Robot Kulübü Egzersiz Planı

Kodla Büyü

inanin.ozu

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Okulumuzda yarışmalara katılmak için Robot kulübü kuracağız. kulüp evrakları, ve en önemlisi egzersiz planı elnide bulunan var ise paylaşabilirmi. şimdiden teşekkürler...

örnek olsun diye itiyorum olmadı zaten kendim hazırlıycam tüm evrakları paylaşırım ozaman hocam...

Merhaba hocam, robot kulübü tamam da egzesiz olayını anlayamadım. Robot kulübü üzerinden egzersiz nasıl yapabiliyorsunuz? Bir de bu egzersiz için nasıl bir belge/sertifika sunuyorsunuz? Daha önce örneğini duymadığım için soruyorum, teşekkürler...

robot yarışmalarana katılmak için klüp bünyesinde Arduino ile seçilen 3 veya 4 yarışmaya hazırlık için 12 mayısa kadar sürecek bir egzersiz planı yazıcaz. Egzersiz açılıyor hocam açmak için Elektronik-elektrik veya bilgisayar öğretmeni olmanız yeterli. planı düzgün yazdıkdan sonra ilçe mem onaylar sıkıntı olmaz. tübitak için yapmıycaz acıkcası...

Bu milli eğitim bizim robot kulübü üzerinden egzersiz açmamıza neden izin vermiyor? İzin verse öğretmenlerin önünü açsa fena mı olur?

Hocam robot kulübü nasıl açıyorum egzersiz, olarak yani bir belgesi falan var mı nasıl alınıyor

Kulüp açmak işin lise de olmak gerekiyor sanırım hocam.
Bi de ayrıntılı bilgi verir misiniz

robot için hangi dil kullanılıyor 4006 için yapmayı düşünüyorum ama hiç bir deneyimim olmadı bu konuda

emrahsahan' Alıntı:
robot için hangi dil kullanılıyor 4006 için yapmayı düşünüyorum ama hiç bir deneyimim olmadı bu konuda

- pıc
- visual basic
- c#
-v.s.

en kolayı arduino programlamak c# ile...

inanin.ozu' Alıntı:
- pıc
- visual basic
- c#
-v.s.

en kolayı arduino programlamak c# ile...

hocam nasıl açabiliyoruz bu kursu. açıklayabilirmisiniz. yukarıda yazılanları okudumda yuvarlak cevaplar vermişsiniz. ayrıca planı da paylaşırsanız seviniriz. :)

biz egzersizi Açtık arkadaşlar sadece gec verdiğimiz için egzersiz planını MEM kasımda başlatacak. Ders ücretini de öyle alıcaz. Planı saolsun baska bir okuldaki arkadaşdan aldık. en yakın zamanda paylaşıcam.. Robot kulübü evrakları ile birlikte...

Hocam 3 aydır şu konuyu virale çevirdiniz. Ne planınız var ne de mantıklı bir açıklamanız. Tübitak Bilişim Olimpiyatları benzeri bir yarışmaya mı hazırlanıyorsunuz? Yönetmelik sadece buna izin veriyor. 4006 için mi yapacaksınız? Benim bildiğim bunun için egzersizi bilişmci açamaz. Diğerleri de nasıl açar onu bilmem.
Anca arada "ben yapıyom walla" modundasınız. Üzgünüm ama durum bu. Robot konusu hepimizi heyecanlandırıyor malum, bir de plan görsek diye heyecanla tıklayıp görememek:))

Öncelikle okulda çok iş olduğu için bir kaç da web işi yaptığımdan dolayı foruma girme şansım pek olmuyor. İhtiyacı olan arkadaşlara da her zaman yardımcı olmak için elimden geleni yaparım. evraklar yeni bitti MEM den onayları alındı. İstediğiniz gibi düzenleyip kullanabilirsiniz arkadaşlar hayrını görün.
egzersiz planları ve kulüp dosyasını kendi planımız ve okulumuza göre yaptım hala üstünde değişiklik yapıyorum (katılacağımız yarışma sayısına göre).
sorusu olan arkadaşlara da dediğim gibi sık giremiyorum baktıkça cevap veririm.
Not: egzersizi bir sonraki aydan başlatırsanız rahat onay alırsınız bence bizde öyle bi sıkıntı cıktı ....

Ekli dosyalar

• Robot Kulübü.rar
    2.7 MB · Görüntüleme: 1,797
tdemirparmak' Alıntı:
Hocam 3 aydır şu konuyu virale çevirdiniz. Ne planınız var ne de mantıklı bir açıklamanız. Tübitak Bilişim Olimpiyatları benzeri bir yarışmaya mı hazırlanıyorsunuz? Yönetmelik sadece buna izin veriyor. 4006 için mi yapacaksınız? Benim bildiğim bunun için egzersizi bilişmci açamaz. Diğerleri de nasıl açar onu bilmem.
Anca arada "ben yapıyom walla" modundasınız. Üzgünüm ama durum bu. Robot konusu hepimizi heyecanlandırıyor malum, bir de plan görsek diye heyecanla tıklayıp görememek:))

modunda değilmişim demekki hocam. işi gücü bırakıp yazamadım buraya kusura bakmazsın artık. :)

kulüp açmak için lisede olmanız ilköğretimde olmanız farketmez. sene başı toplantısında kulüplerin içine ekletmeniz ve ismini yazdırmanız yeterli olacaktır. eğer yazdırmadı iseniz ekletin bir madde olarak.
Hala yazdıgım bir kaç evrağı daha var akşamları evde zaman buldukca yazıyorum onlarıda bitirebilirsem burdan paylaşırım arkadaşlar...

Merhaba Arkadaşlar,
Robot Eğitimi ile ilgili egzersiz yapacak arkadaşlara örnek egzersiz planımı ekliyorum. 2 yıldır "TÜBİTAK Koordinesinde Yürütülen Hangi Çalışmanın Yapıldığı" başlığı altında Robot eğitimi veriyorum. Herhangi bir engelle karşılaşmadım. Yıllık planım örnekte mevcut. Öncellikle Robotsan firmasının robotlarıyla başladım. Tabii bu robotları tübitak tarafından finanse edilen 5000 tl ile aldık. Başarılı bir çalışmayla Ankara'da sergiye de katıldık. Sonra mBlock'a geçmeye karar verdik. Ama Her ikisininde avantajları da var dezavantaşlarıda var. Bunlar konuşulur. Önemli olan başlamak. Çok zevkli çalışmalar ortaya çıkıyor. Çocuklar yazılımı çok hızlı öğreniyor. Ve bunu fiziksel parçalarda karşılığını buluyorlar. Umarım çalışmalarınıza bir zenginlik olur.
Ayrıca okulumuzda BİLİŞİM VE ROBOT YAZILIM KLÜBÜ ismi altında klüp kurduk.Ama henüz evraklarını hazırlamadım. Çünkü öğrenci isimleri henüz bitmedi.

Ekli dosyalar

• Egzersiz_Plani.rar
    15.2 KB · Görüntüleme: 1,247
Geri