalar

• 2014-07-29_202203.png
    2014-07-29_202203.png
    2 KB · Görüntüleme: 863

(webcam destekli) Robores3'ü yayınlamak üzereyim. son bir kaç kontrol kaldı. programı denemek isteyenler mesaj atarlarsa son halini gönderebilirim.

Süleyman Bey robores programının son halini ekleyebilir misiniz?

Geri