Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Robot Kulübü Egzersiz Planı

Konu, 'Teknik, Meslek Liseleri Evrak, Plan, Zümre' kısmında inanin.ozu tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. recepata

recepata Seçkin Üye Seçkin Üye

2. eftelya-su

eftelya-su Aktif Üye

Peki sergilerden başka katılabileceğimiz bilim fuarları var mı? Çocukların ufkunu açabilmek amacıyla

3. electronist

electronist Üye

4. penewitz

penewitz Seçkin Üye Seçkin Üye

Evet arkadaşlar açabilirsiniz, lisede olmanıza gerek yok, okulunuzda robot kulübü açtırın, ben bu sene yaptırdım, hatta müdür hocam sana egzersiz açalım dediler, bu arada silivrideyim ben, sonradan ben açmadım biraz evrak işleri ile uğraşmayı sevmem , şuan hayrıma öğle araları çalışıyoruz, çok da güzel gidiyor ama bunu egzersize dönüştürebilirsiniz sorun çıkartmazlar okadar da değil :)) kolay gelsin sizlere...

5. inanin.ozu

inanin.ozu Aktif Üye

sergi için değil hocam bu meb in robot yarışması için egzersiz..

robot.meb.gov.tr/

internetten araştırırsanız. ODDÜ, İTÜ,SKARYAüni v.s. düzenlenen robot yarışmaları var onlarada katılabilirsiniz....

TÜBİTAK sergisi için ders ücreti alamazsınız eger bu egzersizi açarsanız...

ama yarışmaya kesinlikle katılmanız gerekir....

fikretc hocamın egzersizi benim yayınladıgımdan daha rahat bencede benimki biraz yarışma amaçlı....

6. eddielee

eddielee Site Gezgini

Öncelikle tebrik ederim hocam
    Küçükte olsa ben de bir yerden başlamak istiyorum.
    bir hocamız planında o-bot ile ders anlatımı gerçekleştirmiş. şu an 500 tl civarında. bu egzersizden gelen para ile telafi edilebilir kanaatindeyim.
    robot.meb.gov.tr yi araştırdım çizgi izleyen robot deniyor burada herhangi bir robot kiti sınırlaması yok sanırım.
    o-robot ile egzersiz açıp 11.robot yarışmasına o-bot ile katılabilir miyiz?

7. Tuna54^

Tuna54^ Seçkin Üye Seçkin Üye

evraklar için teşekkürler :alkis:

8. fat32man

fat32man Seçkin Üye Seçkin Üye

9. aitor

aitor Seçkin Üye Seçkin Üye

Teşekkürler..

10. ras

ras Aktif Üye

Okulda robot atölyesi için hazırladığım bir plan var ama haftada iki saat olacak şekilde yıllık plan hazırladım. Programda arduino, mblok ve rasperry pi var tabi öncesinde algoritma anlatıyorum. isterseniz böyle bişey paylaşabilirim.

11. biltek2007

biltek2007 Hiperaktif Üye Hiperaktif

Bu yarışmaya lise ve üniversite katılabiliyor.

12. wake__up

wake__up Seçkin Üye Seçkin Üye

13. neo0121

neo0121 Site Gezgini

ortaokulda yapan arkadaşlar şu işi bir step by step anlatsalar veya ne yapılır ,nereye başvurulur ,yarışmalara nası katılınırla ilgili bir döküman hazırlayabilirlerse daha iyi olurdu.

14. ras

ras Aktif Üye

Okulda ders olarak veriyoruz.Atölye adı altında. Fakat bilim sanat merkezi okulum. Türkiyedeki bilim sanat merkezlerinin hepsinde robotik eğitim bu yıl itibariyle veriliyor artık. Önce algoritma anlatıyorum, programlama mantığını öğrenmeleri açısından sonra arduino, mblok ve en son raspery pi anlatıcam. Yaptığımız bir proje kabul gördü ve yeni sensör ve robot setleri gelicek daha gelişmiş versiyonları. isteyenlere deneyimlerimi ve yapılan çalışmaları paylaşabilirim. kodlama yapım aşaması vs.

15. wake__up

wake__up Seçkin Üye Seçkin Üye

isteriz tabi ki hocam, ben ortaokulda düşünüyorum, çalışmalara başladım, setimi sipariş ettim. şu kursları kapatmasalardı etkinlik için harika bir zamanımız olacaktı. ama benim düşüncem bu tarz projeler oluşturarak dersin önemini arttırabiliriz dersimize bakış açısınıda değiştirebiliriz. her nekadar dersimizde programlama vs. anlatsakta ciddi projeler ortaya koymadan dersimiz önemli demekle kimsenin dikkatini çekemiyoruz. projeler ürünler oluşturmalıyız diye düşünüyorum. bakalım hayırlısı

16. inanin.ozu

inanin.ozu Aktif Üye

1- Meb Robot Yarışması Güncellendi Artık 12 Katagoride yarışılıyor.
    2- Egzersiz İllaki yarışma için düzenlenmez. Ekde aldıgınız dosyaları düzenleyip bir çalışma yapabilirsiniz.
    3- bu iş Biraz pahalıdır bütce yaratmanız gerekir. örn (bu sene için 9200 tl lik bi harcama yaptık biz biraz abarttık :) )
    4- Kullanacağınız sistemi önceden tasarlamanız gerekir ki, Uno r3 ile mesela mini sumoya katılmak manasız olur. kullanacagınız motorlar önemlidir v.s.
    5- İş Şöyle Yürür her okulda.
    - Okul idaresine sene başı toplantısında robot kulubü kurulacagı bildirilir ve Kulüp açılır.
    - Kulüp evrakları v.s. hazırlanır ve kulübe öğrenci seçilir.
    - egzersiz planları yapılarak idareye verilir meb den onay alınır.(kulüp dahilinde yapmak zorunda değilsiniz)
    - yarışma çalışmaları (egzersiz) ve kulüp çalışmaları ayrı iki işdir ve ayrı yürütülür.
    - yarışma (yurt dışı yarışmlarıda dahil örn:ABD de bi yarışma var ULUSLARARASI ROBOT OLİMPİYATLAR) takvimleri incelenir ve başvurular yapılır.
    - yarışmaya gidecek ögrenci velilerine izin için evrak imzalatılır. araba ayarlanır kalacak yer ayarlanır yola çıkılır....

17. serkan42

serkan42 Seçkin Üye Seçkin Üye

18. btnotlari

btnotlari Süper Üye Süper Üye

takip ama ayrntı

19. MamHuseyin

MamHuseyin Üye

Merhabalar
    Öncelikle hepinizin paylaşımları ve fikirleri için teşekkür ederim. Ben elektronik öğretmenliği mezunu ama teknoloji tasarım öğretmenliği kadrosuna atandım. Şimdi de zihinsel engelli okulunda çalışmaktayım. İlçemizdeki başka bir ortaokulda robotik kodlama kursu açmayı düşünüyorum. Bunu okul bünyesinde mi yoksa halk eğitim merkezi bünyesinde mi açmalıyım kurs mu egzersiz mi?
    Bir de MEB robotik yarışmasında ilköğretim kategorisi yok. Ne yapmam gerekiyor.
    Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

20. ugurkorkmaz

ugurkorkmaz Seçkin Üye Seçkin Üye

Güzel bir başlık olmuş. Teşekkürler. Yakın bir zamanda inceleyeceğim. o_O

21. muratci

muratci Aktif Üye

Geçen sene bir öğrencimin bana gelip talep etmesiyle uluslararası meb robot yarışmasına 2 öğrenci ve 1 öğretmen olarak Konya'da katıldık. Özellikle ilgili bir öğrenci bulursanız katılımınız zaten kesin gibi, önemli olan ulaşım ve konaklama için gerekli maddi desteği bulabilmek. Biz ilçe belediyesini birkaç defa ziyaret ederek 2200 TL bir gibi para alarak hem robot masrafını hemde diğerlerinin bir kısmını karşıladık. İlgili resimlere instagram sayfasından ulaşabilirsiniz... https://www.instagram.com/p/BT7MjkajXLc/?taken-by=nayaz2016

22. iskorbit_x

iskorbit_x Site Gezgini

23. tsn32

tsn32 Üye

Emeğinize sağlık sayın hocam.

24. k45abalı

k45abalı Seçkin Üye Seçkin Üye

25. ut_ci

ut_ci Site Gezgini

Elinize sağlık öğretmenim.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal